Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

Ocena 
mpn2026

14,00zł brutto

  • Sylimarol 35 mg
  • Regeneracja wątroby
  • Opakowanie zawiera 60 tabletek drażowanych

Więcej szczegółów

Udostępnij

Zastosowanie: 

Lek stosowany wspomagająco w zaburzeniach czynności oraz po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi np. alkoholem.Sylimarol 35 mg to lek pochodzenia roślinnego, który stosuje się tradycyjnie wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem takich czynników jak: alkohol czy środki ochrony roślin, w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, a także w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Sylimarol 35 mg – działanie

Za działanie preparatu Sylimarol 35 mg odpowiada sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów. 

 

Sylimarol 35 mg – skład

Silybi mariani fructus extractum siccum

1 tabletka leku Sylimarol 35 mg zawiera substancje czynne:

wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego – 50 mg o zawartość nie mniej niż 35 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę

 

Sylimarol 35 mg – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sylimarol 35 mg jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Ze względu na brak badań, nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Sylimarol 35 mg – stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania, leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Sylimarol 35 mg – dawkowanie, sposób użycia, stosowanie

Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Zalecane dawkowanie to 2 tabletki 3 razy dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować regularnie przez okres 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Czas kuracji należy skonsultować z lekarzem. Przy poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 10 tabletek dziennie. Dzienna dawka minimalna wynosi 20 mg, maksymalna 400 mg sylimaryny.

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

Sylimarol 35mg tabletki drażowane 0,035g 60 tabletek

  • Sylimarol 35 mg
  • Regeneracja wątroby
  • Opakowanie zawiera 60 tabletek drażowanych

30 innych produktów w tej samej kategorii: