Rdest ptasie ziele 50g Zobacz większe

Rdest ptasie ziele 50g

Producent: KAWON

Ocena 
mpn588

5,50zł brutto


Ziele rdestu ptasiego stosuje się w wielu schorzeniach, m.in. jako środek moczopędny, który sprzyja usuwaniu wraz z moczem soli potasu i sodu, a takze mocznika - stąd zastosowanie w skazie moczanowej i w chorobach reumatycznych. Związki zawarte w tej roślinie mają również działanie rozkurczowe, poprawiające przemianę materii

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: ZIELE RDESTU PTASIEGO (Polygoni avicularis herba)

Różnorodny zespół składników leczniczych sprawia, że ziele rdestu ptasiego stosuje się w wielu schorzeniach, m.in. jako środek moczopędny, który sprzyja usuwaniu wraz z moczem soli potasu i sodu, a takze mocznika - stąd zastosowanie w skazie moczanowej i w chorobach reumatycznych. Związki zawarte w tej roślinie mają również działanie rozkurczowe, poprawiające przemianę materii. Pomocne są też w chorobach płuc, wątroby, przewodu pokarmowego oraz przy przeroście gruczołu krokowego. Młody rdest zebrany wczesną wiosną można dodawać do sałatek, lecz na ogół stosuje się go w postaci naparów i odwarów. Wchodzi tez w skład wielu mieszanek ziołowych, które są ogólnie dostępne w aptekach i sklepach ziołowych.

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Skład: 100g produktu zawiera 100g ziela rdestu ptasiego (Polygoni avicularis herba)

Wskazania do stosowania: Stosuje się miejscowo jako środek ściągający do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ziele rdestu ptasiego. Nie należy zażywać preparatów z rdestem ptasim przy uczuleniach na promienie słoneczne, dusznicy bolesnej, przy zapaleniu żył, skłonnosci do tycia, opryszczkach, cukrzycy oraz po zawałach.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Interakcje: Nieznane

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono.

Sposób użycia: 2 – 3 łyżki (6,0-9,0g) ziela zalać szklanką (200 ml) ciepłej wody. Ogrzać do wrzenia i gotować łagodnie pod przykryciem 5 – 10 minut, lekko ostudzić, przecedzić. Przygotowany odwar stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 

Napar z ziela rdestu ptasiego

1 łyżkę stołową ziela zaparzyć szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem przez 10 minut. Przecedzić. Pić przy chorobach nerek, zapaleniu pęcherza moczowego i kamicy nerkowej po pół szklanki ciepłego naparu 5 razy dziennie

 

Napar z rdestem na przerost prostaty

Po 100 g ziela rdestu ptasiego i koszyczka rumianku, po 50 g znamienia kukurydzy, korzenia biedrzeńca, liści porzeczki czarnej, liści poziomek, lisci borówki brusznicy, liści borówki czarnej i lisci maliny dobrze wymieszać. Łyżeczkę do herbaty mieszanki zaparzyć szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem pół godziny. Przecedzić. Pić przy leczeniu przerostu gruczołu krokowego, szklankę gorącego naparu 2 razy dziennie po jedzeniu.

 

 

Napisz opinię
Rdest ptasie ziele 50g

Rdest ptasie ziele 50g

Ziele rdestu ptasiego stosuje się w wielu schorzeniach, m.in. jako środek moczopędny, który sprzyja usuwaniu wraz z moczem soli potasu i sodu, a takze mocznika - stąd zastosowanie w skazie moczanowej i w chorobach reumatycznych. Związki zawarte w tej roślinie mają również działanie rozkurczowe, poprawiające przemianę materii

6 innych produktów w tej samej kategorii: