Prawoślaz korzeń 50g Zobacz większe

Prawoślaz korzeń 50g

Producent: KAWON

Ocena 
mpn587

6,00zł brutto


Środek osłaniający błony śluzowe w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu. Suchy kaszel w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych dróg oddechowych.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Jak mówi powszechnie znane powiedzenie - w zdrowym ciele zdrowy duch. Oznacza to, że zdrowie ma wpływ na samopoczucie. Kiedy człowiek czuje się lepiej pod względem fizycznym, ma to wyraźny wpływ na jego psychikę. Nie zawsze jednak wspomniane zdrowie dopisuje.

Nie od dziś jednak wiadomo, że najlepsze metody na pozbycie się rozmaitych dolegliwości to te naturalne, z użyciem tego, co daje natura, czyli m.in. zioła i różnego rodzaju rośliny. Wśród nich znajduje się korzeń prawoślazu, który jest stosowany w medycynie, ale nie tylko, już od setek lat. To wspaniała roślina o udokumentowanym działaniu, dlatego warto mieć w ją domu - może okazać się pomocna w wielu sytuacjach.

Korzeń prawoślazu - działanie

Działanie prawoślazu lekarskiego jest szeroko udokumentowane. Pomaga on m.in. w przypadku chorób układu oddechowego (m.in. w suchym kaszlu), a także jako lek osłaniający błony śluzowe czy w przypadku problemów z żołądkiem i układem pokarmowym. Dobrze działa również na dolegliwości skórne.

Prawoślaz - korzeń, który pomaga

Na tej podstronie w naszym sklepie internetowym znajduje się korzeń prawoślazu 50 g w saszetce, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jedno opakowanie wystarcza na długo, a przy okazji nie jest drogie, co sprawia, że to bardzo opłacalny zakup. Nawet jeśli dana osoba nie zmaga się z żadną dolegliwością, warto go kupić i mieć po prostu w domu - na wszelki wypadek, kiedy pojawi się kryzys zdrowotny.

Dlaczego warto nam zaufać?

Działamy na rynku już od długiego czasu, stale dostarczając klientom bardzo wysokiej jakości zioła i specyfiki lecznicze, których formuła jest oparta w całości na idealnie dobranych naturalnych składnikach. Od samego początku funkcjonowania sklepu zależy nam na tym, aby każda odwiedzająca nas osoba mogła znaleźć to, czego potrzebuje. Również z tego względu dokładamy ogromnych starań, aby proponowany asortyment był jak najbardziej rozbudowany i zróżnicowany.

Osoby, które zdecydowały się na dokonanie u nas zakupu, wystawiają bardzo pozytywne opinie. Najczęściej chwalą nasze profesjonalne podejście, duży wybór produktów, ich jakość, skuteczność, a także bardzo atrakcyjne ceny.

W przypadku zainteresowania zakupem korzenia prawoślazu lub innych ziół dostępnych w naszym sklepie serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia. Zadbamy o to, aby znalazło się w rękach klienta tak szybko, jak to tylko możliwe. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy na nie odpowiedzi.


Nazwa produktu leczniczego: KORZEŃ PRAWOŚLAZU - ALTHAEAE RADIX

Stosowany w naparach, w dawkach jednorazowych 2-6 g, dawkach dobowych 2-6 g (do naparzania i sporządzania maceratu). Z surowców sporządzać maceraty na zimnej lub ciepłej wodzie. Napary  są również wartościowe, ale nie wykazują już takich właściwości śluzowych. 2-3 łyżki rozdrobnionego surowca  zalać 1-2 szklankami wody przegotowanej chłodnej, pozostawić na 4-6 godzin, mieszając co pewien czas. Przecedzić. Pić łyżkami lub łykami, co 2 godziny, przy podrażnieniu przewodu pokarmowego, chrypce, kaszlu, zapaleniu gardła, nieżycie żołądka i jelit, zaparciach, owrzodzeniu błony śluzowej przewodu pokarmowego, oparzeniach chemicznych jamy ustnej i przełyku, jelit.

Prawoślaz jest skuteczny w leczeniu zgagi i nadkwasoty żołądka. Łagodzi ostry i suchy kaszel. Maceratem przefiltrowanym można przemywać oczy przy ich zanieczyszczeniu kurzem lub piaskiem, mechanicznym urazie (do okładów dla złagodzenia objawów uszkodzenia). Ponadto do lewatyw przy zapaleniu odbytu. Do płukania pochwy przy stanach zapalnych i po urazach. Stosować do okładów na rany trudno gojące się, suche wypryski, na podrażnione i zapalnie zmienione oczy, np. od ekranu telewizora lub komputera.

Naparem i maceratem okładać twarz, szyję i dekolt przy suchym zapaleniu skóry, po oparzeniach słonecznych i po solarium. Macerat i napar nawilżają skórę i błony śluzowe, zmiękczają naskórek, zmniejszają wydzielanie łoju (skóra która jest dobrze nawilżona i odżywiona w sposób naturalny przestaje wydzielać nadmierne ilości łoju). W maceracie moczyć paznokcie i włosy wysuszone zabiegami i lakierami oraz zmywaczami. Włosy płukane w naparze lub maceracie staja się odporne na nadmierne wysychanie.

Stwierdzono, że wyciągi wodne z prawoślazu maja działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Podane pozajelitowo obniżają poziom glukozy we krwi. Surowce śluzowe są zalecane do spożywania dla osób otyłych i mających problemy z nadmiarem cholesterolu i lipidów we krwi. Śluzy dają odczucie sytości, zmniejszają łaknienie. Zmniejszają również zdolność absorbowania lipidów z jelit. Regulują wypróżnienia.

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100 g produktu zawiera 100 g korzenia prawoślazu

Wskazania do stosowania: Środek osłaniający błony śluzowe w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na korzeń prawoślazu

Interakcje: Wchłanianie innych równocześnie przyjmowanych leków może być opóźnione

Działania niepożądane: Dotychczas brak doniesień. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i poinformować o nich lekarza.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub odpluwania ropnej plwociny zasięgnąć porady lekarza. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, dlatego nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Namoczyć 1 łyżkę (4,5 g) rozdrobnionego korzenia w 1 szklance (200 ml) letniej wody, pozostawić do namoczenia na 1­2 godziny.Następnie zagotować, pozostawić do ostygnięcia i odcedzić. Pić 2-­3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego odwaru.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty

 

Napisz opinię
Prawoślaz korzeń 50g

Prawoślaz korzeń 50g

Środek osłaniający błony śluzowe w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu. Suchy kaszel w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych dróg oddechowych.

6 innych produktów w tej samej kategorii: