Lista produktów producenta: FITOMED

 Natura leży u podstaw ideału, do którego dążymy


„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – pisał niemal dwieście lat temu znany polski poeta i pedagog Stanisław Jachowicz. Jakże mądra i aktualna myśl! Często, ulegając urokowi innych regionów świata, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielce dobroczynny wpływ ma na nasze życie, organizm, ciało, otaczająca nas rodzima przyroda. A przecież Polska jest krajem o niezwykle bogatej roślinności, a do tego o najwyższym w Europie Środkowej wskaźniku różnorodności gatunkowej roślin, w tym ziół.


Deszcze, które u nas występują dość często, skutecznie obmywają rośliny, dzięki czemu w sposób naturalny dokonuje się szybsza wymiana starych komórek na nowe.  Między innymi dlatego zielarskie surowce produkowane w Polsce odznaczają się wysoką jakością. W przeciwieństwie do nich rośliny pochodzące z krajów o gorącym klimacie i rzadko występujących opadach, kumulują w swoich komórkach występujące w powietrzu zanieczyszczenia.


Ponad dwadzieścia lat temu Anna Kołodziejczak, dziś dyrektor kreatywny firmy FITOMED, a wówczas doktorantka w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, zwróciła uwagę, iż na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych dominują produkty ładnie opakowane, o intensywnym zapachu, ale o małym stopniu wykorzystania rodzimych składników ziołowych.


Przeciwstawienie się tej tendencji leżało u podstaw filozofii działania nowo powstałej firmy FITOMED. I tak w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia zrodziła się produkowana do dziś seria ziołowa do mycia włosów i ciała z korzenia powszechnie uprawianej w Polsce mydlnicy lekarskiej. Innowacyjny pomysł polegał na ograniczeniu do minimum obecności detergentów w produktach myjących i zastąpieniu ich saponinami – naturalnymi detergentami obecnymi w korzeniu mydlnicy lekarskiej.


Seria kosmetyków z mydlnicą lekarską produkowana jest do dziś i cieszy się niesłabnącym powodzeniem.


Firma FITOMED od lat inwestuje w badania konsumenckie, użytkowe oraz skuteczności. Nie zapominając o tradycji, podąża z duchem czasu i konsekwentnie proponuje kolejne przyjazne produkty do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy, w tym kremy, sera, esencje i olejki.


Każdy kosmetyk marki FITOMED gwarantuje bezpieczną i skuteczną pielęgnację, co potwierdza słuszność przyjętej ponad dwadzieścia lat temu filozofii działania w zgodzie i przyjaźni z naszą rodzimą naturą.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów