Sylimarol 70mg tabletki drażowane 0,07g 30 tabletek

Ocena 
mpn2027

22,00zł brutto


  • Sylimarol 70 mg
  • Regeneracja wątroby 
  • Opakowanie zawiera 30 tabletek drażowanych

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Zastosowanie: 

Sylimarol 70 mg to lek pochodzenia roślinnego, który stosuje się tradycyjnie wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem takich czynników jak: alkohol czy środki ochrony roślin, w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, a także w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

 

 Działanie

Za działanie preparatu Sylimarol 70 mg odpowiada sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów. 

 

Skład

Silybi mariani fructus extractum siccum

1 tabletka leku Sylimarol 70 mg zawiera substancje czynne:

wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego – 100 mg o zawartości nie mniej niż 70 mg  flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę

 Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sylimarol 70 mg jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Ze względu na brak badań, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

  Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania, leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Dawkowanie, sposób użycia, stosowanie

Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka 3 razy dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować regularnie przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Czas kuracji należy skonsultować z lekarzem. Przy poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna dawka minimalna wynosi 20 mg, maksymalna 400 mg sylimaryny.

 

Napisz opinię
Sylimarol 70mg tabletki drażowane 0,07g 30 tabletek

Sylimarol 70mg tabletki drażowane 0,07g 30 tabletek

  • Sylimarol 70 mg
  • Regeneracja wątroby 
  • Opakowanie zawiera 30 tabletek drażowanych

6 innych produktów w tej samej kategorii: