Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm Zobacz większe

Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

Ocena 
mpn2547

25,90zł brutto

olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Olej lniany LenVitol® powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zawarte w nim wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas alfalinolenowy (omega-3) i kwas linolowy (omega-6) należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. NNKT są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2 g kwasu alfalinolenowego (ALA) i dziennego spożycia 10 g kwasu linolowego (LA).

ZASTOSOWANIE: olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

ZALECANE SPOŻYCIE: dzieci powyżej 3-go roku życia – 5 ml (ok. 1 łyżeczka), dorośli – od 30 do 60 ml (ok. 2-4 łyżek stołowych) dziennie w trakcie posiłków. LenVitol® można spożywać w postaci pasty z chudym białym serem. W tym celu należy zmiksować olej lniany z 12,5 dkg chudego białego sera z dodatkiem chudego kefiru bądź jogurtu. Olej z serem należy miksować do momentu otrzymania pasty o konsystencji majonezu. Pastę można podawawać na słodko lub słono z dodatkiem warzyw, ziół lub owoców. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nię mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Korzystne efekty można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania suplementu.

Uwaga! Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co wynika z obecności naturalnych związków smakowych w nasionach lnu i nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.

SKŁADNIKI: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.

Dzienna porcja zawiera:5 ml
(4,7 g)
 30 ml
(28 g)
 60 ml
(56 g)
Kwasy tł. wielonienasycone, w tym3,4 g 20 g 41 g
omega-3 (kwas alfa-linolenowy)2,7 g 16 g 32,5 g
omega-6 (kwas linolowy)0,7 g 4 g 8,5 g
Kwasy tł. jednonienasycone0,8 g 5 g 9,5 g

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temp. 4 - 10°C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

Olej lniany do diety dr Budwig 500 ml Oleofarm

olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

30 innych produktów w tej samej kategorii: