SOLGAR Fitosterole Kompleks 100kaps. Zobacz większe

SOLGAR Fitosterole Kompleks 100kaps.

Producent: SOLGAR

Ocena 
mpn1999

115,00zł brutto


Zmniejsza ryzyko chorób krążenia, obniża poziom cholesterolu.

Efekt obniżenia cholesterolu LDL „złego” we krwi dzięki zastosowaniu fitosteroli pojawia się w ciągu pierwszych 2-3 tygodni i utrzymuje się zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Produkt Solgara jest źródłem fitosteroli roślinnych.

Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze (beta sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol).

Dieta ludzi pierwotnych dostarczała przeciętnie 1 g fitosteroli dziennie. Fitosterole (zwane również sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych.

Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin.

Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem. 

W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego.

Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji.

Obecnie cały czas prowadzone są badania kliniczne dokumentujące pozytywny wpływ spożywania fitosteroli w wielu obszarach zdrowia.

Już dziś wyniki zapowiadają się obiecująco

SPOSÓB UŻYCIA DAWKOWANIE2 kapsułki 2 razy dziennie

OPAKOWANIE100 kapsułek

KURACJA25 dni Cztery (4) kapsułki zawierają: Kompleks fitosterolowy (z soi)2000 mg Łącznie estry sterolowe (w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol)1800 mg Naturalne substancje pomocnicze

Otoczka kapsułki żelowej żelatyna, glicerol roślinny Olej szafranowy Barwnik: karmel Informacja alergiczna Produkt nie zawiera: cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­cych, zapachowych lub barwiących. Fitosterole blokują wytwarzanie cholesterolu w jelitach poprzez szybsze przyłączanie się do receptorów cholesterolowych i ich blokowanie. Dzięki temu zamiast cholesterolu wchłaniane są fitosterole.Fitosterole redukują stężenie cholesterolu całkowitego i "złego cholesterolu" LDL, ale co istotne nie obniżają poziomu "dobrego cholesterolu" HDL.Badania nad fitosterolami są prowadzone od ponad 50 lat i stwierdzono, że są one bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych.Na podstawie badań różnych porcji fitosteroli, ustalono zalecane spożycie na poziomie 2 gramów fitosteroli dziennie dla uzyskania optymalnego efektu fizjologicznego, który obserwowany jest już w ciągu pierwszych 3 tygodni stosowania.Obecnie prowadzi się badania z przyjmowaniem fitosteroli na wielu obszarach np. najnowsze dowody wskazują, że najliczniejszy fitosterol beta-sisterol może działać wspomagająco w łagodnym przeroście prostaty i zmniejszać stany zapalne w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Obiecująco wyglądają wyniki badań wskazujące na pomocne działanie fitosteroli w regulacji poziomu cukru we krwi u diabetyków, a także te, które sugerują, że fitosterole mogą hamować rozwój raka piersi i okrężnicy.Potrzebne są jednak dalsze badania w celu dokładnego wyjaśnienia mechanizmów dających taki wynik badań. 

Napisz opinię
SOLGAR Fitosterole Kompleks 100kaps.

SOLGAR Fitosterole Kompleks 100kaps.

Zmniejsza ryzyko chorób krążenia, obniża poziom cholesterolu.

Efekt obniżenia cholesterolu LDL „złego” we krwi dzięki zastosowaniu fitosteroli pojawia się w ciągu pierwszych 2-3 tygodni i utrzymuje się zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

6 innych produktów w tej samej kategorii: