Olej z Ostropestu tłoczony na zimno 100ml. Zobacz większe

Olej z Ostropestu tłoczony na zimno 100ml.

Producent: OL'VITA

Ocena 
mpn2527

12,50zł brutto


Olej pozyskiwany z ostropestu mawłaściwości przeciwzapalne, stabilizujące, stymulujące rozwój i regenerację komórek wątrobowych. Jest też silnym przeciwutleniaczem, przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki .

Więcej szczegółów

Udostępnij

Ostropest jest to zioło pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela. Stosowane od wieków jako lek na wątrobę.
W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby.
Preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u diabetyków i normalizują poziom cholesterolu w hipercholesterolemii  oraz zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych i chorobom pęcherza moczowego.
Związki zawarte w ostropeście mają także działanie wspomagające leczenie schorzeń skóry i zakażeń, przeciwzapalne, a nawet antynowotworowe (czerniak)

 

Olej pozyskiwany z ostropestu ma więc właściwości przeciwzapalne, stabilizujące, stymulujące rozwój i regenerację komórek wątrobowych. Jest też silnym przeciwutleniaczem, przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki .

Korzystne zmiany obserwowano lecząc chorych z zaawansowaną marskością wątroby i u alkoholików.
Wykorzystuje się z ostropestu przede wszystkim właściwości odtruwające i ochronne miąższ wątroby ale tez i nerek , przed niszczącym działaniem trucizn.
Od dawna znane jest korzystne działanie w krwawieniach wewnętrznych i oraz krwawieniach z narządów kobiecych i dlatego jest stosowany w zwalczaniu krwawienia z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu, przedłużonych miesiączkach.
Reguluje czynności trawienne zwiększając wydzielanie soku żołądkowego, poprawiając apetyt i dlatego podaje się w niedokwaśności soku żołądkowego, braku łaknienia, wzdęciach i odbijaniu, a niekiedy w bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu i chorobie lokomocyjnej.
Owoce ostropestu zawierają 2-4 % mieszaniny flawonolignanów, zwanych sylimaryną. W jej skład wchodzą sylibina, sylidiamina i sylikrystyna o podobnej budowie i własnościach fizykochemicznych oraz izosylimaryna, 2,3-dehydrosylimaryna, 2,3-dehydrosylikrystyna i tzw. sylibinomery, czyli oligomeryczne pochodne sylimaryny. Ponadto występuje toksyfolina, alkohol dehydrokoniferylowy, kwercetyna, tyramina, histamina, śluz, kwasy organiczne, witaminy C i K, fitosterole, zwłaszcza -sitosterol, garbniki, białka, cukry (około 21 %) i tłuszcz z dużą ilością kwasu linolowego, a także minerały.
Wyciągi z owoców ostropestu mają szerszy zakres działania niż sylimaryna.

Olej z ostropestu stosujemy zewnętrznie i wewnętrznie

Zastosowanie wewnętrzne oleju z ostropestu.

 Zaleca się przyjmować olej 3 razy dziennie ok. 4 gramów (1 niecała mała łyżeczka przed jedzeniem). Olej z ostropestu stosowany wg zaleceń nie powoduje żadnych skutków ubocznych. 

Zastosowanie wewnętrzne oleju z ostropestu:

 * zaburzenia funkcji wątroby * zaburzenia dróg żółciowych tj. marskość wątroby, zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby, * zapalenie jamy ustnej, * zapalenie dziąseł, * zapalenie krtani, * wydalanie substancji toksycznych z organizmu, * obniża poziom cholesterolu, * normalizuje procesy trawienia, * wzmacnia i uelastycznia naczynia włosowate, * polepsza wzrok, * obniża ryzyko chorób serca i naczyń, * wzmacnia system odpornościowy.

Zastosowanie zewnętrzne oleju z ostropestu

* oparzenia, * do leczenia trudno gojących się ran, * procesy ropne, * egzema, * rumień, * nadmierne rogowacenie skóry, * w świerzbiączce i innych objawach alergii atopowej oraz kontaktowej.

Napisz opinię

6 innych produktów w tej samej kategorii: