Protokoły liposomalne fitoterapeuty Jana Oruby

Protokoły liposomalne B&M powstały w skutek wieloletnich badań i pracy jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych fitoterapeutów zajmujących się problematyką  boreliozy i  innych chorób odkleszczowych – Jana Oruby . Są odpowiedzią na narastający problem choroby z Lyme i jej koinfekcji.  

Jan Oruba jest fitoterapeutą klinicznym,  fitonutrigenomikiem , prowadzi szkolenia z zakresu fitoterapii oraz naturalnej terapii biologicznej, a jednocześnie twórcą specjalistycznych suplementów diety opartych na związkach występujących w roślinach i grzybach leczniczych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów oraz American Herbalists Guild – Association of Herbal Practitioners , sam wydał książkę „Naturalna terapia biologiczna w leczeniu boreliozy z Lyme”

 

Od wielu lat zajmuje się   tworzeniem  formuł  ziołowych obejmujących złożone choroby zakaźne (borelioza, bartonella, mycoplasma, toksoplazmoza) ,  autoimmunologiczne (m.in. SM , Stwardnienie zanikowe boczne , Hashimoto ) oraz Autyzm .

Jak sam uważa „nie ma czegoś takiego jak panaceum na boreliozę”. Nie ma jednego związku czy konkretnego  zioła, które mogłoby wyleczyć wszystkich chorych na boreliozę. Przyczyna jest jedna- borelioza to choroba wieloukładowa i  wieloinfekcyjna.  Kleszcz poprzez ugryzienie nas  przekazuje do naszego organizmu zestaw bakteryjno-pierwotniakowo-wirusowy. Większościowe podejście osób zajmujących się leczeniem boreliozy zajmuje się tylko krętkiem, czyli bakterią Borrelii. Leczą tylko toi to jeste niestety problemem. Ponieważ  jest cała gama infekcji odkleszczowych: pierwotniaki bartonella, mykoplazma, babeszia, anaplasma itd. Te właśnie infekcje współtowarzyszące powodują, że objawy boreliozy są dużo bardziej agresywne.

Stąd powstały 4 podstawowe protokoły liposomalne na bazie zioł:

Zioła liposomalne Jana Oruby

 

B&M NANOBORREL – gdy dominujące są charakterystyczne objawy dla boreliozy

NANOBORREL

B&M NANOBARTO  – gdy dominujące są charakterystyczne objawy dla bartonelli

NANOBARTO

B&M NANOBAB  – gdy dominujące są charakterystyczne objawy dla babesi

NANOBAB

B&M NANOMYKO – gdy dominujące są charakterystyczne objawy dla mycoplasmy

NANOMYKO

 

Maksymalnie można suplementować dwie formuły jednocześnie .   Formuły można  stosować w tym samym czasie zaczynając od 1-5 kropli ,  trzy razy dziennie każda , bardzo stopniowo zwiększając dawki .  Jeśli mamy  więcej niż jedną koinfekcje , która generuje objawy możemy zmieniać  formuły  co miesiąc  lub dwa miesiące w zależności od zmieniających się objawów. Trzeba bezwzględnie pamiętać o detoksie (oczyszczaniu organizmu z toksyn – zalecenia zostały zawarte przy każdym produkcie liposomalnym)

 Zdaniem fitoterapeuty Jana Oruby, nasz układ immunologiczny sam potrafi ustalić priorytet  i wybrać dominującą infekcję, która w danym momencie jest dla niego największym zagrożeniem. Ludzki układ odpornościowy atakując patogeny,  generuje objawy, które są dość charakterystyczne  dla danej infekcji. Jednocześnie przejawy  wielu infekcji rzadko występują razem w takim samym nasileniu.

Więcej o formułach liposomalnych i ich działaniu można przeczytac na stronie Pana Jana Oruby

HTTPS://FITOTERAPEUTA.WORDPRESS.COM

Nasz sklep zielarski oferuje wysokiej jakości zioła odpowiedzialne za naturalne leczenie boreliozy. Sprawdź.