Nutri-Nano CoQ-10 - Koenzym Q10 w nanotechnologii SOLGAR Zobacz większe

Nutri-Nano CoQ-10 - Koenzym Q10 w nanotechnologii SOLGAR

Producent: SOLGAR

Ocena 
mpn25

180,00zł brutto


 • Nutri-Nano™ firmy Solgar oznacza opatentowaną nanotechnologię, dzię­ki której składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach są przekształcane w składniki amfifilowe, tj. substancje rozpuszczalne zarówno w tłuszczach jak i wodzie. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

 

SOLGAR, Koenzym Q10 Platinium, 50 kapsułek

Dzienna porcja produktu do spożycia (zalecana przez producenta): 1 kapsułka dziennie najlepiej podczas posiłku

Produkt firmy Solgar importowany przez hurtownię bezpośrednio z USA. Suplementy są oryginalne, z dystrybucji przeznaczonej na Amerykę. Posiadają oryginalne etykiety w języku angielskim oraz dodatkowe etykiety informacyjne w języku polskim. Każdy słoiczek dodatkowo posiada folię zabezpieczającą wieczko, dopiero po jej zerwaniu możliwe jest otwarcie produktu

 

Nutri-Nano CoQ-10

 

Koenzym Q10 jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, jest niezbędnym składnikiem mitochondriom tj. części komórki odpowiedzialnej za produkcję energii. Koenzym Q10 (CoQ10) uczestniczy w wytwarzaniu ATP, który jest substancją energetyczną we wszystkich procesach organizmu. Funkcję CoQ10 można porównać do roli świecy zapłonowej w silniku samochodu. Tak jak samochód nie może działać bez iskry zapłonowej, tak i organizm człowieka nie może funkcjonować bez CoQ10. Współdziałając z enzymami (stąd nazwa koenzym) przyspiesza procesy metaboliczne, dostarczając komórkom energii. Jest ona im potrzebna do przyswajania substancji pokarmowych, leczenia ran, utrzymywania silnych mięśni, oczyszczania. Jest też, jak witamina C i E przeciwutleniaczem. Ma wiele innych niezliczonych funkcji. Nic więc dziwnego, że znajduje się w każdej komórce organizmu. Szczególnie dużo jest go w komórkach serca, któremu pomaga wykonywać ponad 100 000 uderzeń każdego dnia.

Największe stężenie koenzymu Q-10 występuje w narządach, które cechuje największa intensywność przemiany materii, a tym samym zapotrzebowanie na energię jest największe. W mięśniu sercowym i nerkach zdrowego człowieka stężenie CoQ-10 jest wielokrotnie większe niż w innych narządach(może przekroczyć 100ug/mg masy narządu).

W wyniku starzenia się organizmu poziom koenzymu Q10 obniża się u każdego z czasem. Poziom CoQ-10 we krwi i tkankach zmniejsza się nie mniej więcej od 30 roku życia (100%, 40 latek ma go na poziomie ok. 72%, a 80 latek na poziomie, 50%) ale również na skutek niewłaściwej diety, nadmiernego i częstego odchudzania się, nadużywania alkoholu i leków.

 

Solgar z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek Nutri Nano CoQ-10 z serii platynowej.

Seria platynowa to pierwsza na świecie linia suplementów, w których zastosowana nanotechnologię w celu uzyskania niespotykanej biodostępności.

Nutri Nano™ firmy Solgar oznacza opatentowaną nanotechnologię, dzięki której składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach są przekształcane w składniki amfifilowe, tj. substancje rozpuszczalne zarówno w tłuszczach jak i wodzie. Odbywa się to poprzez umieszczenie składników rozpuszczalnych w tłuszczach w rozpuszczalnej w wodzie otoczce o rozmiarach nanometrycznych zwanej micelą. Zazwyczaj składniki odżywcze rozpuszczalne w tłuszczach takie jak CoQ10 są wchłaniane tą samą drogą, co inne tłuszcze dietetyczne, które wymagają emulgacji przez sole żółciowe. Następnie poddawane są one micelizacji, w ramach, której pokrywa je rozpuszczalna w wodzie otoczka, co umożliwia im dotarcie do miejsc absorpcji w układzie jelitowym. Tradycyjne suplementy CoQ10 oferowane są w postaci zawiesin na bazie oleju w kapsułkach żelowych lub w postaci kapsułek roślinnych wypełnionych proszkiem. Oba rodzaje suplementów zawierają duże cząsteczki CoQ10 o słabej rozpuszczalności, co negatywnie wpływa na biodostępność.

Innowacyjny produkt Nutri-Nano™ CoQ10 zawiera cząsteczki CoQ10 w preformowanych micelach rozpuszczlanych w wodzie. W ten sposób omija się potrzebę emulgacji i micelizacji w jelitach, dzięki czemu CoQ10 sprawnie dociera do miejsc absorpcji w jelicie cienkim.

Micela Nutri-Nano™ CoQ10 ma zaledwie 30 nanometrów szerokości i zawiera  400 cząsteczek CoQ10. Dzięki tej zaawansowanej technologii otrzymaliśmy produkt, który gwarantuje szybszy i sprawniejszy transport tego istotnego składnika odżywczego do komórek.

Nutri-Nano™ CoQ10 oznacza przełom w technologii produktów odżywczych i stanowi początek nowej ery suplementów diety.

 • ·3,1 razy większa biodostępność niż CoQ10 w proszku
 • ·Dwukrotnie większa biodostępność w porównaniu z CoQ10 na bazie oleju
 • ·Szybsze wchłanianie niż w przypadku tradycyjnych preparatów CoQ10
 • ·Oszczędność
 • ·Produkt opracowany w oparciu o opatentowaną technologię Nutri-Nano™
 • Skala nano
 • ·1 nanometr = 1 miliardowa część metra (0,000000001)
 • ·Włos ludzki ma ok. 80000 nm szerokości
 • ·Typowy wirus ma 10 nm
 • ·Hemoglobina ma 5,5 nm
 • ·1 micela Nutri-Nano™ CoQ10 ma 30 nm szerokości
 • ·1 micela zawiera 400 cząsteczek CoQ10

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie

Opakowanie: 50 kapsułek

Zapewnia kurację: 50 dni

 

Skład:

Jedna kapsułka zawiera:

Składniki aktywne:

 • Koenzym Q-10 Nutri-NanoTM (ubichinon) …............30 mg
 • Naturalne Substancje pomocnicze:
 • Emulgator – Polisorbat 80 (obojętny)
 • Triglicerydy o pośredniej długości łańcucha
 • Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerolroślinny)
 • Barwnik: papryka(zawiera soję), dwutlenek tytanu

 

 

Napisz opinię

5 innych produktów w tej samej kategorii:

MELALEUCA
22,00zł
SWANSON Health Products
24,90zł
SWANSON Health Products
28,00zł