SOLGAR FOLIAN 400 µg - 50 tabl. Zobacz większe

SOLGAR FOLIAN 400 µg - 50 tabl.

Ocena 
mpn3304

57,00zł brutto

Foliany należą do grupy rozpuszczalnych w wodzie witamin B i muszą być dostarczane organizmowi z zewnątrz. 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Opis:

 Foliany biorą udział w syntezie, naprawie i prawidłowym funkcjonowaniu kwasów RNA i DNA. Są nieodzowne do wzrostu i podziału wszystkich komórek organizmu, co jest szczególnie istotne w okresie intensywnego wzrostu czyli w życiu płodowym i niemowlęctwie. U dzieci i dorosłych foliany, wraz z witaminą B12, biorą udział w produkcji czerwonych krwinek, co zapobiega występowaniu anemii. Niedobór folianów sprzyja występowaniu podwyższonego poziomu homocysteiny w surowicy krwi, co jest potwierdzonym czynnikiem ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, zawału serca i udaru mózgu. Istnieją dowody, że wysokie spożycie folianów obniża ryzyko nowotworów u dorosłych, m.in. raka jelita grubego.

Zastosowanie: uzupełnienie diety w foliany; wspomagająco w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia i pracy serca.

Sposób użycia: osoby dorosłe 1 tabletka dziennie, najlepiej zażywać w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Składniki: folian (L-metylofolian wapnia, Metafolin), substancje wypełniające: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna; substancje przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu; guma celulozowa.

1 kapsułka zawiera: folian (L-metylofolian wapnia, Metafolin) 400mcg

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.

Wyprodukowano z największą starannością w USA. 

Producent: Solgar, Inc,. Leonia, N.J. 

Dystrybutor w Polsce: Solgar Polska Sp.z.o.o ul. Skoroszewska12, 02-495 Warszawa

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
SOLGAR FOLIAN 400 µg - 50 tabl.

SOLGAR FOLIAN 400 µg - 50 tabl.

Foliany należą do grupy rozpuszczalnych w wodzie witamin B i muszą być dostarczane organizmowi z zewnątrz. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: