Świece Indian Hopi 2szt. Zobacz większe

Świece Indian Hopi 3 pary

Producent:

Ocena 
mpn2568

26,00zł brutto


Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia, “lekkość” – odczucie w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Świecowanie ucha

Naturalne zabiegi wzorowane na praktykach medycznych amerykańskich Indian Hopi fantastyczne rezultaty oczyszczające i leczące uszu i zatok.

Historia

Praktyka tej starożytnej, delikatnej i naturalnej terapii pochodzi z Azji, stosowana była również przez Indian obu Ameryk. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokee oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Poprzez Indian Hopi – ludzi, których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwój duchowy – wiedza dotycząca świecowania i konchowania dotarła do Europy.

Budowa ziołowej konchy i świecy leczniczej

Ziołowa świeca lecznicza ma kształt rurki. Długość i średnica świecy dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur. Wykonuje się je ręcznie z włókna lnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, wosku. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki eteryczne i sproszkowane zioła, o składzie i ilości dobranej wg indiańskiej tradycji. Do produkcji używane są zioła rosnące w naturalnym stanie, ciągła kontrola jakości wyklucza możliwość zanieczyszczeń radioaktywnych. Koncha ma identyczny skład surowcowy lecz kształtem swym przypomina lejek.

Skutki zabiegu – jak działa świecowanie?

Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia, “lekkość” – odczucie w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu. Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi substancjami do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje leczenie podrażnionych stref. Co więcej działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania nagrzewająca się obudowa ze srebrnej blaszki przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Zabieg konchowania jest znacznie intensywniejszy w doznania i procesy lecznicze od zabiegu świecowania. I w jednym i drugim zabiegu odczuwamy przyjemny, relaksujący wpływ olejków eterycznych.

Wskazania:

 • delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • podrażnienie uszu lub zatok
 • efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
 • szumy w uszach – dzwonienie
 • energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności
 • regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach i zapaleniach zatok oraz nieżycie nosa zakłócenie krążenia w uchu
 • lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
 • stymulacja energii – cyrkulacji prądów energetycznych

Przeciwwskazania:

 • otwarty wyciek ropy z ucha
 • uczulenia na produkty pszczele
 • perforacja błony bębenkowej
Napisz opinię
Świece Indian Hopi 3 pary

Świece Indian Hopi 3 pary

Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów opisuje obniżenie ciśnienia, “lekkość” – odczucie w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt zabiegu.

6 innych produktów w tej samej kategorii: