NOW Witamina MK7 K2 60 kaps Zobacz większe

NOW FOODS Witamina MK7 K2 60 kaps

Ocena 
mpn3228

75,50zł brutto

Wyjatkowy preparat dostarczający witaminy K - wyjatkowy bo 100% naturalny, pozyskiwany z soji

Najlepsza przyswajalność 

Więcej szczegółów

Udostępnij

 Witamina K odgrywa dobrze znaną rolę w syntezie pewnych czynników krzepnięcia krwi. Jednakże w ostatnich latach odkryto zasadnicze znaczenie witaminy K2 i białek zależnych od witaminy K2 dla zdrowia kości i naczyń krwionośnych. Wiadomo już, że białka zależne od witaminy K2 odgrywają kluczową role w fizjologii mineralizacji kości, a także w utrzymywaniu elastyczności naczyń krwionośnych. Witamina K2 MK-7 firmy NOW zawiera silnie aktywną biologicznie formę witaminy K2 uzyskaną z Natto, tradycyjnej potrawy japońskiej produkowanej z fermentowanych ziaren soi.

 

PRAWIDŁOWY PROCES KRZEPNIĘCIA

Witamina K jest niezbędna do produkcji wątrobowej protrombiny, odgrywającej najważniejszą rolę w procesach krzepnięcia krwi. Pozostałe czynniki krzepnięcia także wymagają obecności tej witaminy. W przypadku niedoboru protrombiny lub innego czynnika krzepnięcia krew krzepnie bardzo powoli lub wcale. W takiej sytuacji nawet małe skaleczenie może prowadzić do długotrwałego krwawienia.

Według najnowszych badań witamina K odgrywa istotną rolę nie tylko w procesach krzepnięcia krwi ale i utrzymaniu zdrowych kości i naczyń krwionośnych, głównie tętnic, dzięki magazynowaniu wapnia poza arteriami.

 

 

OCHRONA KOŚCI

W celu utrzymania zdrowych kości, większość osób stosuje suplementację wapnia, zupełnie bagatelizując witaminę K2, która również jest kluczowa w procesach prawidłowej mineralizacji kośćca. Według ostatnich badań niedobory witaminy K2 zakłócają także regulację poziomu wapnia.

PRAWIDŁOWO FUNKCJONUJĄCY UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY

Ponadto, niskie stężenie tej witaminy, związane jest także z większym ryzykiem wystąpienia chorób serca i miażdżycy tętnic. Wielu lekarzy już od dawna zwracało uwagę na fakt, że deficyt wapnia w kościach powoduje zwiększone prawdopodobieństwo osadzania się tego minerału w tętnicach i na odwrót. Niedobór wapnia prowadzi do osteoporozy, a gromadzenie się go na ścianach tętnic do schorzeń sercowo-naczyniowych (w tym choroby wieńcowej serca), neurodegeneracyjnych i nerkowych.

 

Zastosowanie: uzupełnienie diety w witaminę K2 wspierającą zdrowie tętnic.

 

Zalecane spożycie: 1 kapsułka 1 raz dziennie w trackie posiłku.

 Składniki: witamina K2 w postaci Menachinonu-7 z natto (soja) - (MK-7), witamina C (6-palmitynian L-askorbylu), celuloza (kapsułka), mąka ryżowa, krzemionka - substancja przeciwzbrylająca.

 1 kapsułka zawiera: witamina K2 (w postaci Menachinonu-7 z Natto) (soja) - (MK-7) 100mcg (134%)*; witamina C (z palmitynianu askorbylu) (poniżej 15%)*. 

 *RWS- Referencyjne Wartości Spożycia.

 

Ważne wskazówki:

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.

Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przechowywać w suchym i chodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Chronić przed światłem i wilgocią. 

Nie zawiera: cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu, kukurydzy, soi, mleka, jajek, skorupiaków ani konserwantów.

Produkt jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

Kobiety ciężarne i karmiące oraz osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (jak warfaryna, coumadin, heparyna) lub inne leki, a także mające inne dolegliwości powinny skonsultować się z lekarzem.

  • Producent:
  • Now Foods
  • 95 S.Glen Ellyn Road
  • Bloomingdale
  • Il 60108 USA
  • Wyłączny dystrybutor w Polsce:
  • Pro Natura s.j.
  • ul. Gen. Okulickiego 133D
  • 71-040 Szczecin

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: