Spirulina Hawajska, 500 mg, tabletki, 60 szt. Zobacz większe

Spirulina Hawajska, 500 mg, tabletki, 60 szt.

Producent: PACIFICA

Ocena 
mpn2678

39,00zł brutto


Suplement diety zawierający ponad 70% dobrze przyswajalnego białka, mega dawkę witamin, wysoko przyswajalnego żelaza, kwas wielonienasycony GLA oraz enzymy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Spirulina platensis to rodzaj niebiesko – zielonych, mikroskopijnych alg morskich, które stanowią naturalny koncentrat ważnych dla życia związków mineralnych, pierwiastków śladowych, witamin, enzymów i innych związków witalnych.


Spirulina jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka – ok. 60 % w produkcie. Algi nie posiadają trwałych ścian komórkowych z celulozy, dlatego zawarte w nich białka są lepiej przyswajalne niż w przypadku białka zwierzęcego czy roślinnego. Spirulina oprócz tego, że zawiera wysoką koncentrację białek, mimo dużego stężenia nie zakwasza organizmu a więc nie zaburza równowagi kwasowo zasadowej organizmu.

Intensywny zielononiebieski kolor algi powstaje na skutek dużej ilości pigmentów – chlorofilu, fitocyjaniny i karotenoidów.

Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu Spirulina wywiera bardzo korzystny wpływ na procesy krwiotwórcze i na ogólną witalność krwi oraz na naturalną florę przewodu pokarmowego.

Ogranicza tym samym obecność bakterii gnilnych.

Do tego efektu przyczynia się również fitocyjanina. Stymuluje ona proces odnowy krwi, wpływa pobudzająco na budowę szpiku kostnego, wzmacnia system immunologiczny pobudzając do aktywności limfocyty.

Fitocyjanina wspiera normalne czynności komórek i działa hamująco na rozwój wszelkich patologicznych zmian (w tym również nowotworowych).

Podobne działanie mają karotenoidy.

Spirulinie jest ich ponad piętnaście (10 razy więcej niż w marchwi) a najważniejszy to beta karoten.

Pigmenty te są silnymi przeciwutleniaczami, ich obecność ogranicza rozmiary szkód dokonywanych przez wolne rodniki w komórkach ciała jak i w DNA.

Dzięki badaniom przeprowadzonym w USA udowodniono, że dieta bogata w beta karoten zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych, redukuje ujemne skutki radioterapii i chemoterapii, poprawia zdolność koncentracji i pamięć oraz wpływa korzystnie na jędrność skóry.

Syntetyczne formy beta karotenu tych właściwości nie posiadają.

Spirulina zawiera witaminy głównie z grupy B, K, beta karoten.

Najważniejsza z nich witamina B12 potrzebna jest przede wszystkim do produkcji czerwonych ciałek krwi.

Jej niedobór prowadzi do chronicznego zmęczenia i do organicznych uszkodzeń komórek nerwowych.

Pokrycie dziennego zapotrzebowania na witaminę B12 poprzez spożywanie pokarmów roślinnych jest dość trudne.

Za najlepsze źródło tej witaminy uchodziła dotychczas wątroba cielęca.

Jednak w porównaniu z nią Spirulina zawiera tego związku prawie dwa razy więcej .

Nie brakuje w niej również minerałów: żelaza, chromu, manganu, molibdenu, jodu, cynku, miedzi oraz enzymów – dysmutaza ponadtlenkowa SOD. W normalnym przypadku organizm jest w stanie samodzielnie wytworzyć SOD, pod warunkiem , że dysponuje wystarczającą ilością cynku, miedzi, manganu.

Okazuje się , że Spirulina nie tylko posiada enzym SOD ale i wszystkie pierwiastki potrzebne do jego syntezy.

Związki mineralne zawarte w Spirulinie odgrywają istotna rolę w zakresie właściwości odtruwających algi – magnez, potas, wapń, wzmocnienia odporności oraz witalności – cynk, selen , zwiększenia procesów krwiotwórczych – żelazo.

Spirulina jest to specjalnie wyhodowany , jadalny szczep algi morskiej Spirulina Platensis.

Spirulina posiada bardzo wysoką zawartość substancji odżywczych, który zawdzięcza nie tylko swojej unikalnej strukturze ale również warunkom w jakich jest hodowana.

Właśnie te warunki tzw. kontrolowane warunki mają wpływ na skład Spiruliny.

Są to warunki klimatyczne czyli bardzo duże nasłonecznienie oraz stosowana do hodowli woda, bogata w minerały i mikroelementy.

Spirulina hodowana jest w płytkich otwartych basenach (ok. 20 cm głębokich) w sąsiedztwie Oceanu Spokojnego.

Do hodowli stosuje się mieszankę wody pitnej oraz wody morskiej pozyskanej z głębi oceanu.

Woda morska wzbogaca algę o magnez, wapń oraz mikroelementy.

Woda morska stosowana jest dwukrotnie przy produkcji algi, tzn. jeszcze w procesie suszenia, który został opatentowany przez Producenta (CYANOTECH CORP., USA), jedyny na świecie taki proces.

Unikalny proces suszenia z wykorzystaniem wody morskiej powoduje, że alga zachowuje swoje wartości odżywcze.

Tylko dzięki tak odpowiednio dobranej kombinacji wody, alga posiada bardzo wysokie wartości odżywcze. Magnez, wapń i mikroelementy pochodzące z wody morskiej dodawane do spiruliny w trakcie jej wzrostu mają wpływ na jej skład. Spirulina Hawajska to najbardziej wartościowa Spirulina.

Spirulina Hawajska 60 tabletek to produkt oryginalny pochodzący z Hawaii, USA.

Spirulina Hawajska
60 tabletek 500 mg 
Wyprodukowano w USA / Hawaii
przez Cyanotech Corporation

Dystrybutor
Ginseng Poland

 
Napisz opinię
Spirulina Hawajska, 500 mg, tabletki, 60 szt.

Spirulina Hawajska, 500 mg, tabletki, 60 szt.

Suplement diety zawierający ponad 70% dobrze przyswajalnego białka, mega dawkę witamin, wysoko przyswajalnego żelaza, kwas wielonienasycony GLA oraz enzymy.

6 innych produktów w tej samej kategorii: