Fiołek trójbarwny ziele 50g Zobacz większe

Fiołek trójbarwny ziele (Bratek) 50g

Ocena 
mpn552

5,00zł brutto


W schorzeniach układu moczowego o charakterze przewlekłym, a także w dermatozach na tle zaburzeń przemiany materii (w trądziku młodzieńczym, wyprysku, liszaju rumieniowatym). 

Więcej szczegółów

Udostępnij

FIOŁEK TRÓJ BARWNY ziele 50 g.

Nazwa produktu leczniczego: ZIELE FIOŁKA TRÓJBARWNEGO  Violae tricoloris herba 

Fiołek trójbarwny jest głównie używany w leczeniu problemów skórnych, płucnych oraz związanych z układem moczowym. Fiołek trójbarwny może być z powodzeniem stosowany w czasie egzemy oraz innych chorób skórnych. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i wykrztuśnym fiołek trójbarwny jest używany w czasie kokluszu i ostrego zapalenia oskrzeli, gdzie pełni rolę czynnika łagodzacego oraz pomaga w "gojeniu" się organizmu. Zioło to posiada właściwości rozrzedzania flegmy.

Fiołek trójbarwny jest stosowany na zapalenia pęcherza moczowego oraz może być używany w leczeniu objawów częstego i bolesnego oddawania moczu.

Zioła tego używano jako środka przeczyszczającego, wykrztuśnego, uspokajającego. Wyciągiem z fiołka trójbarwnego płukano jamę ustną oraz gardło. Fiołka trójbarwnego używano do oczyszczania krwi lub jako środka skutecznego w pozbywaniu się wszelkich substancji toksycznych z organizmu. Fiołek trójbarwny posiada właściwości moczopędne oraz regulujące przemianę materii. Dzięki obecności rutyny ma działanie zmniejszające łamliwość naczyń krwionośnych.

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania:  50g

Skład: Ziele fiołka trójbarwnego (Violae tricoloris herba)

Wskazania do stosowania: Pomocniczo w schorzeniach układu moczowego jako środek o działaniu moczopędnym. Zewnętrznie w łagodnych zmianach skórnych występujących w trądziku młodzieńczym.

Przeciwwskazania: Brak danych.

Interakcje: Nie znane.

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Brak danych.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią:  Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Brak danych.

Sposób stosowania i droga podania: Doustnie: 1 łyżkę (2g) ziela zalać szklanką (200ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 5 – 7 minut. Pić świeżo przygotowany napar 2 – 3 razy dziennie po posiłkach. Zewnętrznie: Przygotowany napar stosować do przemywań zmian skórnych występujących w trądziku.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:  Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-3344/LN

 

Co zbieramy: ziele fiołka trójbarwnego.

Jak zbieramy:

Zbiór fiołka trójbarwnego i bratka pol?nego prowadzi się od maja aż do jesieni. Zbieramy pędy w początkowym stadium kwitnienia wybierając dobrze ulistnione. Ścinamy je bez najniższej części, zwykle pokładającej się, o pożółkłych liściach. Przed dostawą surowca w stanie świeżym lub przed rozłożeniem do suszenia prze?bieramy ziele, odrzucając pędy o niewłaściwej barwie oraz inne rośliny ścięte razem z surowcem. 

Jak suszymy:

Ziele fiołka trójbarwnego (bratka polnego) suszymy w miejscu przewiewnym, rozłożone cienką warstwą. Po wysuszeniu surowiec powinien składać się z ulistnionych i ukwieconych pędów o naturalnej barwie. Nie powinien zawiniać pędów z kwiatami przekwitłymi, o zżółkłych liściach korzeni oraz innych roślin

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Fiołek trójbarwny ziele (Bratek) 50g

Fiołek trójbarwny ziele (Bratek) 50g

W schorzeniach układu moczowego o charakterze przewlekłym, a także w dermatozach na tle zaburzeń przemiany materii (w trądziku młodzieńczym, wyprysku, liszaju rumieniowatym). 

6 innych produktów w tej samej kategorii: