Brak miesiączki I - mieszanka O.Klimuszko Zobacz większe

Brak miesiączki - mieszanka wg rec. O.Klimuszki

Ocena 
mpn2790

76,90zł brutto

13,98zł za 100 g


Brak menstruacji nazywany jest inaczej amenorrhea. Dotyczy około 3-4% kobiet.

Jest spowodowana zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego, dróg rodnych, gonad czy zaburzeń hormonalnych.

Wyróżniamy pierwotny i wtórny brak miesiączki.

Do przyczyn pierwotnych zaliczamy: nieprawidłowo ukształtowane gonady, zespół Kallmana, wady rozwojowe macicy i pochwy czy niewydolność podwzgórza. 

Więcej szczegółów

Jakie mogą być przyczyny braku miesiączki?

Prawidłowy cykl miesiączkowania opiera się na comiesięcznych zmianach w obrębie błony śluzowej macicy, która ulega złuszczeniu oraz dojrzewaniu komórki jajowej. Menstruacji towarzyszy krwawienie, które ma związek właśnie z odnową nabłonka macicy. Prawidłowy cykl miesiączkowy powinien trwać od 21 do nawet 35 dni, ale w wielu przypadkach może ulec wydłużeniu. Wpływ na jego długość ma m.in. poziom stresu, dieta czy aktywność fizyczna. Warto regularnie notować czas trwania okresu, aby móc podjąć odpowiednie działania, jeżeli miesiączka zanadto się opóźnia. Wyróżniamy pierwotny i wtórny brak miesiączki.

Zioła na brak miesiączki pomagają wyregulować cykl menstruacyjny i przywrócić fizjologiczną długość cyklu. Zawarte w mieszance składniki działają też przeciwbólowo, przeciwzapalnie i pomagają ograniczyć krwawienie.

Z czego może wynikać pierwotny brak miesiączki

O pierwotnym braku miesiączki mówi się, jeżeli nie występuje ona razem z brakiem rozwoju gruczołów piersiowych u dziewczynek w wieku 13 lat lub więcej albo u dziewczynek w wieku 15 lat, jeżeli gruczoły piersiowe wykształcają się w sposób fizjologiczny. Wśród najczęstszych przyczyn pierwotnego braku miesiączki wymienia się zwykle:

  • pierwotną niewydolność jajników;
  • agenezję przewodów Müllera;
  • niedobór gonadotropin;
  • konstytucjonalne opóźnienie wzrastania i dojrzewania.

Diagnostyka w kierunku pierwotnego braku miesiączki powinna uwzględniać przede wszystkim hiperprolaktynemię, różnego rodzaju choroby przewlekłe oraz insulinooporność.

Przyczyny wtórnego braku miesiączki

O wtórnym braku miesiączki mówi się, jeżeli u kobiety miesiączka nie pojawia się przez okres od 3 do 6 miesięcy, ale wcześniej występowała i przebiegała ona w sposób prawidłowy. Wtórnymi przyczynami braku miesiączki są: zespół Ashermana, zespół Sheehana, zespół policystycznych jajników, przedwczesne wygasanie czynności jajników, guzy jajników, cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy.

Brak okresu może być spowodowany zbyt niską masą ciała, znacznymi wahaniami wagi oraz intensywnym, oraz długotrwałym stresem. Z tym problemem borykają się też kobiety, które często sięgają po agresywne diety redukcyjne ze względu na deficyt kaloryczny oraz mikro- i makroelementów. Często znalezienie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o brak okresu może być bardzo trudne. Dlatego przechodząc kolejne etapy diagnostyki, warto sięgnąć po zioła na brak miesiączki, aby funkcje organizmu mogły już się regulować.

O ile w przypadku wtórnego braku miesiączkowania często już drobne zmiany w codziennym życiu przynoszą świetne efekty, przyczyn pierwotnych zwykle się nie leczy, ponieważ mają podłoże genetyczne.

Czym jest i jak objawia się menopauza?

W życiu każdej kobiety nadchodzi czas, kiedy układ rozrodczy stopniowo zaczyna wygaszać swoje funkcje. Moment ich ustania określa się jako menopauzę i zazwyczaj występuje ona w okolicach 50. roku życia, niekiedy zaś – jeśli organizm nie działa w sposób prawidłowy, może pojawić się wcześniej. W większości przypadków wystąpienie menopauzy pociąga za sobą cały szereg nieprzyjemnych objawów obniżających komfort życia. Najczęściej są to uderzenia gorąca, zaburzenia snu, nerwowość oraz zaburzenia nastroju, a także bóle i zawroty głowy.

Regularne przyjmowanie ziół na menopauzę pomaga łagodzić objawy przekwitania i przyczynia się do poprawy samopoczucia.

Skład mieszanki ziół na brak miesiączki

Opracowana według sprawdzonej receptury jest całkowicie bezpieczna dla organizmu i skutecznie normalizuje procesy fizjologiczne, których nieprawidłowości mogą leżeć u podstaw zaburzonej menstruacji. Starannie wyselekcjonowane połączenie to 11 ziół o udokumentowanym, prozdrowotnym działaniu. Znajdziesz w niej:

  • liść rozmarynu
  • liść melisy
  • liść pokrzywy
  • liść mięty pieprzowej
  • kwiat nagietka
  • kwiat jasnoty białej
  • kwiat ślazu
  • liść ruty
  • ziele krwawnika
  • kora wierzby
  • korzeń kozłka 

Jak działają zioła na menopauzę i brak miesiączki?

Zawarte w mieszance zioła działają wielokierunkowo, pozytywnie wpływając na organizm kobiety. Skład produktu został dobrany tak, aby działać synergistycznie, a efekty poszczególnych ziół uzupełniają się i wzmacniają wzajemnie. W ziołach na brak miesiączki znajdziesz:

  • rozmaryn działa wiatropędnie, rozkurczająco, zwiększa wydzielanie soków trzustkowych, usprawnia krążenie, redukuje dolegliwości bólowe;
  • pokrzywa działa saluretycznie i moczopędnie, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, zmniejsza stany zapalne, obniża poziom cukru we krwi, działa przeciwkrwotocznie, zwiększa poziom hemoglobiny i ilość erytrocytów;
  • melisa wpływa na organizm uspakajająco, przeciwskurczowo, pobudza wydzielanie soków trawiennych, zmniejsza stany zapalne;
  • mięta wykazuje działanie przeciwskurczowo, zmniejsza odruchy wymiotne, działa przeciwbakteryjnie;
  • nagietek wykazuje działanie rozkurczowe, łagodząc bóle związane z cyklem menstruacyjnym. Jest również źródłem silnych antyoksydantów (flawonoidów) i wykazuje antyproliferacyjny wpływ na komórki nowotworowe. Napar z nagietka pomaga łagodzić też przykre objawy menopauzy;
  • jasnota biała – jest zalecana w przypadku obfitych i bolesnych krwawień oraz infekcji układu moczowego. Zawarte w niej substancje ułatwiają zasypianie i koją nerwy, dlatego jasnota biała powinna być też spożywana w okresie menopauzalnym;
  • ślaz – ślaz niekiedy bywa nazywany dziką malwą; w medycynie ludowej stosuje się ją od dekad w przypadku nieregularnych miesiączek oraz bolesnych menstruacji. Ze względu na działanie sedatywne oraz regulacyjne dla układu hormonalnego może być stosowane przez kobiety w czasie klimakterium;
  • ruta – ruta jest uznawana za ziele, które działa przeciwbólowo, łagodzi skurcze menstruacyjne, wzdęcia i niestrawności, a także uspokaja. Należy pamiętać, że ruty nie powinno stosować się m.in. w przypadku szczególnie obfitych miesiączek;
  • krwawnik – dobrze znany kobietom, które borykają się z nieregularnymi i bolesnymi okresami, łagodzi bóle menstruacyjne i reguluje cykl miesiączkowania;
  • kora wierzby – znana ze swoich właściwości łagodzących zespół napięcia przedmiesiączkowego, a także bóle związane z menstruacją. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Ze względu na właściwości rozrzedzające krew powinna być jednak stosowana ostrożnie przez kobiety doświadczające obfitych miesiączek;
  • kozłek lekarski – znany inaczej jako waleriana łagodzi bóle menstruacyjne oraz napięcie przedmiesiączkowe. Kobiety w okresie menopauzy docenią jego właściwości uspokajające.

Sposób stosowania (zgodnie z zaleceniami z książki):

Pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem.

Uwaga: Kobietom w ciąży nie wolno stosować ziela ruty

Proponowany czas stosowania przez  O. Klimuszko :  1 miesiąc

Waga mieszanki 550 g

Mieszanka (herbata ziołowa) wykonywana pod zamówienie Klienta. Czas sporządzenia zwykle 1 dzień roboczy.

Mieszanka (herbata ziołowa) wykonywana przez farmaceutę, w jednym opakowaniu zbiorczym. 

Zioła w pojedynczych opakowaniach do kupienia pojedynczo.

Ważne wskazówki:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywać w suchym i zamkniętym miejscu.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Warto pamiętać, że herbata ziołowa nie jest środkiem leczniczym. W ostrych stanach chorobowych niezbędna jest konsultacja lekarska. W takich przypadkach napar ziołowy może być stosowany wyłącznie uzupełniająco.

Powyższy skład mieszanki i stosowanie na podstawie receptury z książki: "Wróćmy do ziół leczniczych", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko, Oficyna Wydawnicza Rytm Warszawa 1987 r.

Mieszanki ziołowe sporządzone na podstawie receptur z książki "Wróćmy do ziół leczniczych".

Ojciec Czesław Klimuszko to postać, która na stałe wpisała się w historię polskiego ziołolecznictwa. Jako franciszkanin, połączył życie duchowe z pasją do natury i jej leczniczych właściwości. W ciągu swojego życia stał się znany jako człowiek o wyjątkowych zdolnościach uzdrawiania za pomocą roślin. Jego działalność obejmowała nie tylko leczenie, ale także szerzenie wiedzy o zdrowiu opartym na naturze. W naszej zielarni czerpiemy z jego bogatej tradycji, oferując gotowe mieszanki ziół opracowane zgodnie z jego recepturami. Mieszanki te są idealnym wsparciem w wielu schorzeniach, od problemów hormonalnych po wspomaganie układu trawiennego.

Życie i misja Ojca Czesława Klimuszki

Urodzony w 1905 roku Ojciec Klimuszko od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie naturą i jej właściwościami leczniczymi. Jako młody zakonnik, intensywnie zgłębiał tajniki zielarstwa, łącząc swoją wiedzę z wiarą w duchową harmonię. Wierzył, że zdrowie człowieka zależy od równowagi między ciałem, umysłem i duchem, a odpowiednio dobrane zioła mogą pomóc w przywróceniu tej harmonii. Klimuszko przez lata rozwijał swoje zdolności diagnostyczne i uzdrowicielskie, co sprawiło, że stał się postacią legendarną w dziedzinie medycyny naturalnej. Jako zielarnia oferujemy mieszanki, które są zgodne z jego filozofią, wspierając równocześnie ciało i ducha.

Zioła ojca Klimuszki w praktyce

Zioła ojca Klimuszki bazują na głębokiej wiedzy o właściwościach roślin oraz ich wzajemnym oddziaływaniu na organizm. Każda mieszanka ziół została starannie dobrana, aby wspomagać konkretne procesy w ciele, takie jak trawienie, oczyszczanie, regeneracja czy wsparcie układu hormonalnego. W naszej zielarni przygotowujemy gotowe mieszanki według jego przepisów, dbając o najwyższą jakość składników. Mieszanki te są często stosowane w leczeniu problemów zdrowotnych, które wymagają delikatnego, ale skutecznego podejścia. Jednym z przykładów są zioła ojca Klimuszki na mięśniaki, które wspomagają organizm w walce z tym schorzeniem, regulując poziomy hormonów i działając przeciwzapalnie.

Zioła ojca Klimuszki na wsparcie zdrowej sylwetki

Ojciec Klimuszko zdawał sobie sprawę, że zdrowie i zrównoważona waga to efekt połączenia zdrowego stylu życia, zrównoważonej diety i wsparcia naturalnych preparatów. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naturalne metody wspomagania odchudzania opracował specjalną mieszankę ziół, które wspierają proces trawienia, przyspieszają metabolizm i pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Zioła na odchudzanie Ojca Klimuszko są jednym z najczęściej wybieranych produktów w naszej ofercie. Regularne stosowanie tych ziół może pomóc w utracie wagi, jednocześnie dbając o ogólną kondycję zdrowotną.

Receptury Ojca Klimuszki – siła natury

Receptury stworzone przez Ojca Klimuszko są owocem wieloletnich badań i doświadczeń, które opierały się na głębokim zrozumieniu działania ziół. Jego mieszanki bazują na naturalnych składnikach, takich jak dziurawiec, rumianek, melisa czy skrzyp polny, które mają szerokie spektrum działania – od uspokajającego po detoksykacyjne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich proporcji ziół, mieszanki Ojca Klimuszko działają harmonijnie, wspierając organizm w naturalnym procesie regeneracji. Jako zielarnia dbamy o to, aby mieszanki ziół dostępne w naszej ofercie były zgodne z oryginalnymi recepturami Ojca Klimuszki, zapewniając tym samym ich skuteczność.

Dziedzictwo Ojca Czesława Klimuszki

Pomimo że Ojciec Klimuszko zmarł w 1980 roku, jego dziedzictwo w dziedzinie ziołolecznictwa żyje dalej. Jego receptury są nadal stosowane, a jego podejście do zdrowia, oparte na naturze i harmonii, znajduje odzwierciedlenie w dzisiejszych trendach medycyny naturalnej. Wiele osób poszukuje teraz alternatywnych metod leczenia, a zioła ojca Klimuszki są jedną z najczęściej wybieranych opcji. W naszej zielarni z dumą oferujemy gotowe mieszanki opracowane zgodnie z jego naukami, które pomagają naszym klientom wracać do zdrowia i utrzymywać równowagę życiową poprzez naturalne metody.

Napisz opinię
Brak miesiączki - mieszanka wg rec. O.Klimuszki

Brak miesiączki - mieszanka wg rec. O.Klimuszki

Brak menstruacji nazywany jest inaczej amenorrhea. Dotyczy około 3-4% kobiet.

Jest spowodowana zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego, dróg rodnych, gonad czy zaburzeń hormonalnych.

Wyróżniamy pierwotny i wtórny brak miesiączki.

Do przyczyn pierwotnych zaliczamy: nieprawidłowo ukształtowane gonady, zespół Kallmana, wady rozwojowe macicy i pochwy czy niewydolność podwzgórza. 

10 innych produktów w tej samej kategorii:

Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
66,90zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
51,00zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
52,00zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
59,00zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
82,90zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
69,00zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
59,90zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
64,00zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
51,90zł
Receptury z książki Ojca A.CZ. Klimuszki
45,90zł