ARGOL GRIP Maść aromat.z eukalipt. 40g Zobacz większe

ARGOL GRIP Maść z eukaliptusem 40g

Producent: ALBA THYMENT

Ocena 
mpn170

12,60zł brutto


Maść  stosowana w bólach stawowo- mieśniowych, w stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych stawów  i kręgosłupa, bólach, przemarznięciach oraz w schorzeniach dróg oddechowych (grypa) przebiegających z bólami mięśniowymi i stawowymi. Preparat stosowany do nacierania klatki piersiowej w przeziębieniu i grypie daje uczucie ułatwionego oddychania.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

ARGOL GRIP Maść 40g

Receptura maści ARGOL Grip wywodzi się ze składu jednego z najstarszych, złożonych, europejskich produktów leczniczych tzw. Esencji Karmelitańskiej z 1611 r. i zawiera wszystkie składniki wchodzących w skład tego historycznego leku.

Maść jest preparatem wieloskładnikowym, w którym znajdują się substancje biologicznie czynne wykazujące działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwskurczowe, wykrztuśne (fenole, kumaryny, monoterpeny, flawonoidy) oraz rozgrzewające (kamfora, mentol). Rozgrzanie miejsca aplikacji powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze jego ukrwienie. Poprawa ukrwienia w miejscu zastosowania przyspiesza ustępowanie stanu zapalnego, zmniejszanie się dolegliwości bólowych, zmniejszenie napięcia mięśni oraz zwiększenie ruchomości stawów. Lotne składniki maści łagodzą stany zapalne, udrażniają drogi oddechowe, ułatwiają usuwanie wydzielin kataralnych. Maść wtarta w skórę klatki piersiowej wywołuje efekt rozgrzania i ułatwionego oddychania.

INFORMACJA O LEKU DLA PACJENTA
Nazwa: ARGOL®GRIP

 

Razem: 12,61 g substancji czynnych na 100,00 g maści

SKŁAD:

 • Olejek melisy lekarskiej
 • Olejek cynamonowy
 • Olejek goździkowy
 • Olejek cytrynowy
 • Olejek osnówki muszkatołowca
 • Olejek tymiankowy
 • Olejek kolendrowy
 • Olejek miętowy
 • Olejek eukaliptusowy
 • Olejek niaouli
 • Mentol
 • Kamfora

Postać
Maść 40 g

Zastosowanie

Maść do użytku zewnętrznego

Działanie
Maść działa łagodnie rozgrzewająco. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie bolącego miejsca. Poprawa ukrwienia w miejscu zastosowania powoduje, że szybciej ustępuje stan zapalny. Ustępowaniu stanu zapalnego towarzyszy zmniejszanie się dolegliwości bólowych, zmniejszenie napięcia mięśni oraz zwiększenie ruchomości stawów. Preparat wtarty w skórę klatki piersiowej daje uczucie ułatwienia oddychania. Składniki lotne maści udrażniają drogi oddechowe i ułatwiają oddychanie. Maść jest preparatem wieloskładnikowym, w którym znajdują się substancje biologicznie czynne wykazujące działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwskurczowe (fenole, kumaryny, monoterpeny, flawonoidy) oraz rozgrzewające (kamfora, mentol).

Wskazania do stosowania
Maść o działaniu miejscowym stosowana wspomagająco w bólach stawowo- mieśniowych, w stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa, bólach przeciążeniowych i zmęczeniowych, przemarznięciach oraz w schorzeniach dróg oddechowych (grypa, przeziębienie) przebiegających z bólami mięśniowymi i kostno - stawowymi. Preparat stosowany do nacierania klatki piersiowej w przeziębieniu i grypie daje uczucie ułatwionego oddychania.

Przeciwwskazania 
Nadwrażliwość na składniki maści. Nie stosować na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry.

Środki ostrożności
Stosować z dala od oczu lub błon śluzowych. W przypadku dostania się preparatu do oczu należy przemyć oko wiekszą ilością wody.

Interakcje 
Nie są znane

Ostrzeżenia specjalne
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących
Nie stosować u dzieci do 6 roku życia.

Dawkowanie
Z tuby wycisnąć pasek o długości około 3-5 cm i wcierać w bolące miejsca aż do wchłonięcia preparatu 2 - 3 razy na dobę.

Przechowywanie 
Preparat przechowywać zamknięty w temperaturze do 25ºC.
Chronić dzieci przed dostępem do preparatu.

Napisz opinię
ARGOL GRIP Maść z eukaliptusem 40g

ARGOL GRIP Maść z eukaliptusem 40g

Maść  stosowana w bólach stawowo- mieśniowych, w stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych stawów  i kręgosłupa, bólach, przemarznięciach oraz w schorzeniach dróg oddechowych (grypa) przebiegających z bólami mięśniowymi i stawowymi. Preparat stosowany do nacierania klatki piersiowej w przeziębieniu i grypie daje uczucie ułatwionego oddychania.

6 innych produktów w tej samej kategorii: