Hortensja korzeń cięty 100g. Zobacz większe

Hortensja korzeń cięty 50g.

Ocena 
mpn3774

26,70zł brutto

Hortensja ogrodowa 50g - suszony korzeń 

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Udostępnij

SUSZONY KORZEŃ HORTENSJI 50G
Waga 50g 
koniec informacji o produkcie
___________________________________________________________________________
Dostępne informacje w literaturze na temat hortensji (TO NIE JEST OPIS PRODUKTU): 
Hortensja jest rośliną ozdobną i leczniczą.  W rodzimej Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji od pokoleń używana jest w wspmaganiu dróg moczowych i prostaty w tradycyjnej medycynie chińskiej i przez indiańskie plemiona Ameryki Północnej.
Hortensja ma szerokie zastosowanie w wspomaganiu układu moczowego takich jak : infekcje cewki moczowej i pęcherza moczowego, powiększenie gruczołu krokowego, kamienie nerkowe. Korzeń bogaty jest w saponiny, izokumaryny (hydrangenol, hydrangina), nitrylozydy, glikozydy fenolowe (hydrangeina), flawonoidy (kempferol, kwercetyna), alkaloidy (febryfugin) i olejek eteryczny. Kumaryny hortensji poprawiają pracę nerek oraz doskonale działają układ moczowy.  
 Alkaloidy hortensji bardzo skutecznie hamują namnażanie pierwotniaków plasmodium oraz babesia. Alkaloidy rośliny aktywują tzw. reakcje głodu aminokwasowego (AAR), tą samą którą aktywuje niskokaloryczna dieta, przyczyniając się tym samym do wolniejszego starzenia organizmu.

Hortensja może być stosowana podczas łysienia. Wyciągi wodno-alkoholowe niszczą drożdżaki , np. z rodzaju Candida. Hamują rozwój bakterii i grzybów w przewodzie pokarmowym i układzie moczowym. 
Podczas walki z alergią najlepiej łączyć hortensje z krwawnikiem – Achillea, rumiankiem – Matricaria i czarnuszką – Nigella (w równych częściach). Z mieszanki sporządzać napar (1 łyżka na 200 ml wrzącej wody) i pić 2 razy dziennie po 100 ml.


Interakcje:

Hortensja wchodzi w interakcje z lekami na bazie litu poprzez zwiększanie jego stężenia w organizmie.

Toksyczności oraz działania niepożądane:

Za działanie toksyczne (wymioty, bóle głowy, bóle brzucha) odpowiada związek hydrangin, glikozydy cyjanogenne oraz alkaloid febryfugin. Hydrangin oraz glikozydy cyjanogenne można zneutralizować gotując bądź sporządzając intrakt z rośliny. Alkohol przyspiesza wchłanianie drażniąco działającego na przewód pokarmowy alkaloidu a imbir działa osłaniająco na przewód pokarmowy. Roślinę nie należy spożywać surową. Bezpieczna dzienna dawka zioła to 3 gramy. Roślinę spożywamy  wraz z imbirem, minimum godzinę przed posiłkiem.

SPOSÓB MOŻLIWEGO WYKORZYSTANIA: Intrakt 1:5 na etanolu 70-90% : 100 gramów korzenia zalać 500ml wrzącego alkoholu. Stosować dawki 1ml trzy razy dziennie godzinę przed posiłkiem. Intrakt z uwagi na alkohol wzmacnia działanie alkaloidów dlatego też jest najsilniejszy w działaniu. ZALECA SIĘ SZCZEGÓLNĄ OSTROZNOŚĆ W PODGRZEWANIU ALKOHOLU! NIE WYKONYWAĆ NA OTWARTYM OGNIU!!!  

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z SZEROKIM OPRACOWANIEM WŁAŚCIOWŚCI HORTENSJI

https://fitoterapeuta.wordpress.com/2014/07/15/hortensja-ogrodowa-hydrangea-macrophylla/

Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Chronić przed światłem.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:

Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS

Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna

Mokrsko 118, 98-345 Mokrsko

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Hortensja korzeń cięty 50g.

Hortensja korzeń cięty 50g.

Hortensja ogrodowa 50g - suszony korzeń 

30 innych produktów w tej samej kategorii: