Kawon, Liść Pokrzywy Fix, (30 sasz. po 2g) Zobacz większe

Kawon, Liść Pokrzywy Fix, (30 sasz. po 2g)

4,90zł brutto

Wyciągi z pokrzywy, działając moczopędnie, eliminują z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Liście pokrzywy obniżają ciśnienie krwi.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Liście pokrzywy zawierają barwniki roślinne (chlorofil A i B, ksantofile i beta-karoten), pochodną naftochinonu (witaminę K), witaminę C, witaminy z grupy B, garbniki, liczne aminy (m.in. histaminę i acetylocholinę), kwasy organiczne, znaczne ilości mikroelementów, głównie wapnia i magnezu.

Wyciągi z pokrzywy, działając moczopędnie, eliminują z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Liście pokrzywy obniżają ciśnienie krwi. Dzięki obecności flawonoidów, garbników i witaminy K działają również przeciwkrwotocznie, zwiększając także poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek.

Wyciągi z liści pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, czynności wydzielnicze trzustki i nieznaczne wydzielnaie żółci. Ułatwiają w ten sposób trawienie, przyswajanie pokarmów i prawidłowy przebieg przemiany materii. Łagodzą stany zaplane przewodu pokarmowego i przeciwdziałają biegunkom.

Wyciągi z liści stosuje się w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych i przewodu pokarmowego, w schorzeniach reumatycznych i w niektórych chorobach skórnych, zwlaszcza wieku młodzieńczego. Zaleca się je również w łagodnych biegunkachm niżytach żołądka i jelit oraz przy niewielkich krwawieniach w przewodzie pokarmowym, a także przy nieprawidłowej przemianie materii oraz w początkowym okresie cukrzycy.

Stosowane zewnętrznie okłady z pokrzywy do obmywań owłosionej skóry głowy są pomocne w leczeniu łupieżu i łojotoku.

Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w łagodnych dolegliwościach reumatycznych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść pokrzywy

Interakcje: Liść pokrzywy może wywierać wpływ na działanie leków przeciwcukrzycowych. U chorych na cukrzycę stosowanie produktu należy skonsultować z lekarzem.

Działania niepożądane: Po przyjęciu naparu z liści pokrzywy mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowo­ jelitowe oraz w rzadkich przypadkach reakcje alergiczne objawiające się swędzeniem, wysypką, pokrzywką. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek  objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania pokrzywy w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Dotychczas nie stwierdzono

Sposób stosowania i droga podania : Jedną torebkę liścia pokrzywy (2g) zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody. Pozostawić na 10 minut. Pić 4 razy dziennie po 3/4 szklanki naparu. Stosować zawsze świeży napar.

Środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie zaleca się stosowania naparu w liści pokrzywy u dzieci poniżej 12 roku. Nie stosować w przypadku obrzęków spowodowanych ograniczeniem czynności serca i nerek. Jeśli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J. Krajewice 119, 63-800 Gostyń

Napisz opinię

Kawon, Liść Pokrzywy Fix, (30 sasz. po 2g)

Kawon, Liść Pokrzywy Fix, (30 sasz. po 2g)

Wyciągi z pokrzywy, działając moczopędnie, eliminują z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Liście pokrzywy obniżają ciśnienie krwi.

30 innych produktów w tej samej kategorii: