Rośliny – panaceum z natury

Czy wiesz, że największy skarb możesz wyhodować w Swoim ogródku?

W czasie, w którym duża część ludzkości oddaliła się od naturalnego środowiska, gdy wskutek niewłaściwego stylu życia atakują nas groźne choroby, powinniśmy ponownie "odkryć" nasze zioła lecznicze.

Każda roślina lecznicza bądź mieszanka ziołowa jest zatem lekiem ekologicznym (tzw. ekolekiem) regulującym mechanizmy samokontroli organizmu człowieka. Żadna bowiem aparatura naukowa nie jest w stanie ocenić, co w danej chwili potrzebne jest ustrojowi do wyrównania procesów metabolicznych tak dobrze jak sam ustrój człowieka.

I może dlatego zioła mogą czynić cuda... których tradycyjna medycyna nie potrafi…

W leczeniu chorób i dolegliwości nasi praprzodkowie od setek tysięcy lat korzystali z dobrodziejstw natury: naparów, nalewek, wywarów, okładów i maści... Przygotowywali je z leczniczych roślin, a receptury przekazywali z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj już niewielu posiada tą wiedzę, a na domiar złego, koncerny farmaceutyczne atakują nas setkami reklam sztucznych leków do kupienia nawet w sklepie spożywczym.  

Na szczęście leki ziołowe i inne rośliny lecznicze zaczęły przeżywać swój renesans.

Dzięki współczesnym badaniom naukowym z pomocą mogą Ci przyjść nie tylko rośliny lecznicze z domowego ogródka, ale także te z najbardziej odległych miejsc świata takich jak Amazonia, Chiny, Papua-Nowa Gwinea, Nowa Zelandia...

Wiele chorób, które obecnie leczy się mało skutecznymi lub niebezpiecznymi lekami, można skutecznie wyleczyć ziołami.

Rośliny na boreliozę:

 • GLISTNIK JASKÓŁCZE ZIELE - chelidonina wykazuje działanie rozkurczowe na drogi żółciowe, przewód pokarmowy i oskrzela oraz żółciopędne i słabe uspokajające; składniki chelerytryna i sangwinaryna wykazują działanie bakteriobójcze, pierwotniakobójcze, grzybobójcze; wykazuje działanie przeciwnowotworowe (chelidonina hamuje podziały komórek); używany bardzo powszechnie jako lek usuwający brodawki (kurzajki) na skórze. Wystarczy kilka razy posmarować kurzajkę sokiem mlecznym z glistnika. Kurzajkę uprzednio należy zmiękczyć wodą z mydłe
 • BABKA ZWYCZAJNA - Babka (zarówno zwyczajna, jak i lancetowata) jest niewątpliwie starą ludową rośliną leczniczą, uznawaną już przez starożytne ludy. W Chinach ponad 3 tysiące lat temu zbierano w celach leczniczych nie tylko liście, ale również nasiona babki zwyczajnej, które pod nazwą cze-ciań-czy stosowano jako skuteczny środek wykrztuśny, moczopędny i leczący bezpłodność. Przetwory z liści działają przeciwzapalnie na błony śluzowe jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, są łagodnym środkiem wykrztuśnym w nieżytach dróg oddechowych, przyspieszają gojenie ran i regenerację naskórka.
 • MELISA - poprawi jakość flory bakteryjnej w zespole jelita drażliwego. W ziołolecznictwie melisa stosowana jest głownie jako środek uspokajający, gdyż wyraźnie obniża próg wrażliwości ośrodkowego układu nerwowego. Jest też ziołem pobudzającym trawienie, wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit, działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie.
 • OSTROPEST PLAMISTY - był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Swą skuteczność w chronieniu wątroby zawdzięcza sylimarynie, kompleksowi flawonolignanów, pozyskiwanemu z jego łupin nasiennych. ioło skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. Jest też silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym niż witaminy C i E, przeciwdziała więc uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Nasiona ostropestu działają odtruwająco, oczyszczająco i regenerująco na miąższ wątroby i częściowo na miąższ nerek, zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają apetyt. Wyciągi alkoholowe z tej rośliny działają wzmacniająco na naczynia krwionośne, hamują krwawienia wewnętrzne, a zwłaszcza z narządów kobiecych, powodują łagodny skurcz naczyń krwionośnych.
 • ORTOSYFON - tradycyjnie zaleca się w Indiach jako środek na kamicę nerkową. Podaje się go w celu pobudzenia zwiększonego oddawania moczu podczas leczenia przewlekłego i nawracającego zapalenia pęcherza, nerek i miedniczek nerkowych. W kamicy nerkowej, w podrażnieniu dróg moczowych na tle bakteryjnym lub wywołanych substancjami toksycznymi. Wspomaga diurezę i leczenie stanów zapalnych dróg moczowych Wspomaga leczenie zakażeń bakteryjnych dróg moczowych oraz  podrażnień spowodowanych obecnością piasku w drogach moczowych. Liść ortosyfonu groniastego zalecany jest w przypadku: Bakteryjnych  skażeń dróg  moczowych, Stanów zapalnych dróg moczowych, Kamicy nerkowej, Obecności piasku w drogach moczowych
 • CZARCI PAZUR, DIABELSKI PAZUR (Hakorośl rozesłana) –
  jest to roślina lecznicza używana od wieków przez plemiona indiańskie ze względu na swoje właściwości lecznicze. Właściwości : mocno pobudza układ odpornościowy organizmu i mobilizuje go do walki z chorobą; działa przeciwwirusowo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo; uśmierza skutki uboczne radioterapii i chemioterapii; wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne; działa posiłkowo m.in. w astmie, dolegliwościach układu pokarmowego i schorzeniach stawów; nieodzowna w profilaktyce chorób cywilizacyjnych; wstrzymuje procesy destrukcyjne związane ze starzeniem się organizmu; leczy wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka

Ale kto informuje chorych o tych wszystkich dobroczynnych właściwościach roślin leczniczych?

Absolutnie nikt.

 • System opieki medycznej preferuje wszechobecne leki syntetyczne. W większości przypadków to właśnie takie środki przepisze Ci Twój lekarz. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio polecił Ci on jakiś preparat roślinny?
 • Na wydziałach lekarskich polskich uczelni medycznych o działaniu roślin leczniczych nie uczy się wcale albo w bardzo wąskim zakresie.
 • Zawód zielarza praktycznie nie istnieje, w aptekach coraz trudniej zdobyć leki recepturowe, większość farmaceutów nie zna się już na roślinach leczniczych, ale za to półki zapełnione są lekami syntetycznymi.
 • Urzędnicy najchętniej zakazaliby sprzedaży takich roślin poza aptekami. Czy wiesz, że dyrektywa UE zabrania wskazywania na opakowaniach, że koper włoski pomaga na trawienie, tymianek przynosi ulgę w zapaleniu oskrzeli, a rumianek uspokaja nerwy i ułatwia sen?!

W czyim interesie leży to, aby pozbawiać Cię tych naturalnych i tanich środków leczniczych oraz informacji o nich?...

Koncerny farmaceutyczne za horrendalne ceny oferują Ci syntetyczne leki – nędzne kopie tego, co przekazała nam wszystkim za darmo natura. Czy nie pora to zmienić?! Czy nie warto wrócić do źródeł i korzystać z danych nam od wieków dobrodziejstw natury?

Przy stosowaniu roślin leczniczych ważne jest też, aby umieć rozróżnić te występujące w naturze od tych, które sprzedaje się w aptece. Trzeba wiedzieć, gdzie znajdować rośliny lecznicze, kiedy je zrywać, jak przechowywać, jakie są przeciwskazania do ich przyjmowania i w jakie interakcje wchodzą z lekami.

Nasz sklep zielarski oferuje wysokiej jakości zioła odpowiedzialne za naturalne leczenie boreliozy.

Wszystkie dokładne wskazania dla roślin leczniczych, jak je przygotowywać i jak spożywać możecie Państwo uzyskać od naszego wykwalifikowanego personelu.