Ostropest plamisty nasiona mielone 1000g Zobacz większe

Ostropest plamisty nasiona mielone 1000g

Ocena 
mpn2673

26,00zł brutto


Ostropest plamisty to najlepszy naturalny środek stosowany profilaktycznie w celu ochrony i regeneracji komórek nawet najbardziej uszkodzonej wątroby.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu.

Badania wykazały, że może on zwiększać stężenie glutationu nawet o 35%.

Ostropest plamisty skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji.

Zioło to jest też silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym niż witaminy C i E, przeciwdziała więc uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

Dotychczas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwierdzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby.

Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie.

Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną.

Skład:

ostropest plamisty – mielony 100%

 

Charakterystyka:

-odtruwanie i regeneracja wątroby: sylimaryna będąca głównym aktywnym związkiem ostropestu plamistego jest jedną z najsilniej działających, znanych substancji chroniących wątrobę.

 

-normalizowanie replikacji komórek skóry : badania pokazują, że sylimaryna może normalizować replikację komórek skóry poprzez korygowanie współczynnika poziomów cAMP i cGMP (związków kierujących procesami dojrzewania i mnożenia się komórek). Dzięki temu działaniu oraz właściwościom przeciwzapalnym tego zioła w próbach klinicznych uzyskano istotne postępy w leczeniu łuszczycy.

 

 -przeciwutleniacz : ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie znacznemu wzmocnieniu ulegają układy antyoksydacyjne.

 

 -środek przeciwzapalny : ostropest plamisty działa przeciwzapalnie ze względu na inhibicję leukotrienów, wzmacnianie układów enzymów antyoksydacyjnych i usuwanie pewnych toksyn, które zapoczątkowują reakcje zapalne.

 

Zastosowanie:

- łuszczyca,

- zatrucie wątroby,

- żółtaczka,

- zapalenie wątroby,

- marskość wątroby,

- ogólnie ochrona i wzmocnienie wątroby,

- kamienie żółciowe,

- kac,

- reakcja Herxheimera (skutki uboczne detoksykacji, tj. leczenia drożdżycy systemowej),

- toksyczność estrogenowa wątroby (obserwowana w zespole napięcia przedmiesiączkowego).

 

Sposób użycia:

Nasiona ostropestu najlepiej zmielić, rozbić, zmiażdżyć, dodawać do sałatek, musli lub zjadać popijając herbatą 1-2 łyżeczki dziennie.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Ostropest plamisty nasiona mielone 1000g

Ostropest plamisty nasiona mielone 1000g

Ostropest plamisty to najlepszy naturalny środek stosowany profilaktycznie w celu ochrony i regeneracji komórek nawet najbardziej uszkodzonej wątroby.

6 innych produktów w tej samej kategorii: