Rdestowiec japoński liść 50g Zobacz większe

Rdestowiec japoński liść 50g

Ocena 
mpn3030

10,90zł brutto


Tradycyjna medycyna chińska i japońska poleca stosownie rdestowca jako środka przeciwbó-lowego, przeciwgorączkowego, moczopędnego i wykrztuśnego. Stosowany jest w leczeniu schorzeń, m.in. astmy, kaszlu, miażdżycy, nadciśnienia, stanów zapalnych, chorób serca, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych oraz nowotworów

Więcej szczegółów

Udostępnij

Rdestowiec japoński zajmuje ważne miejsce w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej. Chociaż głównym surowcem leczniczym jest kłącze rdestowca, wykorzystuje się również liść. 
Liście rdestowca japońskiego mają właściwości moczopędne, wspomagają procesy oczyszczania i detoksykacji organizmu, regulują przemianę materii, a także wpływają ochronnie na strukturę naczyń krwionośnych.

Rdest japoński – borelioza – właściwości

Od wielu lat rdestowiec japoński badany jest pod kątem potencjalnych zastosowań medycznych i suplementacyjnych. Wiele źródeł podaje, że rdest japoński ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Dzięki temu może być skuteczną formą suplementacji w przypadku boreliozy, którą wywołuje bakteria Borrelia – przenoszona przez kleszcze. Dodatkowo rdestowiec japoński na boreliozę zawiera przeciwutleniacze (tj. np. resweratrol i flawonoidy), które mają działanie antyoksydacyjne.

Rdestowiec japoński – borelioza – o czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem suplementacji rdestowca japońskiego na boreliozę lub w przypadku chęci wykorzystania tej rośliny w celach medycznych warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. Należy zaznaczyć, że niektóre składniki stosowanych leków mogą wchodzić w niepożądane interakcje ze składnikami rdestowca, dlatego też proces walki z boreliozą powinien odbywać się pod stałą kontrolą lekarza. Wielu specjalistów uważa, że rdestowiec japoński jest szczególnie skuteczny w zwalczaniu infekcji i stanów zapalnych, ponieważ ma właściwości przeciwbakteryjne. Przed zakupem rdestu japońskiego na boreliozę zachęcamy do kompleksowego zapoznania się ze składem produktu oraz sugerowanym przez producenta sposobem użycia.

SKŁAD

Liście rdestowca stanowią bogate źródło fenolokwasów, flawonoidów, antrachinonów (chryzofanol, fiscjon, emodyna), garbnikow i kumarynowców.

 

DZIAŁANIE

  • Działa moczopędnie i odtruwająco
  • Wykazuje działanie wazoprotekcyjne
  • Wywiera wpływ antyoksydacyjny
  • Reguluje przemianę materii
  • Nie działa przeczyszczająco

Rdestowiec ostrokończysty, syn. Rdestowiec japoński (Polygonum cuspidatum,syn. Reynoutria japonica, Fallopia japonica) jest wieloletnią byliną, jednak ze względu na egzotyczny wygląd i pokaźne rozmiary jakie osiąga, bywa czasem błędnie uważany za rodzaj krzewu. Rdestowiec pochodzi z Azji, został sprowadzony do Holandii jako roślina ozdobna w 1825r, w ciągu następnych kilkunastu lat trafił do wielu ogrodów botanicznych i parków na terenie Europy. Ponieważ dla pszczelarzy jest cenną rośliną miododajną, był w tym celu uprawiany i wysiewany na nieużytkach.

Rozprzestrzenił się samoistnie i współcześnie jest uważany za gatunek inwazyjny, niepożądany w środowisku naturalnym, gdyż wypiera rodzime gatunki. Surowcem zielarskim jest kłącze rdestowca wraz z korzeniami (Rhizoma cum radicibus Reynoutriae japonicae; Rhizoma Polygoni cuspidati), a także ziele rdestowca (Herba Reynoutriae japonicae; Herba Polygoni cuspidati).

 

SPOSÓB UŻYCIA

Napar z liści rdestowca: 2 łyżki rozdrobnionych liści rdestowca zalać 2 szklankami wrzątku, przykryć, odstawić na 30-40 minut, następnie przecedzić. Wypić w 4 dawkach dziennie (po pół szklanki). Stosować 3-4 tygodnie, potem zaleca się zrobić 2 tygodniową przerwę. Nie zażywać dłużej niż pół roku.

 

Według S. Buhnera - amerykańskiego zielarza - "ziele z rdestowca jest bardzo skuteczne w zwalczaniu boreliozy. dzienne spożycie to 3/4 szklanki ziela (28 gram) zagotować w litrze wody, 20 minut na wolnym ogniu, przecedzić i pić w czterech równych porcjach w ciągu dnia. Na początku można zacząć od połowy dawki i sukcesywnie zwiększać. Po 60 dniach pełnej dawki można powoli zmniejszać dawkę. Kurację można zakończyć po 8-12 miesiącach".Rdestowiec japoński na boreliozę – nasza oferta

Rdest japoński na boreliozę jest dostępny w postaci suplementów diety, ekstraktów oraz herbatek ziołowych. W naszej ofercie znajdują się starannie wyselekcjonowane liście rośliny, pochodzące z doświadczonej i sprawdzonej hurtowni zielarskiej NANGA. Każdy z dostępnych na stronie produktów jest dokładnie sprawdzany pod kątem składu. Dostarczamy klientom zioła w różnych formach, ale zawsze dbamy o weryfikację poszczególnych składników. Wysoką jakość naszych usług sprzedażowych potwierdzają opinie setek zadowolonych klientów. Gwarantujemy bezproblemowy przebieg transakcji płatniczej, szybką realizację zamówień, a także terminową wysyłkę na wskazany adres.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Rdestowiec japoński liść 50g

Rdestowiec japoński liść 50g

Tradycyjna medycyna chińska i japońska poleca stosownie rdestowca jako środka przeciwbó-lowego, przeciwgorączkowego, moczopędnego i wykrztuśnego. Stosowany jest w leczeniu schorzeń, m.in. astmy, kaszlu, miażdżycy, nadciśnienia, stanów zapalnych, chorób serca, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych oraz nowotworów

5 innych produktów w tej samej kategorii: