Kora Chinowca (naturalna CHININA) - cięta (100g) Zobacz większe

Kora Chinowca (naturalna CHININA) - cięta (100g)

Ocena 
mpn3926

10,90zł brutto

Kora Chinowca (Cinchona Pubescens) - zawiera chininę. 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Kora chinowca - susz ziołowy

 

Skład: chinowiec kora 100%

 

Uwaga: 

Osoby zażywające leki (przeciwzakrzepowe i inne) lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

 

Bibliografia:

https://rozanski.li/892/kora-chinowa-cortex-cinchonae-i-chinina/

Kora chinowa pozyskiwana jest z drzewa chinowego, występującego głownie w Ameryce Południowej, Indiach i na Jawie. Zawiera ogromny zestaw alkaloidów w których główne to chinina, cynchinina, cynchonidyna, chinidyna; glikozydy trójterpenowe oraz garbniki katechinowe. Z kory chininowej otrzymuje się preparaty gorzkie oraz ściągające i wzmacniająco-pobudzające. Przetwory z kory chinowej mają właściwości antyseptyczne i przeciwgorączkowe, dlatego też ziołolecznicto zaleca je w przypadkach takich jak przeziębienie, grypa, stany ogólnego osłabienia organizmu. Kora wspomaga wydzielanie soków trawiennych oraz procesy trawienne. Ułatwia przyswajanie składników pokarmowych w jelitach. Pobudza apetyt. Tradycyjna fitoterapia zalecała wyciągi z kory chinowej w niestrawności, biegunce i osłabieniu organizmu. Podawano je w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła ze względu na działanie przeciwzapalne i ściągające. Odwary stosowano na trudno gojące się rany, odleżyny i owrzodzenia skóry. Przetwory z kory chinowej blokują promieniowanie UV.

Sama chinina wykazuje właściwości przeciwmalaryczne. Każdy z nas na pewno pamięta czym Staś leczył Nelę z malarii w powieści „W pustyni i w puszczy”.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Kora Chinowca (naturalna CHININA) - cięta (100g)

Kora Chinowca (naturalna CHININA) - cięta (100g)

Kora Chinowca (Cinchona Pubescens) - zawiera chininę. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: