Olimp Luteina Bio-Complex kaps. 30 kaps. Zobacz większe

Olimp Luteina Bio-Complex kaps. 30 kaps.

Ocena 
mpn1870

19,90zł brutto


Preparat przeznaczony jako suplement diety do stosowania w celu wspomagania prawidłowych czynności narządu wzroku.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

 

 

Olimp LUTEINA BIO-COMPLEX ®:

 

Kompleksowy suplement diety usprawniający pracę narządu wzroku, chroniący go przed szkodliwym działaniem promieniowania oraz innych niekorzystnych czynników środowiskowych. W skład suplementu wchodzą najważniejsze składniki odpowiadające za kondycję i zdrowie oczu: luteina, tauryna, bioflawonoidy cytrusowe, witamina C oraz selen i cynk.

 

Dlaczego wraz z wiekiem pogarsza się wzrok?:

 

Osłabienie widzenia to przede wszystkim efekt starzenia się organizmu. To jednak, w jakim tempie proces ten będzie przebiegał zależy od wielu czynników. Promieniowanie generowane przez komputery i odbiorniki telewizyjne, toksyny środowiskowe, niewłaściwe odżywianie, rozmaite choroby powodują wyzwalanie dużej ilości wolnych rodników które niszczą elementy strukturalne oka, przyczyniając sie do poważnych problemów ze wzrokiem. Aby zmniejszyć działanie tych niekorzystnych czynników na kondycję narządu wzroku, niezbędna jest właściwa profilaktyka oczu poprzez dostarczenie ważnych substancji odżywczych.

 

Jaki wpływ na poprawę kondycji narządu wzroku ma luteina?:

 

Jak się obecnie uważa, luteina jest jednym z najważniejszych składników wpływających na ochronę oczu. To składnik pokarmowy należący do grupy karetonoidów który działa jak specjalny filtr, absorbujący niebezpieczne promieniowanie i eliminujący wolne rodniki uszkadzające narząd wzroku. Organizm ludzki nie potrafi wytwarzać tej substancji samodzielnie, dlatego należy ja dostarczać w odpowiedniej ilości z pożywieniem lub w postaci suplementu.

 

Preparat LUTEINA BIO-COMPLEX ® zawiera największą dawkę luteiny na rynku (aż 20 mg w 1 kapsułce!).

 

LUTEINA BIO-COMPLEX® zawiera także inne składniki wzmacniające wzrok

 

Ten specjalnie opracowany suplement diety, który oprócz bardzo cennej luteiny, zawiera także szereg dodatkowych substancji odżywczych wzmacniających wzrok i chroniących oczy przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Na szczególną uwagę zasługują selen, cynk i tauryna. Selen w połączeniu z witamina C i flawonoidami może wspomagać siatkówkę w walce z wolnymi rodnikami, które mogą być wytwarzane zarówno pod wpływem czynników środowiskowych (zła dieta, używki) jak i stresów psychicznych. Selen to niezwykle ważny składnik mineralny, silny antyoksydant, którego odpowiednia podaż w diecie jest niezwykle istotna dla prawidłowego działania narządu wzroku.

 

Jaką rolę w procesie widzenia może odgrywać tauryna i cynk?:

 

Tauryna, podobnie jak selen może eliminować wolne rodniki które mają niekorzystny wpływ na siatkówkę oka.. Chociaż organizm człowieka potrafi produkować ten aminokwas samodzielnie, to jednak w warunkach narażenia na niekorzystne czynniki środowiskowe, złą dietę oraz stres, ilość ta może okazać się niewystarczająca. Działanie ochronne wykazuje również cynk, który wzmacnia aktywność enzymów niszczących wolne rodniki w obrębie narządu wzroku. Ponadto składnik ten jest niezbędny do przekształcania witaminy A w retinol. Niezbędny w procesie widzenia.

 

Kto powinien stosować preparat LUTEINA BIO-COMPLEX®?:

 

Ten kompleksowy suplement diety przeznaczony jest w szczególności dla osób, których narząd wzroku narażony jest na szkodliwe działanie promieniowania generowanego m.in. przed ekrany komputerów lub odbiorników telewizyjnych. Polecany także w celach profilaktycznych, jako środek zapobiegający osłabieniu procesu widzenia postępującemu wraz z wiekiem.

 

Skład (1kaps.):

 

Tauryna, luteina, bioflawonoidy cytrusowe, kwas L-askorbinowy (wit. C), chelat aminokwasowy cynku ALBION® Zinc Chelazome®, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, kompleks aminokwasowy selenu ALBION®, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwniki: E171, E104, E110).

Luteina (100 mg ekstraktu luteiny 20%): 20mg

Tauryna: 200mg

Bioflawonoidy cytrusowe 40%: 50 mg

Witamina C: 30mg (*50%)

Chelat aminokwasowy cynku Albion® amino acid chelate (Chelazome®): 37,5mg w tym: 

cynk: 7,5mg (*50%)

Chelat aminokwasowy selenu Albion® amino acid complex: 3mg w tym:

selen: 30µg

 

Zastosowanie:

 

Preparat przeznaczony jako suplement diety do stosowania w celu wspomagania prawidłowych czynności narządu wzroku.

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Olimp Luteina Bio-Complex kaps. 30 kaps.

Olimp Luteina Bio-Complex kaps. 30 kaps.

Preparat przeznaczony jako suplement diety do stosowania w celu wspomagania prawidłowych czynności narządu wzroku.

6 innych produktów w tej samej kategorii: