Kolorex Derma krem przeciwgrzybiczy z naturalnych składników 30ml.

Producent: ALBA THYMENT

Ocena 
mpn2718

39,90zł brutto


Nawilżające i regeneracyjne działanie Kolorex® Derma  przeciwgrzybicznie, wspomagając leczenie infekcji grzybami

Jako środek wspomagający przy leczeniu zakażeń grzybiczych powierzchni naskórkowej. Wspomaga naturalne mechanizmy fizjologiczne gojenia

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Kolorex® Derma Tuba 30ml

 

Kolorex® Derma to naturalne wsparcie  przeciwko infekcjom grzybiczym. Krem sporządzono na bazie starożytnej rośliny rosnącej w Nowej Zelandii o nazwie „horopito”, z myślą o infekcjach grzybiczych występujących na skórze.

Stosowanie:

Zalecane jest stosowanie kremu w przypadku grzybiczych zmian (zażółcenia) paznokci, pojawienia się dyskomfortu i zaczerwienienia na skórze pod stopami, pomiędzy palcami u nóg, itp.

 Nawilżające i regeneracyjne działanie Kolorex® Derma skutecznie wspomaga zwalczanie infekcji grzybiczych i zabezpiecza przed powrotem wysypki. 

Kolorex® Derma to produkt nie zawierający syntetycznych środków konserwujących, olejów mineralnych, substancji zapachowych, parabenu czy produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

Jako środek wspomagający przy leczeniu zakażeń grzybiczych powierzchni naskórkowej. Wspomaga naturalne mechanizmy fizjologiczne gojenia

Skład:

woda, alkohol cetylowy, olej z pestek moreli (Prunus armeniaca), olejek z liści drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia), alkohol cetearylowy, alkohol cetearylowy 200E, ekstrakt z liści horopito (Pseudowintera colorata), octan witaminy E, ekstrakt z liści aloesu (Aloe barbarensis), olejek z liści drzewa herbacianego cytrusowego (Leptospermum petersonii), sorbinian potasu, kwas mlekowy, cytral, cytronelol, linalol, limonen.

Opis składników:

Olej z pestek moreli to olej o bardzo dobrych właściwościach nawilżających, odbudowujący uszkodzony nabłonek, przeznaczony do skóry szorstkiej, popękanej i odwodnionej.

 

Olejek z drzewa herbacianego to znany od wieków środek antyseptyczny, skuteczny w zwalczaniu wielu szczepów bakterii, grzybów i wirusów, w tym szczepów Candida, co zostało udowodnione w dziesiątkach badań naukowych. Posiada właściwości łagodzące podrażnienia, wysypki, dermatozy, stany braku równowagi mikrobiologicznej na skórze i śluzówce. Przeciwdziała skutkom otarcia i uszkodzeń nabłonka. Jest bezpieczny w stosowaniu.

 

Olejek z odmiany cytrynowej drzewa herbacianego (Leptospermum petersonii) pochodzi z odmiany cytrynowej drzewa herbacianego, rosnącej w Australii i południowej Afryce, o lekko cytrynowym zapachu. W badaniach naukowych z 2010 r. udowodniono aktywność tego olejku wobec grzybów Candida albicans i Aspergillus fumigatus.

 

Ekstrakt z aloesu, rośliny od wieków uznanej za panaceum na wszelkie dolegliwości wewnętrzne i zewnętrzne, od zakażeń drobnoustrojami (w tym grzybem Candida), chorób układu pokarmowego, sercowego itd., po właściwości zmniejszające i gojące stany zapalne, podrażnienia, oparzenia, ranki skóry i śluzówki. Żel z tej rośliny stanowi doskonały roślinny surowiec kosmetyczny, wspomagający procesy naprawcze uszkodzonej skóry i śluzówki.

 

Ekstrakt z horopito, uzyskany z rośliny Pseudowintera colorata, ma udowodnione w badaniach naukowych właściwości grzybobójcze, szczególnie wobec grzybów z rodziny Candida, działa także gojąco i przywraca stan równowagi mikrobiologicznej na skórze i nabłonku.

 

Kwas mlekowy znajduje się naturalnie w organizmie ludzkim i jest nietoksyczny. Wykorzystywany jest jako surowiec kosmetyczny, gdyż wpływa na produkcję kolagenu, powodując zwiększenie grubości i wzmocnienie skóry właściwej, co jest istotne w likwidowaniu mikrourazów. Działa przeciwbakteryjnie, zapobiega tworzeniu się ognisk zapalnych czyli wyprysków, reguluje odnowę komórkową skóry i nabłonka.

 

Octan witaminy E jest witaminowym suplementem diety, stosowanym także w produktach dermatologicznych, wpływa ochronnie na skórę i śluzówkę.

Sposób użycia:

Niewielką ilość kremu należy nanieść 3 razy dziennie na miejsca dotknięte infekcją po ich wcześniejszym dokładnym umyciu oraz wysuszeniu. Wetrzeć aż do całkowitego wchłonięcia. Przez kilka chwil po nałożeniu kremu może pojawić się uczucie ciepła, jest to znak działania składników zawartych w kremie. Po około minucie uczucie to znika. Kolorex® Derma może być stosowany w trakcie i po zakończeniu leczenia skóry.

Efekty działania kremu uwidaczniają się po około 7 – 10 dniach, ale przy uporczywej infekcji zaleca się przedłużenie terapii do 2 – 3 tygodni.

Ostrzeżenie

Nie zaleca się stosowania produktu w ciąży ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Nie zaleca się podawania produktu małym dzieciom ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać z dala od źródeł ciepła.

Nie stosować produktu po upłynięciu terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego poprawnie w zamkniętym opakowaniu. Po zużyciu nie wyrzucać opakowań do środowiska.

 

Właściwości i wskazania terapeutyczne roślin i ich ekstraktów są podane w celach informacyjnych i nie zastępują konsultacji lekarza lub farmaceuty.

 Data ważności: 08/2016

Napisz opinię
Kolorex Derma krem przeciwgrzybiczy z naturalnych składników 30ml.

Kolorex Derma krem przeciwgrzybiczy z naturalnych składników 30ml.

Nawilżające i regeneracyjne działanie Kolorex® Derma  przeciwgrzybicznie, wspomagając leczenie infekcji grzybami

Jako środek wspomagający przy leczeniu zakażeń grzybiczych powierzchni naskórkowej. Wspomaga naturalne mechanizmy fizjologiczne gojenia

 

6 innych produktów w tej samej kategorii: