B&M RRDEST JAPOŃSKI 90 kaps. Jana Oruby Zobacz większe

B&M RRDEST JAPOŃSKI 90 kaps. Jana Oruby

Producent: B&M Research

Ocena 
mpn3939

43,00zł brutto


Rdestowiec japoński (znany jako: rdestowiec ostrokończysty,  reynoutria japonica) to roślina dobrze przebadana i stosowana na całym świecie. Pochodzi z południowej Azji a rośnie głównie w górach, wzgórzach czy na brzegach rowów.  Rdest japoński wyróżnia się wieloma cennymi pierwiastkami oraz stanowi  źródło resweratolu

Więcej szczegółów

Udostępnij

Suplement diety 

RDEST JAPOŃSKI

rdest_japonski_kaps_27g_rozmyty-e1603441

zawartość netto90 kapsułek. Masa netto 1 kapsułki: 300 mg.

Suplement diety. Ekstrakt roślinny. Przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie diety w wybrane składniki roślinne.

Sposób użycia: 
jedna kapsułka dwa razy dziennie, najlepiej zażywać po posiłku, popić wodą.

Przechowywanie: 
w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Składniki:
ekstrakt z kłącza rdestu japońskiego (Rhizoma Polygoni Cuspidati) DER 10:1, składnik kapsułki (żelatyna – składnik otoczki)

Ważne informacje: Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Kluczową zaletą ekstraktów roślinnych jest ich zdolność do naturalnego dostarczania składników odżywczych. Ekstrakty ziołowe firmy Botanical & Medicinal Research zostały celowo zaprojektowane tak, aby uzyskać jak najwyższy poziom aktywnych składników odżywczych. Dominującymi związkami bioaktywnymi ekstraktów są polifenole, w tym kwasy fenolowe i flawonoidy. Dzięki nim ekstrakty wykazują wysoką aktywność przeciwutleniającą i mogą wspierać naturalną barierę obronną organizmu. Ekstrakty ziołowe są również bogatym źródłem witamin i minerałów. Są świetnym uzupełnieniem codziennej diety.

Aby osiągnąć zamierzony cel, firma Botanical & Medicinal Research używa jedynie surowców ze sprawdzonych i renomowanych źródeł.

Rdest japoński dostępny również w formie liposomalnej

RDEST_JAPONSKI_50ml

Skutki uboczne:

Efekty uboczne przy stosowaniu dużych dawek są zasadniczo natury żołądkowo-jelitowej: suchość i gorycz w ustach, wymioty, bóle brzucha, biegunki. W przypadku Dawka toksyczna jest wysoka, około 75 gramów dla osoby ważącej 75 kg. W przypadku wystąpienia objawów żołądkowo-jelitowych należy obniżyć dawkę.

Przeciwwskazania:

Mimo, iż jest to bardzo bezpieczne w stosowaniu zioło, to jest ono przeciwwskazane podczas ciąży.

Interakcje:

Rdest japoński nie powinien być stosowany razem z preparatami rozrzedzającymi krew. Należy zaprzestać stosowania tego ziła na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

 

Rdest japoński w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie wykorzystywany jest od stuleci jako zioło wspomagające wiele procesów fizjologicznych, wykazując przy tym właściwości:

 • wspierające funkcje odpornościowe w walce z bakteriami i wirusami
 • wspomagające procesy fizjologiczne odpowiedzialne za korzystne hamowanie i łagodzenie stanów zapalnych, w szczególności układu moczowo-płciowego
 • optymalizujące efektywne działanie układu krążeniowego, z korzystnym wpływem na serce, naczynia i ogólny obraz krwi
 • wspomagające procesy regeneracyjne komórek w szczególności na poziome regeneracji układu nerwowego, kostno–stawowego i mięśni, ceniony przez sportowców
 • wspierające procesy metaboliczne organizmu
 • pomagające kształtować prawidłową reakcję układu immunologicznego, dbając o jego równowagę
 • wspomagające zdrowie skóry, włosów i paznokci
 • wspierające narząd wzroku

Konieczna jest:

odpowiednio prowadzona dieta,

zdrowy tryb życia,

odpowiednio prowadzona detoksykacja organizmu.

 

Więcej informacji dotyczących problematyki chorób odkleszczowych uzyskać można na blogu fitoterapeuty Pana Jana Oruby: https://fitoterapeuta.wordpress.com/

 

DETOKSYKACJA:

 1. 1. Picie 6-10 szklanek wody dziennie. Nie możemy tego punktu ani pominąć, ani zastąpić innymi płynami. 
 2. 2. wspomaganie się naturalnymi preparatami: chlorella, odwar z korzenia mniszka, odwar z sarsaparilli oraz np. preparat LIV52 na detoks wątroby.
 3. 3. Ruch – w miarę możliwości, będzie się on różnił w zależności od stanu mobilności chorego. Ruch czy ćwiczenia fizyczne nie mogą być obciążające. Zalecany jest 45 minutowy spacer w tempie, które wywoła u nas efekt pocenia się.
 4. 4. korzystanie z sauny FIR. Im więcej się pocimy, tym więcej toksyn pozbywamy się z ciała. Oczywiście może to nie być najlepsza opcja dla wszystkich i należy skonsultować się z lekarzem. Jednak dla wielu z nas pocenie się jest ważną częścią naszego powrotu do zdrowia.
 5. 5. Drenaż – wsparcie wątroby i woreczka żółciowego. Ten najbardziej obciążony organ wykorzystany w procesie oczyszczania, wymaga specjalnej uwagi.
 6. 6. Suche szczotkowanie skóry. To bardzo ważny element detoksykacji.  Szczotkowanie pobudza do wzmożonej pracy układ limfatyczny, który odpowiada za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. 
 7. 7. Używanie absorbentów takich jak zeolit , betonot, chlorella, enterożel i innych
 8. 8. Kąpiel detoksykacyjna raz na tydzień – składa się ona z 4 filiżanek soli Epsom, 1 butelki 3% nadtlenku wodoru i 2 łyżek zmielonego imbiru (niektórzy ludzie lubią wkładać imbir w skarpetę). Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.
 9. 9. Wsparcie jelit przez zażywanie probiotyków 
 10. 10. Manualny drenaż limfatyczny, technika Bowena czy jonowa kąpiel nóg
 11. 11. Chelatacja

 

Producent:

Akademia Boreliozy sp. z o.o.

63-460 Nowe Skalmierzyce

ul. Kaliska 22

Napisz opinię
B&M RRDEST JAPOŃSKI 90 kaps. Jana Oruby

B&M RRDEST JAPOŃSKI 90 kaps. Jana Oruby

Rdestowiec japoński (znany jako: rdestowiec ostrokończysty,  reynoutria japonica) to roślina dobrze przebadana i stosowana na całym świecie. Pochodzi z południowej Azji a rośnie głównie w górach, wzgórzach czy na brzegach rowów.  Rdest japoński wyróżnia się wieloma cennymi pierwiastkami oraz stanowi  źródło resweratolu

6 innych produktów w tej samej kategorii: