Niecierpek drobnokwiatowy ziele cięte 50g. Zobacz większe

Niecierpek drobnokwiatowy ziele cięte 50g.

Ocena 
mpn2885

14,50zł brutto


Niecierpek drobnokwiatowy wykazuje działanie : rozkurczowe, moczopędne, przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne hipoglikemiczne, przeciwtrądzikowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwtoczniowe, lekko rozwalniające, przeciwalergiczne, przeciwreumatyczne, przeciwnowotworowe, antyadrogenne, przeciw atopowemu zapaleniu skóry, chroni miąższ wątroby, nerki i serce.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Niecierpek drobnokwiatowy (Impatiens parviflora) wspomaga leczenie chorób skórnych, chorób układu pokarmowego i moczowego, również regeneruje skórę w przypadku łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i trądziku.

Roślina praktycznie nie opisywana w polskim piśmiennictwie. Nie wspomina o niej nawet Strzelecka w Encyklopedii Zielarstwa i Ziołolecznictwa. Jedynym który to dość obszernie czyni jest H.Różański. Za to roślina ta jest szeroko stosowana w ziołolecznictwie szwajcarskim, a także ziołolecznictwie obszaru rosyjskojęzycznego.


Składniki:

Ziele niecierpka drobnokwiatowego 100%.
Kraj pochodzenia: Polska.
Niecierpek drobnokwiatowy – ziele w formie ciętej lub mielonej.
Produkt najwyższej jakości!

Zalecany sposób użycia:

Ziele cięte

Napar: 1 łyżkę ziela zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na około 30 min, po tym czasie przecedzić. Stosować do płukanek, przemywań, okładów.

Ziele mielone

Napar: 1 łyżeczkę proszku zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 30 min, przecedzić. Stosować do płukanek, przemywań, okładów.

Sposób przechowywania:

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Działanie:

H.Różański podaje, iż niecierpek drobnokwiatowy wykazuje działanie:
Rozkurczowe, moczopędne, przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne hipoglikemiczne, przeciwtrądzikowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwtoczniowe, lekko rozwalniające, przeciwalergiczne, przeciwreumatyczne, przeciwnowotworowe, antyadrogenne, przeciw atopowemu zapaleniu skóry, chroni miąższ wątroby, nerki i serce.

Wyciągi wodno-alkoholowe

 • Hamują stany zapalne: gruczoły krokowego, układu rozrodczego, moczowego i pokarmowego, a także stany zapalne skóry, chroniąc ją dodatkowo.
 • Chronią wątrobę, nerki i serce przed stłuszczeniem obniżający przy tym poziom glukozy, cholesterolu i kwasu moczowego w krwi.
 • Wzmagają wydzielanie żółci.
 • Przyspieszają procesy regeneracji skóry chroniąc ją /wyciąg alkoholowy i olejowy/.
 • Likwidują zmiany ropne i łuszczycowe skóry, trądzik, zapobiegają wysuszeniu skóry, wzmacniają cebulki włosowe.
 • Działają przeciwskurczowo.
 • Wspomagają procesy odtrucia, regulując przy okazji przemianę materii.
 • Hamują ponadto reakcje autoimmunologiczne oraz łysienie na tle androgennym.
 • Okłady z naparu pomocne w stanach zapalnych i alergicznych spojówek.
 • Rosyjscy zielarze podają, iż preparaty z niecierpka zwiększają amplitudę skurczów macicy podnosząc jej tonus.
 • Działają krwiotamująco szczególnie przy krwotokach macicznych i hemoroidach.
 • И.Э.Акопов podaje, iż nalewka z ziela stosowana jest w medycynie chińskiej jako środek sedatywny obniżający ciśnienie tętnicze, a także wykazujący działanie regulujące cykl menstruacyjny i działające stymulująco przy porodzie. Ponadto wykazuje on działanie antytoksyczne.

 

Zastosowanie:

 • Preparaty z niecierpka stosowane są do leczenia chorób skórnych chroniąc ją oraz wzmagając jej regenerację, w leczeniu jej stanów zapalnych, w tym atopowym zapaleniu skóry, trądziku, łuszczycy.
 • Ponadto stosuje się go w leczeniu stanów zapalnych prostaty, układu rozrodczego, moczowego i pokarmowego, przy niedoborze żółci, chorobach skóry głowy, jako dobry środek odtruwający i jako hamujący autoagresję immunologiczną.
 • W medynie chińskiej, za I.E. Akopowem, stosowane są jako środek moczopędny i rozkurczowy działający uspokajająco i obniżający ciśnienie tętnicze, przy krwotokach narządów rodnych oraz hemoroidach, dla regulacji cyklu menstruacyjnego.
 • Zewnętrznie stosowany jest w chorobach zapalnych i alergicznych oczu oraz skóry. Ponadto powyższy podaje, że kwiaty i nasiona niecierpka przykłada się w miejsce ukąszenia przez żmiję.

 

Dawkowanie:

Wyciąg niecierpkowy – Extractum Impatientis
2 razy dziennie po 5-10 ml można na mleku. W przypadku chorób autoimmunologicznych i stanów zapalnych stosować 2-3 miesiące. /H.Różański.

Nalewka niecierpkowa – Tinctura Herbae et Fructae Impatientis 1:3
2 razy dziennie po 5-10 ml przez 2-3 miesiące. /H.Różański/

Napar niecierpkowy
1 łyżkę ziela świeżego/wysuszonego lub owoców/wierzchołków pędów z kwiatami i owocami/ zalać 1 szklanką wrzątku i przykryć. Odcedzić po 30 minutach. Pić 2 razy dziennie po 200 ml. Można parzyć na mleku które ekstrahuje litofilne składniki aktywne. /H.Różański/.
10 gram ziela z korzeniem zalać szklanką wrzątku i zostawić pod przykryciem do naciągnięcia prze 1-2 godziny. Odcedzić i stosować 3 razy dziennie po 1-2 łyżki stołowe. / И.Э.Акопов/

Mieszanka antyandrogenna i przeciwzapalna /H.Różański/
Ziele niecierpka suche 25 g
Ziele wierzbówki lub wierzbownicy 25 g
Liść szałwii 25 g

Przeciwwskazania:

W dawkach zalecanych działań bocznych nie zaobserwowano.

Charakterystyka rośliny

Roślina z rodziny niecierpkowatych, przybyła do nas w XIX wieku z północno-wschodniej lub centralnej Azji gdzie występuje. Występuje w lasach liściastych, parkach, na cmentarzach, w ogrodach, w miejscach ruderalnych, na nasypach kolejowych. Wymaga gleby żyznej i preferuje stanowiska cieniste. Roślina azotolubna. Przy zbiorze należy się przygotować na falowe ataki komarów jako, że roślina ta jest miejscem ich rozmnażania. Przy zbiorze nasion trzeba się dobrze „napracować” bowiem niecierpek drobnokwiatowy jako autochor /sam się rozsiewa/ dysponuje mechanizmem pneumatycznym polegającym na tym, iż w owocu panuje ciśnienie 25 atmosfer i przy dotknięciu roślina „strzela” nasionami.

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Niecierpek drobnokwiatowy ziele cięte 50g.

Niecierpek drobnokwiatowy ziele cięte 50g.

Niecierpek drobnokwiatowy wykazuje działanie : rozkurczowe, moczopędne, przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne hipoglikemiczne, przeciwtrądzikowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwtoczniowe, lekko rozwalniające, przeciwalergiczne, przeciwreumatyczne, przeciwnowotworowe, antyadrogenne, przeciw atopowemu zapaleniu skóry, chroni miąższ wątroby, nerki i serce.

6 innych produktów w tej samej kategorii: