Karczoch Liść - Flos 50g. Zobacz większe

Karczoch Liść - Flos 50g.

Ocena 
mpn2958

6,90zł brutto


Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, przy zachowaniu nisko tłuszczowej diety.

Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia.

Zalecany przy chorobie wątroby.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Liście karczocha - dlaczego warto je stosować?

O liściach karczocha nie słyszy się zbyt często, mimo że posiadają wiele przydatnych właściwości. Wśród stosowania tej rośliny widnieją takie korzyści jak:

  • ochrona wątroby - liść karczocha zawiera związki o działaniu hepatoprotekcyjnym, co oznacza, że może pomagać w ochronie i regeneracji komórek wątroby. To szczególnie korzystne dla osób z chorobami tego narządu lub, które nadużywają alkoholu;
  • wspomaganie trawienia - karczoch jest tradycyjnie używany jako środek pobudzający układ pokarmowy. Zawiera naturalne substancje, takie jak cynaryna, które stymulują produkcję żółci przez wątrobę. Ta substancja jest bowiem niezbędna do trawienia tłuszczów;
  • obniżanie poziomu cholesterolu - badania sugerują, że liść karczocha może pomagać w obniżeniu poziomu złego cholesterolu (LDL) we krwi. Substancje obecne w tej roślinie, takie jak fitosterole, mogą blokować wchłanianie tego związku w jelicie, co prowadzi do jego wydalania z organizmu;
  • regulacja poziomu cukru we krwi - karczoch ma właściwości hipoglikemiczne, co oznacza, że może pomagać w regulacji poziomu cukru we krwi. To korzystne działanie dla osób z cukrzycą lub predyspozycjami do tej choroby;
  • właściwości przeciwutleniające - liść karczocha jest bogaty w przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy i kwasy fenolowe, które pomagają w zwalczaniu stresu oksydacyjnego w organizmie. Ten stan wiąże się z rozwojem wielu chorób przewlekłych, dlatego spożywanie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze jest ważne dla zdrowia;
  • wspomaganie utraty wagi - karczoch jest często stosowany jako składnik w suplementach diety i produktach mających na celu wspomaganie utraty zbędnych kilogramów. Substancje obecne w tej roślinie mogą mieć korzystny wpływ na metabolizm tłuszczów oraz przyspieszać spalanie kalorii.

Karczoch, liść - renomowany producent

Suplementowanie liściem karczocha to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na ogólne właściwości, wspomagające różne aspekty funkcjonowania organizmu. Marka Flos jest doceniana za jakość wyrobów, na co można liczyć także w przypadku omawianego produktu. Producent odpowiada bowiem za kilkuetapowy proces kontroli jakości, dlatego zawsze można mieć pewność otrzymania wyselekcjonowanych liści.

Karczoch - cena

Cena karczocha jest konkurencyjna. Stawiamy bowiem na dostępność naszych produktów i ich prozdrowotne działanie.

Karczoch - zastosowanie

Można przygotować napar z liścia karczocha, gotując go w wodzie przez kilka minut. Jest popularny jako naturalny środek wspomagający trawienie i oczyszczanie organizmu.

Liść karczocha może być używany także jako składnik kosmetyków, takich jak kremy do pielęgnacji skóry, szampony czy odżywki do włosów. Jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają w ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wpływają na jej kondycję.


Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, przy zachowaniu nisko tłuszczowej diety.

Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia.

Wyciągi z liści i ziela karczochów działają żółciopędnie i żółciotwórczo, moczopędnie, przeciwmiażdżycowo, przeczyszczająco, ochronnie na wątrobę i rozkurczowo.

Stwierdzono, że po podaniu doustnym wyciągów z liści i ziela następuje szybkie i znaczne pobudzenie wytwarzania żółci przez wątrobę oraz łatwiejszy jej przepływ w drogach żółciowych.

Towarzyszy temu wpływ ogólnie odtruwający na organizm i na jego funkcję metaboliczne.

Następuje bowiem szybki usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii przez zwiększenie wydalania moczu, łatwiejsze utlenianie związków cukrowych i tym samym ochrona przed możliwością objawów cukrzycowych.

Wyciągi z karczochów zmniejszają poziom związków tłuszczowych i cholesterolu we krwi i zapobiegają miażdżycy tętnic.

Wymienić też trzeba działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit, dróg moczowych i żółciowych, jak też nieznaczne właściwości przeczyszczające.

 Liść karczocha stosowany jest w lecznictwie i medycynie tradycyjnej pomocniczo w leczeniu schorzeń wątroby i woreczka żółciowego, w podwyższonym poziomie cholesterolu LDL, w zaburzeniach trawienia, wzdęciach.

Można łączyć z kurkumą, ostropestem, mniszkiem, dziurawcem.

Działa on odtruwająco, przyspiesza eliminację toksyn z organizmu.

Liść karczocha jest również źródłem flawonoidów (luteolina, apigenina).

Jest silnym antyoksydantem.

Zastosowanie: 
Liść karczocha jest surowcem od dawna stosowanym w lecznictwie ludowym ze względu na cenne składniki w nim zawarte, które korzystnie wpływają na gospodarkę lipidowo-cholesterolową we krwi.

Spożywanie naparów z liści karczocha jest również polecane osobom odczuwającym nieprzyjemną pełność i ciężar po posiłku.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Karczoch Liść - Flos 50g.

Karczoch Liść - Flos 50g.

Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi, przy zachowaniu nisko tłuszczowej diety.

Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia.

Zalecany przy chorobie wątroby.

6 innych produktów w tej samej kategorii: