Swanson Opuncja 650mg 180kaps Zobacz większe

Swanson Opuncja 650mg 180kaps

Producent: SWANSON

Ocena 
mpn2993

85,00zł brutto


  • SWANSON Opuncja to preparat, który wyraźnie wspomaga procesy trawienne. Obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów w organizmie. Przyczynia się do redukcji masy ciała i chroni przed problemami trawiennymi
 

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Udostępnij

Opuncja figowa – właściwości Opuncja figowa wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwirusowe, antyoksydacyjne, neuroprotekcyjne, przeciwcukrzycowe, a nawet laktogenne. W badaniach na myszach wykazano, że ekstrakt z owoców może hamować proliferację komórek raka szyjki macicy, jajnika, pęcherza w warunkach in vitro oraz wywoływać supresję wzrostu guza jajnika. Przeciwnowotworowy wpływ potwierdzono również względem betaniny wyizolowanej z opuncji. Była ona zdolna do wywoływania apoptozy ludzkiej linii komórkowej przewlekłej białaczki szpikowej. Ze względu na swoje dobroczynne działanie, opuncja figowa jest wykorzystywana już od wieków w leczeniu przeróżnych dolegliwości takich jak: astma, duszności, marskość wątroby na skutek nadużywania alkoholu, niestrawność, nieżyt żołądka i jelit, wrzody (podtrzymywanie cytokonstrukcji żołądka, zwiększanie endoprodukcji protekcyjnego śluzu; śluz zawarty w liściach zapobiega penetracji czynnika nekrotycznego (takiego jak etanol) w głąb błony śluzowej, pektyny prawdopodobnie sprzyjają regeneracji śluzówki w obrębie przewodu pokarmowego), w postaci podgrzewanych obkładów: reumatyzm, przewlekłe choroby skórne, rumień, oparzenia, skaleczenia, rany (łagodzenie bólu, przyspieszanie gojenia); obkłady przykładane do piersi mogą pobudzać laktację.

W badaniu na królikach, podawanie osobnikom wodnego roztworu ekstraktu z liści opuncji w ilości 2 ml/kg masy ciała przez okres 3 miesięcy spowodowało odnotowanie niższej masy ciała oraz wątroby, niższego poziomu cholesterolu, trójglicerydów oraz glukozy we krwi w porównaniu do grupy kontrolnej otrzymującej placebo. Dość szeroko bada się możliwość wykorzystania opuncji figowej w leczeniu tzw. zespołu X. Podawanie 68 kobietom o cechach zespołu metabolicznego w tym o BMI w przedziale 25–40 kg/m2, suszonych liści opuncji w formie kapsułek w dawce 1,6 g/posiłek, spowodowało u nich znaczący wzrost kardioprotekcyjnej frakcji HDL cholesterolu.

Odnotowano również tendencję spadkową poziomu trójglicerydów we krwi, cholesterolu LDL, a na koniec badania 39% kobiet z grupy badawczej nie spełniało już kryteriów diagnostycznych zespołu metabolicznego. W innym eksperymencie z udziałem 123 osób cierpiących na nadwagę i otyłość, wyodrębniono grupę badawczą składającą się z osób, których redukcji masy ciała towarzyszyło podawanie błonnika wyizolowanego z opuncji figowej. Przyjmowały go przez 12 tygodni w dawce 3 g/dzień. Taka suplementacja diety zaowocowała większym o 2,4 kg ubytkiem masy ciała w porównaniu do grupy przyjmującej placebo. Korzystnie wypadły także spadki zawartości tłuszczu w organizmie oraz obwodu pasa. W kontekście sprzyjania redukcji masy ciała, dość znaczący wpływ musi mieć zdolność opuncji figowej do wiązania tłuszczu z pożywienia w świetle przewodu pokarmowego. Nie ulega on wówczas wchłonięciu, lecz zostaje wydalony, co zmniejsza ilość spożytej energii.

Opuncja figowa jest źródłem witamin A, C,E, B1, B6, wapnia, magnezu, sodu, potasu, fosforu, żelaza i błonnika. Zawiera w swoim składzie cukry (glukoza, galaktoza, arabinoza, ksyloza, ramnoza), kwasy organiczne (m. in. winowy, szczawiowy, bursztynowy), flawonoidy (kwercetyna, kemferol, narcyzyna, taxifolina), laktony, terpeny (m.in. lupenon), alkaloidy (meskulina, hordenina, tyramina) oraz betalainy (betakantyna, betacyjanina). Preparaty z opuncji są dobrze tolerowane, uznawane za nietoksyczne. Jedyne niekorzystne objawy jakie odnotowano po ich spożyciu to nudności, wzrost objętości i częstotliwości oddawania stolca, łagodne biegunki, uczucie pełności, ból głowy, łagodna niedrożność okrężnicy.

Wyciąg z kwiatów opuncji obniża aktywność takich enzymów jak 5-alfa reduktaza i aromataza oraz hamuje peroksydację lipidów, dobrze wpływając na leczenie łagodnego rozrostu prostaty.

 

Opuncja to składnik o działaniu przeciwkrwotocznym i jest polecany osobom zmagającym się z takimi schorzeniami jak zapalenie okrężnicy, przewlekłe biegunki, zapalenie gruczołu krokowego

Skład:
2 kaps. zawierają: Opuncja (Opuntia ficus-indica) (liście) 1,3g, otoczka kapsułki - żelatyna, mąka ryżowa, substancja wypełniająca - mikrokrystaliczna celuloza, substancje przeciwzbrylające - stearynian magnezu i dwutlenek krzemu,

Działanie:
SWANSON Opuncja to wyjątkowy suplement diety, który charakteryzuje się naturalnym składem. Zawarta w nim opuncja wyraźnie ogranicza wchłanianie przyjmowanego tłuszczu. Odpowiada za przyciąganie go i wiązanie w trwały kompleks. W efekcie nie dochodzi do magazynowania się tkanki tłuszczowej. Przeciwdziała zaburzeniom trawiennym. Korzystnie oddziałuje również na nastrój. Przyczynia się do zwiększenia wrażenia pełności. Ułatwia regulację masy ciała i zatrzymuje głód. Ogranicza również kumulację wody w tkankach i wspomaga czynność nerek. Łączy się z kwasami żółciowymi i pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie wątroby. SWANSON Opuncja ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża i okres karmienia piersią

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu u osób dorosłych w celu wspomagania czynności układu pokarmowego i procesu redukcji masy ciała.

Dawkowanie: 
Stosować doustnie. Zaleca się przyjmowanie preparatu w dawce wynoszącej 2 kaps. na 30 minut przed planowanym spożyciem posiłku.

 

 

Napisz opinię
Swanson Opuncja 650mg 180kaps

Swanson Opuncja 650mg 180kaps

  • SWANSON Opuncja to preparat, który wyraźnie wspomaga procesy trawienne. Obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów w organizmie. Przyczynia się do redukcji masy ciała i chroni przed problemami trawiennymi
 

6 innych produktów w tej samej kategorii: