Len nasiona 200g Zobacz większe

Len nasiona (siemie lniane) 200g

Ocena 
mpn568

5,50zł brutto


Nasiona  lnu (siemie lniane)
Wskazania: Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz zapalenia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Infekcje górnych dróg oddechowych, oparzenia jamy ustnej.

Więcej szczegółów

Udostępnij

NASIENIE LNU   Lini semen

 

1g/g,  zioła do zaparzania

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu).

 

Zawartość opakowania: 200 g

 

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

 

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby starsze: 5 – 10 g nasion lnu (ok. ½ - 1 łyżki) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 15 minut. Przed spożyciem można przecedzić lub przyjmować razem z nasionami. Pić po szklance ostudzonego naparu do 3 razy na dobę na pół  do 1 godziny przed posiłkiem.

 

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

Zakład Zielarski „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu:  IL-3322/LN

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

 

Wskazania do stosowania: 

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek łagodzący w  objawowym leczeniu niewielkich dolegliwości żołądkowo-jelitowych z uczuciem dyskomfortu. Jest to tradycyjny produkt przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

 

Przeciwwskazania: 

Nadwrażliwość na substancję czynną - nasiona lnu. Produkt nie powinien być stosowany przez pacjentów, którzy mają trudności z połykaniem lub inne zaburzenia w obrębie gardła i krtani.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności: 

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Stosowanie u osób w podeszłym wieku lub wycieńczonych powinno odbywać się pod nadzorem wykwalifikowanej osoby. Ze względu na prawdopodobne działanie estrogenowe nasion lnu nie zaleca się długotrwałego stosowania preparatu u kobiet cierpiących na nowotwory hormonozależne. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

 

Interakcje: 

Wchłanianie innych środków przyjmowanych w tym samym czasie może być opóźnione lub utrudnione. Z tego względu nie należy przyjmować produktu leczniczego od 30 minut do godziny przed lub po przyjęciu innych preparatów.

 

Ciąża i karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nieistotny

Czas stosowania: Jeśli podczas stosowania ziół objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie: Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

 Pominięcie zastosowania: Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Działania niepożądane: Środek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania "Nasienie lnu" obserwowano następujące działania niepożądane:

Wzdęcia – często (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów).

Reakcje nadwrażliwości, łącznie z reakcją typu anafilaksji – bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

 

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania.

"Len jest rośliną roczną uprawianą w klimacie umiarkowanym. Najczęściej uprawianym gatunkiem jest len zwyczajny Linum usitatissimum L. Roślina ta jest surowcem do produkcji sznurów, przędzy, zaś nasiona lnu coraz częściej mają zastosowanie w kosmetologii i lecznictwie. Nasiona lnu zawierają wiele cennych substancji, ważnych dla zdrowia ludzi i zwierząt. Tłoczony nazimno olej lniany posiada cenne walory dietetyczne i prozdrowotne. Zawarte woleju lnianym kwasy tłuszczowe mają zdolność redukowania stężenia triacylogliceroli w osoczu krwi, normalizują ciśnienie krwi, działają przeciwzakrzepowo, hamują rozwój choroby niedokrwiennej serca. Wykazują działanie przeciwnowotworowe oraz poprawiają stan skóry i włosów. Opatrunki z lnu genetycznie zmodyfikowanego działają jak naturalny antybiotyk. W pracy zostały przedstawione wyniki zastosowania oleju lnianego tłoczonego na zimno i nasion lnu w żywieniu ludzi z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi. Wyniki badań wskazują, że stosowanie w codziennej diecie nasion lnu i oleju lnianego tłoczonego na zimno może wspomóc i znacznie przyspieszyć proces obniżania cholesterolu w organizmie człowieka, co może mieć wpływ na polepszenie kondycji fizycznej i lepsze samopoczucie."

Autor: Elżbieta RymarUniwersytet Rzeszowski, Wydział Biologiczno-Rolniczy, Zakład Fizjologii i Biotechnologii Roślin

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Len nasiona (siemie lniane) 200g

Len nasiona (siemie lniane) 200g

Nasiona  lnu (siemie lniane)
Wskazania: Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz zapalenia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Infekcje górnych dróg oddechowych, oparzenia jamy ustnej.

6 innych produktów w tej samej kategorii: