Flegamina Miętowa syr. 4mg/5ml 120ml Zobacz większe

Flegamina Miętowa syr. 4mg/5ml 120ml

Ocena 
mpn1655

15,90zł brutto

Flegamina rozrzedza gęstą wydzieliną w oskrzelach. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Flegamina syrop lek 

 

Skład: Flegamina zawiera 0.8 mg bromheksyny. 

 

Działanie: Flegamina rozrzedza gęstą wydzieliną w oskrzelach. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. 

 

Wskazania: Astma oskrzelowa, choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie krtani. 

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na bromheksynę lub którykolwiek składnik preparatu. Ostrzeżenia: Bromheksyny nie należy stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową, gdyż lek może nasilać jej objawy. Lek należy stosować ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby lub nerek. 

 

Środki ostrożności: 

 

Wskazania: w okresie ciąży i karmienia piersią Bromheksyny nie należy podawać w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W pozostałym okresie stosować wyłącznie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Ze względu na brak danych o przechodzeniu brornheksyny do mleka karmiącej matki, nie zaleca się stosowania leku w okresie laktacji. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń w ruchu Należy zachować ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia bólu i zawrotów głowy lub senności. 

 

Interakcje: Leki przeciwkaszlowe (np.zawierające kodeinę lub jej pochodne) osłabiają odruch kaszlu i zmniejszają skuteczność bromheksyny nie należy stosować ich jednocześnie z preparatem Flegamina. Bromheksyna może nasilać drażniące działanie salicylanów lub innych leków z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego. 

 

Sposób użycia:Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, preparat Flegamina należy dawkować następująco: niemowlęta od I do 6 miesięcy życia: 10 kropli 2 razy na dobę niemowlęta od 6 do 12 miesięcy: 10 kropli 3 razy na dobę dzieci od 1 do 2 roku życia: 15 20 kropli 3 razy na dobę dzieci od 2 do 6 roku życia: 20 40 kropli 3 razy na dobę Flegaminę należy zażywać w równych odstępach czasu (co 8 lub 12 godzin), około pćd do jednej godziny po posiłku. Nie należy przyjmować podwójnej dawki, jeśli któraś z dawek została pominięta. Zazwyczaj lek stosuje się przez 7 do 10 dni. 

 

Opakowanie: 120 ml

 

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Flegamina Miętowa syr. 4mg/5ml 120ml

Flegamina Miętowa syr. 4mg/5ml 120ml

Flegamina rozrzedza gęstą wydzieliną w oskrzelach. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: