Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek Zobacz większe

Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

Ocena 
mpn2026

14,00zł brutto

  • Sylimarol 35 mg
  • Regeneracja wątroby
  • Opakowanie zawiera 60 tabletek drażowanych

Więcej szczegółów

Udostępnij

Zastosowanie: 

Lek stosowany wspomagająco w zaburzeniach czynności oraz po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi np. alkoholem.Sylimarol 35 mg to lek pochodzenia roślinnego, który stosuje się tradycyjnie wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem takich czynników jak: alkohol czy środki ochrony roślin, w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, a także w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Sylimarol 35 mg – działanie

Za działanie preparatu Sylimarol 35 mg odpowiada sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów. 

 

Sylimarol 35 mg – skład

Silybi mariani fructus extractum siccum

1 tabletka leku Sylimarol 35 mg zawiera substancje czynne:

wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego – 50 mg o zawartość nie mniej niż 35 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę

 

Sylimarol 35 mg – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sylimarol 35 mg jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Ze względu na brak badań, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Sylimarol 35 mg – stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania, leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Sylimarol 35 mg – dawkowanie, sposób użycia, stosowanie

Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Zalecane dawkowanie to 2 tabletki 3 razy dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować regularnie przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Czas kuracji należy skonsultować z lekarzem. Przy poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna dawka minimalna wynosi 20 mg, maksymalna 400 mg sylimaryny.

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

  • Sylimarol 35 mg
  • Regeneracja wątroby
  • Opakowanie zawiera 60 tabletek drażowanych

30 innych produktów w tej samej kategorii: