Przywrotnik ziele 50g Zobacz większe

Przywrotnik ziele 50g

Ocena 
mpn505

5,50zł brutto

Stany zapalne jamy ustnej i gardła oraz narządów rodnych, regeneracja naczyń włosowatych, nieżyt przewodu pokarmowego, bolesne miesiączkowanie.

Więcej szczegółów

Udostępnij

ZIELE PRZYWROTNIKA
Alchemillae herba

Ang. Common Lady's Mantle; franc. Alchemille vulgaire; niem. Frauenmantel; ros. Manżetka obyknowiennaja.

Działanie: ściągające, przeciwzapalne, hamujące krwawienia z naczyń krwionośnych, przeciwbiegunkowy.

Wskazania: stany zapalne jamy ustnej i gardła oraz narządów rodnych, regeneracja naczyń włosowatych, nieżyt przewodu pokarmowego, bolesne miesiączkowanie.Surowiec
Ziele przywrotnika - Herba Alchemillae; równowartościowy surowiec otrzymuje się z przywrotnika polnego - Alchemilla arvensis.

Główne związki
Garbniki 4-6%, kwasy organiczne (m.in. kw. elagowy). węglowodór n-dotriakontan, związki żywicowe i cukrowe, substancja goryczowa, sole mineralne.

Działanie
Adstringens, stomachicum, advulnans. Wyciągi z przywrotnika działają analogicznie do typowych surowców garbnikowych i goryczowych, jednak znacznie słabiej, ponieważ zawierają małe ilości związków czynnych. Po podaniu doustnym zmniejszają nasilenie biegunki, regulują wypróżnienia oraz hamują rozwój bakterii patogennych w przewodzie pokarmowym. Ziele przywrotnika zwiększa wydzielanie soku żołądkowego oraz łaknienie i przyswajanie składników pokarmów. Stwierdzono korzystne działanie wyciągów z surowca na błony śluzowe jamy ustnej i gardła (płukanka), przewodu pokarmowego (odwar) i pochwy (irygacje) oraz na skórę. Szczególne znaczenie ma wpływ na tkanką łączną, uwidaczniający się w różnych oszpeceniach skórnych, np. blizny po ranach, oparzeniach itp. Następuje wówczas częściowa regeneracja naczyń włosowatych, stopniowe zanikanie plam i znamion na skórze oraz przywrócenie odpowiedniej odporności i elastyczności naskórka.

Zastosowanie
Wewnętrznie stosuje się w przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, wzdęciach, braku łaknienia, pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Zewnętrznie - w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła (płukanki), w upławach i świądzie sromu (irygacje), w zapaleniu spojówek (przymoczki, korzystnie wraz z Fl. Cyani, Anth. Chamomillae lub Herb. Euphrasiae), we wrzodziejącym nieżycie jelita grubego (enema), na blizny, ubytki skórne, uszkodzenia naskórka (okłady).

 

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: