Babka lancetowata liść 50g Zobacz większe

Babka lancetowata liść 50g

Ocena 
mpn537

5,50zł brutto


Stosuje się wspomagająco w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz doustnie w nieżytach górnych dróg oddechowych.

Więcej szczegółów

Udostępnij

LIŚĆ BABKI LANCETOWATEJ PLANTAGINIS LANCEOLATAE FOLIUM

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Plantaginis lanceolatae folium

Wskazania do stosowania: Stosuje się wspomagająco w stanach  zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz doustnie w nieżytach górnych  dróg oddechowych.

Babkę stosuje się w przypadku przeziębień i nieżytów górnych dróg oddechowych. Wykazuje ona także działanie łągodzące przy wrzodach oraz zapaleniu jelit i żołądka.

Pozytywne działanie babki lancetowatej obserwuje się, jak już wspomniliśmy przy drobnych obrzękach i uszkodzeniach naskórka. Może też służyć jako dodatek w płynie do higieny intymnej oraz w roztworze do oczyszczania oczu.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść babki  lancetowatej

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy  nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Interakcje: Nieznane

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Z powodu braku danych  dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się przyjmowania leku przez kobiety w  okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak  danych

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W  przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich  lekarza.

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej  10 roku życia: 1 łyżkę liści (3 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wody, ogrzewać do  wrzenia i utrzymać pod przykryciem w stanie łagodnego wrzenia przez ok. 15  minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić. W nieżytach górnych dróg oddechowych  pić powoli 2 razy dziennie po szklance świeżo przygotowanego odwaru. W  stanach zapalnych jamy ustnej i gardła świeży odwar, przygotowany jak do podania  doustnego, stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie: Dobowo 6,0g liści babki lancetowatej.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym  i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 30oC,  chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie  terminu ważności

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez  recepty.

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Babka lancetowata liść 50g

Babka lancetowata liść 50g

Stosuje się wspomagająco w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz doustnie w nieżytach górnych dróg oddechowych.

6 innych produktów w tej samej kategorii: