NORMA-GRYK 200g - błonnik wieloskładnikowy Zobacz większe

NORMA-GRYK 200g - błonnik wieloskładnikowy

Ocena 
mpn2689

20,90zł brutto


Norma-gryk jest wieloskładnikowym preparatem bogatym w błonnik rozpuszczalny, błonnik nierozpuszczalny, substancje śluzowe oraz osłaniające wątrobę i sprzyjające prawidłowej perystaltyce jelit i produkcji żółci.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

BŁONNIK WIELOSKŁADNIKOWY

OSTROPEST - INULINA - ŁUSKA GRYKI

200g

Norma-gryk jest wieloskładnikowym preparatem bogatym w błonnik rozpuszczalny, błonnik nierozpuszczalny, substancje śluzowe oraz osłaniające wątrobę i sprzyjające prawidłowej perystaltyce jelit i produkcji żółci. Polecany jest we wspomaganiu kuracji odchudzających, w sytuacjach gdy pożądany jest wzrost dziennego spożycia błonnika, w sporadycznych zaparciach, sytuacjach gdy pożądany jest miękki stolec.

Dzięki zawartości ostropestu plamistego, produkt ten może przyczyniać się do ochrony komórek wątroby oraz prawidłowej produkcji żółci. Może pozytywnie oddziaływać na układ krążenia oraz przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.

sposób użycia:

zalać wodą, sokiem owocowym lub innym płynem, wymieszać i od razu wypić. Używać nie mniej niż 30ml płynu na rozpuszczenie jednej dawki preparatu (ok 2g). Podczas stosowania preparatu zaleca się wypijać ok. 1,5 litra wody dziennie.

skład:

30% nasiona babki jajowatej, 30% inulina, 20% łupina nasienna babki jajowatej, 10 ostropest

Przeciwskazania: nie stosować przy zaburzeniach drożności jelit, niezdiagnozowanych krwawieniach odbytu.

Produkt polski

 

Ostropest plamisty to roślina, która chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu i łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym. Jest stosowana także w leczeniu WZW typu A, B i C czy choroby alkoholowej. Mogą po nią sięgnąć także kobiety zmagające się z endometriozą i przedłużonym miesiączkowaniem. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma ostropest plamisty.

Ostropest stymuluje regenerację starych i wytwarzanie nowych komórek wątroby. Zawarta w owocach sylimaryna podnosi poziom glutationu (rodzaj białka) w wątrobie, który będąc silnym przeciwutleniaczem (silniejszym niż wit. C i E) przeciwdziała uszkadzaniu komórek wątroby przez wolne rodniki.

Inulina jest naturalnym prebiotykiem. Oznacza to, że stymuluje wzrost pożytecznych bakterii jelitowych, jak Lactobaccillus czy Bifidobacterium. Bakterie te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, dlatego określa się je mianem "probiotyków" (z greki - „wspierających życie”). Poza jej właściwościami prebiotycznymi,  Inulina zaliczana jest również do błonnika rozpuszczalnego,  dlatego posiada zdolność do obniżania poziomu glukozy i poziomu cholesterolu we krwi, a także zdolność do zwiększania biodostępności składników mineralnych. Inulina występuje w takich warzywach i owocach jak cykoria, por, cebula, czosnek, szparagi, karczochy,  banany, a także w niektórych zbożach.

Działanie Inuliny w organizmie:

  •  o    wspomaga rozwój korzystnej mikroflory jelitowej,
  •  o    wspomaga układ odpornościowy,
  •  o    reguluje wypróżnianie,
  •  o    zmniejsza syntezę kwasów tłuszczowych w wątrobie oraz stężenie triglicerydów w osoczu krwi,
  •  o    reguluje gospodarkę węglowodanową organizmu, zmniejszając stężenie glukozy we krwi,

 

babka płesznik - nasiona babki płesznik zawierają specjalne substancje, które pęcznieją w jelitach, dzięki temu działają jak łagodny środek przeczyszczający. Roślina po dostaniu się do organizmu wchłania niekorzystne substancje z pożywienia i wodę w ilości wielokrotnie przewyższającej ich objętość. W jej obecności uwalniają śluz i tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. W związku z tym wspomaga proces trawienia, poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom.

babka jajowata -  służy zawarte w rozdrobnionych nasionach i łupinach babki jajowatej pod wpływem wody pęcznieją i pochłaniają przy tym duże jej ilości. Zmiękczają konsystencję masy jelitowej oraz zwiększają jej objętość, dlatego są skutecznym lekiem na zaparcia. Z kolei w czasie biegunek nasiona pochłaniają nadmiar wody z masy jelitowej i przywracają właściwą konsystencję stolca.

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
NORMA-GRYK 200g - błonnik wieloskładnikowy

NORMA-GRYK 200g - błonnik wieloskładnikowy

Norma-gryk jest wieloskładnikowym preparatem bogatym w błonnik rozpuszczalny, błonnik nierozpuszczalny, substancje śluzowe oraz osłaniające wątrobę i sprzyjające prawidłowej perystaltyce jelit i produkcji żółci.

6 innych produktów w tej samej kategorii: