Lista produktów producenta: EFAS

MAROKO

EFAS to największy producent bio oleju arganowego w Maroku. W oparciu o fair trade producent zrzesza mniejsze kooperatywy wytwarzające olej arganowy w Maroku wspierając miejscowe firmy. Jako wyłaczny importer oleju arganowego, proponujemy najwyższej jakości olej arganowy EFAS i produkty na jego bazie certyfikowane są przez ECOCERT.


Olej arganowy wytwarzany jest z nasion drzewa Arganii żelaznej (łac. Argania spinosa) i w dużej mierze po dziś dzień wiele firm zajmujących się produkcją kultywuje tradycyjne metody tłoczenia Oleju arganowego przez ludność Berberów. Szacuje się, że do wyprodukowania tradycyjnymi metodami 1 kilograma oleju arganowego wymagane jest około 8 godzin pracy oraz od 30 do 35 kilogramów owoców. Olej arganowy w zależności od sposobu produkcji może być kosmetyczny lub spożywczy. W zależności od stopnia czystości i przeznaczenia oleju zarówno tego spożywczego jak i kosmetycznego olej arganowy znajduje bardzo dużo zastosowań. Olej arganowy szczególnie powinien przypaść do gustu osobom chcącym zadbać o swój wygląd.
Maroko product to dystrybutor produktów marokańskich na polski rynek i asortyment firmy EFAS to nie jedyne produkty, które ma do zaoferowania. Do innych ciekawych produktów możemy zaliczyć między innymi Nopal, macerat z kwiatu opuncji czy szampony lub mydła z olejem z czarnuszki. Ciekawym produktem tej firmy jest również naturalny antyperspirant pod postacią minerału jakim jest Ałun. Ałun jest minerałem - solą aluminium, którą charakteryzują właściwości antybakteryjne, przez co sprawdza się w formie naturalnego antyperspirantu. Przed użyciem należy zwilżyć go wodą. Jedną z zalet ałunu jest również fakt, że jest bardzo wydajny, a jeden taki kryształ potrafi starczyć nawet na pół roku.

Więcej
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów