Nowy Hortensja korzeń cięty 100g. Zobacz większe

Hortensja korzeń cięty 50g.

Ocena 
mpn3774

26,70zł brutto

Hortensja ogrodowa 50g - suszony korzeń 

Więcej szczegółów

Udostępnij

SUSZONY KORZEŃ HORTENSJI 50G
Waga 50g 
koniec informacji o produkcie
___________________________________________________________________________
Dostępne informacje w literaturze na temat hortensji (TO NIE JEST OPIS PRODUKTU): 
Hortensja jest rośliną ozdobną i leczniczą.  W rodzimej Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji od pokoleń używana jest w leczeniu dróg moczowych i prostaty w tradycyjnej medycynie chińskiej i przez indiańskie plemiona Ameryki Północnej.
Hortensja ma szerokie zastosowanie w leczeniu  chorób układu moczowego takich jak : infekcje cewki moczowej i pęcherza moczowego, powiększenie gruczołu krokowego, kamienie nerkowe. Korzeń bogaty jest w saponiny, izokumaryny (hydrangenol, hydrangina), nitrylozydy, glikozydy fenolowe (hydrangeina), flawonoidy (kempferol, kwercetyna), alkaloidy (febryfugin) i olejek eteryczny. Kumaryny hortensji poprawiają pracę nerek oraz wyciszają stany zapalne układu moczowego. Alkaloidy hamują stany zapalne występujące w wielu chorobach autoimmunologicznych oraz infekcyjnych. 
Hortensja jest bezpieczną alternatywą dla sterydów w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Alkaloidy hortensji bardzo skutecznie hamują namnażanie pierwotniaków plasmodium oraz babesia. Alkaloidy rośliny aktywują tzw. reakcje głodu aminokwasowego (AAR), tą samą którą aktywuje niskokaloryczna dieta, przyczyniając się tym samym do wolniejszego starzenia organizmu.

Hortensja może być stosowana w leczeniu łysienia. Wyciągi wodno-alkoholowe niszczą drożdżaki chorobotwórcze, np. z rodzaju Candida. Hamują rozwój bakterii i grzybów w przewodzie pokarmowym i układzie moczowym. Hamują stan zapalny i objawy alergii.
Przy leczeniu alergii najlepiej łączyć hortensje z krwawnikiem – Achillea, rumiankiem – Matricaria i czarnuszką – Nigella (w równych częściach). Z mieszanki sporządzać napar (1 łyżka na 200 ml wrzącej wody) i pić 2 razy dziennie po 100 ml.


Zastosowanie w etnomedycynie:

W TCM hortensje stosuje się głównie w leczeniu  malarii, do tego celu wykorzystuje się liście tej rośliny . Ziołolecznictwo Europejskie stosuje hortensje w zaburzeniach układu moczowego, takich jak infekcje cewki moczowej i pęcherza moczowego oraz powiększeniu gruczołu krokowego . Indianie Ameryki Północnej stosowali odwar z korzenia hortensji w leczeniu kamicy nerkowej.

W fachowej literaturze można spotkac się ze stosowaniem hortensji w następujących przypadkach: Choroby autoimmunologiczne (w szczególności jako inhibitor limfocytów Th17), choroby infekcyjne (borelioza z Lyme, chlamydioza) , jako alternatywa dla sterydów, jako antybiotyk  w zwalczaniu pierwotniaków babesia.

Interakcje:

Hortensja wchodzi w interakcje z lekami na bazie litu poprzez zwiększanie jego stężenia w organizmie.

Toksyczności oraz działania niepożądane:

Za działanie toksyczne (wymioty, bóle głowy, bóle brzucha) odpowiada związek hydrangin, glikozydy cyjanogenne oraz alkaloid febryfugin. Hydrangin oraz glikozydy cyjanogenne można zneutralizować gotując bądź sporządzając intrakt z rośliny. Alkohol przyspiesza wchłanianie drażniąco działającego na przewód pokarmowy alkaloidu a imbir działa osłaniająco na przewód pokarmowy. Roślinę nie należy spożywać surową. Bezpieczna dzienna dawka zioła to 3 gramy. Roślinę spożywamy  wraz z imbirem, minimum godzinę przed posiłkiem.

SPOSÓB MOŻLIWEGO WYKORZYSTANIA: Intrakt 1:5 na etanolu 70-90% : 100 gramów korzenia zalać 500ml wrzącego alkoholu. Stosować dawki 1ml trzy razy dziennie godzinę przed posiłkiem. Intrakt z uwagi na alkohol wzmacnia działanie alkaloidów dlatego też jest najsilniejszy w działaniu. ZALECA SIĘ SZCZEGÓLNĄ OSTROZNOŚĆ W PODGRZEWANIU ALKOHOLU! NIE WYKONYWAĆ NA OTWARTYM OGNIU!!!  

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z SZEROKIM OPRACOWANIEM WŁAŚCIOWŚCI HORTENSJI

https://fitoterapeuta.wordpress.com/2014/07/15/hortensja-ogrodowa-hydrangea-macrophylla/

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

Hortensja korzeń cięty 50g.

Hortensja korzeń cięty 50g.

Hortensja ogrodowa 50g - suszony korzeń 

30 innych produktów w tej samej kategorii: