Fix senes 1,2gx30 sasz Zobacz większe

Fix senes 1gx50 sasz

Ocena 
mpn1641

7,50zł brutto


  • do krótkotrwałego stosowania w sporadycznych zaparciach jako środek przeczyszczający.
  • wskazania: zaparcia

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego:  LIŚĆ SENESU  SENNAE FOLIUM

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania w saszetkach

Zawartość opakowania: 30 x 1,2g

Skład: Sennae folium. 1 saszetka (1,2 g liści senesu) zawiera 27,12 mg ­ 29,88 mg związków antranoidowych w  przeliczeniu na sennozyd B.

Wskazania do stosowania: Do  stosowania w sporadycznych zaparciach jako środek  przeczyszczający.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść senesu. Stany zapalne wyrostka robaczkowego, schorzenia zapalne jelit (np. choroba Crohna, owrzodzenia jelit), niedrożność jelit, odwodnienie organizmu i utrata elektrolitów (głównie hipokaliemia), niewydolność nerek, krwawienie miesiączkowe, bóle brzucha o  nieznanej etiologii. Nie stosowac u dzieci do lat 12 oraz u kobiet w ciąży i w czasie okresu karmienia piersią.

Działania niepożądane: W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo­ jelitowe, reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywa, wysypka). W takich przypadkach konieczne jest obniżenie dawki. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy  poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Przyjęcie wyższej dawki niż zalecana może spowodować biegunkę i ostry ból brzucha. Zbyt długie stosowanie liści senesu (powyżej 10 dni) może spowodować zaburzenia równowagi  wodno – elektrolitowej z niedoborem jonów potasowych i atonią jelit, a także białkomocz i  krwiomocz. Następstwem obniżenia stężenia jonów potasowych w osoczu krwi mogą być zaburzenia rytmu serca oraz znaczące osłabienie siły mięśni. Przy przewlekłym stosowaniu  występuje też odkładanie się pigmentów w błonie śluzowej jelita (pseudomelanosis coli), które jednak jest nieszkodliwe i zwykle zanika do odstawieniu leku. Może też dojść do zmiany zabarwienia moczu. W okresie stosowania liści senesu wchłanianie w jelicie grubym może ulec zmianom w wyniku skróconego kontaktu treści pokarmowej ze ścianą jelita.

Interakcje: Jednoczesne przyjmowanie wraz z innymi lekami może ograniczyć ich wchłanianie. Przy  nadużywaniu możliwe jest wskutek niedoboru potasu wzmożenie działania glikozydów nasercowych, stosowanie produktu wpływa również na działanie leków przeciwarytmicznych, leków oddziałujących na rytm zatokowy (np. chinidynę) oraz wpływających na wydłużenie odcinka QT. Straty potasu mogą nasilać się w połączeniu z tiazydowymi środkami moczopędnymi, kortykosteroidami i korzeniem lukrecji.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób użycia: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 torebkę zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać przez 10 minut. W pierwszym dniu przyjmowania wypić 1/2  szklanki ciepłego naparu przed snem. W przypadku gdy przyjęta ilość naparu będzie działać przeczyszczająco nie należy zwiększać przyjmowanej dawki. Właściwą dawką indywidualną jest najniższa dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Jeżeli po 3 dniach stosowania nie nastąpi efekt terapeutyczny, należy dalsze używanie preparatu skonsultować z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 7 ­ 10 dni. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do uzależnienia związanego z wtórną atonią jelit. W przypadku lekkich zaparć w pierwszej kolejności zalecana jest zmiana diety, następnie środki  pęczniejące o działaniu łagodnie przeczyszczającym, a dopiero w przypadku ich nieskuteczności  należy stosować napar z liści senesu.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr IL­1020/LN

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Fix senes 1gx50 sasz

Fix senes 1gx50 sasz

  • do krótkotrwałego stosowania w sporadycznych zaparciach jako środek przeczyszczający.
  • wskazania: zaparcia

6 innych produktów w tej samej kategorii: