Bławatek kwiat 25g FLOS Zobacz większe

Bławatek kwiat 25g FLOS

Ocena 
mpn3205

13,50zł brutto


Chaber bławatek znany jest pod różnymi nazwami, wśród najbardziej popularnych występuje jako bławat, modrak lub chaber zbożowy. Nazwy ludowe przypisane do rośliny to przede wszystkim białasy, głowacz, jasieniec, kardy, kwiatek, wołoszek, macoszka, modrzeńczyk, samosiejka, wasilek, wawer.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Opis

Kwiat bławatka jest surowcem od dawna stosowanym w lecznictwie ludowym.

Składniki

Suszony kwiat bławatka (Cyani flos) - 100%

Masa netto

25 g

Właściwości składników

Cenne związki w nim zawarte wpływają korzystnie na pracę dróg moczowych

Zalecane dzienne spożycie

2 czubate łyżeczki kwiatów bławatka (0,4 g) zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 min. Wypić jeszcze ciepły napar. 0,4 g kwiatów bławatka (2 czubate łyżeczki od herbaty) stanowi dzienną dawkę. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Chronić od wilgoci i światła.

KONIEC REKLAMY PRODUKTU

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Chaber bławatek – właściwości

 

Chaber bławatek posiada bardzo szerokie zastosowanie. Wewnętrznie w  schorzeniach układu moczowego, obrzękach na tle nerczycowym oraz niewydolności krążenia, zapaleniu dróg moczowych i chorobach nerek, pomocniczo w zapobieganiu kamicy moczowej, w problemach ze skąpym wydalaniem moczu, w zapaleniu nerek. Dzięki zawartym składnikom aktywnym chaber bławatek znalazł zastosowanie jako okład oczny w zapaleniu spojówek, stosowany jest również do przemywania skóry z łupieżem, grzybicą. Napary z kwiatów chabru stosuje się doustnie w przewlekłych, mało nasilonych chorobach nerek, połączonych ze skąpym wydzielaniem moczu oraz obrzękach spowodowanych zatrzymaniem wody i soli w ustroju. Pomocniczo w stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, a także w kamicy nerkowej. Natomiast wraz z innymi ziołami również w niedostatecznym przepływie żółci do dwunastnicy.

 

Poza niewątpliwymi walorami dekoracyjnymi, chaber bławatek ma również szereg innych zalet. Stanowi cenną rośliną leczniczą, o właściwościach przeciwzapalnych i moczopędnych, mającą zastosowanie w łagodzeniu objawów wielu chorób skóry (owrzodzeń, grzybic, łupieżu), niektórych chorób oczu oraz chorób nerek i układu moczowego (np. kamicy nerkowej, zapalenia pęcherza). Wyciąg z kwiatów bławatka ceniony jest również w kosmetyce. Wodne wyciągi z kwiatów chabru wywierają dość silne działanie moczopędne. Zwiększają, czasem kilkakrotnie, ilość wydzielanego moczu, tym więcej, im silniejsze było zahamowanie jego wydzielania. Działanie to przypisuje się glikozydom antocyjanowym. Głównie ze względu na działanie zmiękczające, antybakteryjne i przeciwzapalne chaber bławatek zalecany jest w preparatach do cery tłustej i trądzikowej. Wykazuje również właściwości obkurczające oraz wzmacniające naczynka krwionośne, dlatego stanowi częsty składnik aktywny w kosmetykach do cery naczyniowej.

 

Zewnętrznie stosuje się napar z kwiatów chabru bławatek w postaci przymoczek w zapaleniu brzegów powiek oraz spojówek, a także w nadwrażliwości na intensywne promieniowanie z ekranów telewizyjnych i monitorów komputera. Ponadto stosuje się go do zmywania owłosionej skóry głowy w łupieżu i grzybicy.

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
 Bławatek kwiat 25g FLOS

Bławatek kwiat 25g FLOS

Chaber bławatek znany jest pod różnymi nazwami, wśród najbardziej popularnych występuje jako bławat, modrak lub chaber zbożowy. Nazwy ludowe przypisane do rośliny to przede wszystkim białasy, głowacz, jasieniec, kardy, kwiatek, wołoszek, macoszka, modrzeńczyk, samosiejka, wasilek, wawer.

6 innych produktów w tej samej kategorii: