SOLGAR L-Cysteina 500 mg 50 kaps. Zobacz większe

SOLGAR L-Cysteina (NAC) 500 mg 30 kaps.

Producent: SOLGAR

Ocena 
mpn2008

58,00zł brutto


 Cysteina występuje w keratynie, która jest głównym białkowym składnikiem paznokci, skóry i włosów. Uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu oraz poprawia elastyczność i strukturę skóry. Występuje w wielu innych białkach organizmu, w tym w kilku enzymach trawiennych

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

 

Detoksykacja i ochrona wątroby

Glutation, który jest niezbędny do detoksykacji w wątrobie wielu substancji, jest związkiem trzech aminokwasów: cysteiny, kwasu glutaminowego i glicyny. Cysteina jest najważniejszym czynnikiem determinującym ilości syntetyzowanego glutationu. Uważa się, że dzięki temu zwiększenie spożycia cysteiny pozwala przyspieszyć usuwanie szkodliwych substancji z wątroby i zapobiega gromadzeniu się w niej toksyn. 

Pomaga również chronić wątrobę i mózg przed uszkodzeniami spowodowanymi przez alkohol i dym tytoniowy. Cysteina wykazuje również właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym dodatkowo chroni wątrobę. Metabolit cysteiny N-acetylo-Lcysteiny (NAC) bardzo często podaje się na wczesnych etapach zatrucia paracetamolem, ze względu na bardzo silne właściwości detoksykacyjne tego aminokwasu.

Usuwanie metali ciężkich

Cysteina bardzo łatwo wiąże się z metalami ciężkimi, wychwytuje je i usuwa z organizmu.

Antyoksydant

Cysteina sama, jak i w postaci glutationu, jest bardzo skutecznym zmiataczem wolnych rodników. Wchodzi również w skład  silnego enzymu antyoksydacyjnego - peroksydazy glutationowej oraz może neutralizować reaktywne formy tlenu – rodniki nadtlenkowe, dzięki czemu jest szczególnie cenna w ochronie błon komórkowych.

Ochrona układu sercowo-naczyniowego

Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym cysteina może zapobiegać utlenianiu się cholesterolu będącego czynnikiem chorób serca. Jej ochronne działanie na błony komórkowe może również przynosić  korzyści  w niwelowaniu skutków miażdżycy.

Inne możliwe zastosowania

Cysteinę uważa się za aminokwas warunkowo niezbędny i należący do grupy aminokwasów zawierających siarkę. 

Cysteina występuje w keratynie, która jest głównym białkowym składnikiem paznokci, skóry i włosów. Uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu oraz poprawia elastyczność i strukturę skóry. Występuje w wielu innych białkach organizmu, w tym w kilku enzymach trawiennych. 

Cysteina przyspiesza gojenie się ran po zabiegach chirurgicznych i oparzeniach, chelatuje metale ciężkie oraz wiąże się z  rozpuszczalnym żelazem, ułatwiając jego wchłanianie. Cysteina jest również pomocna w spalaniu tłuszczu i budowie mięśni. Ze względu na rozrzedzenie śluzu w układzie oddechowym L-cysteina może być stosowana w problemach z drogami oddechowymi. Przyspiesza leczenie  oraz wpływa na aktywność białych krwinek, które zwalczają choroby. Chroni organizm przed skutkami promieniowania

Suplementacja

Należy zwrócić uwagę, czy cysteina w preparacie znajduje się w postaci wolnej, tzn. organizm wchłania ją bezpośrednio do krwiobiegu bez konieczności trawienia. Najwyższej jakości preparaty zawierają lizynę w takiej formie, pochodzenia 

roślinnego i nie zawierają cukru, soli, skrobi, glutenu, soi, produktów mlecznych i są produkowane bez użycia sztucznych substancji aromatycznych, konserwujących i barwiących. Typowe porcje to 500-1500 mg na czczo.

 

 

 

Napisz opinię
SOLGAR L-Cysteina (NAC) 500 mg 30 kaps.

SOLGAR L-Cysteina (NAC) 500 mg 30 kaps.

 Cysteina występuje w keratynie, która jest głównym białkowym składnikiem paznokci, skóry i włosów. Uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu oraz poprawia elastyczność i strukturę skóry. Występuje w wielu innych białkach organizmu, w tym w kilku enzymach trawiennych

 

6 innych produktów w tej samej kategorii: