Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm Zobacz większe

Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

Producent: OLEOFARM

Ocena 
mpn2547

29,90zł brutto


olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Olej lniany LenVitol® powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zawarte w nim wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas alfalinolenowy (omega-3) i kwas linolowy (omega-6) należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. NNKT są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2 g kwasu alfalinolenowego (ALA) i dziennego spożycia 10 g kwasu linolowego (LA).

ZASTOSOWANIE: olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

ZALECANE SPOŻYCIE: dzieci powyżej 3-go roku życia – 5 ml (ok. 1 łyżeczka), dorośli – od 30 do 60 ml (ok. 2-4 łyżek stołowych) dziennie w trakcie posiłków. LenVitol® można spożywać w postaci pasty z chudym białym serem. W tym celu należy zmiksować olej lniany z 12,5 dkg chudego białego sera z dodatkiem chudego kefiru bądź jogurtu. Olej z serem należy miksować do momentu otrzymania pasty o konsystencji majonezu. Pastę można podawawać na słodko lub słono z dodatkiem warzyw, ziół lub owoców. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nię mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Korzystne efekty można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania suplementu.

Uwaga! Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co wynika z obecności naturalnych związków smakowych w nasionach lnu i nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.

SKŁADNIKI: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.

Dzienna porcja zawiera:5 ml
(4,7 g)
 30 ml
(28 g)
 60 ml
(56 g)
Kwasy tł. wielonienasycone, w tym3,4 g 20 g 41 g
omega-3 (kwas alfa-linolenowy)2,7 g 16 g 32,5 g
omega-6 (kwas linolowy)0,7 g 4 g 8,5 g
Kwasy tł. jednonienasycone0,8 g 5 g 9,5 g

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temp. 4 - 10°C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 
Napisz opinię
Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

6 innych produktów w tej samej kategorii: