Promocja KARBIENIEC ZIELE MIELONE - 100G TARCZYCA Zobacz większe

KARBIENIEC ZIELE MIELONE - 100G TARCZYCA

Ocena 
mpn3860

15,90zł brutto

-10,00zł

25,90zł brutto

Działa skutecznie na tarczycę. Obniża wydzielanie  TYROKSYNY (hormon tarczycy) i reguluje obieg jodu, przy stwierdzonej nadczynności tarczycy i wynikających z niej schorzeniach, jak palpitacje serca, pocenie się i ogólny niepokój. 

Więcej szczegółów

Udostępnij

1. Karbieniec ziele

Karbieniec pospolity (Lycopus europaeus) – roślina należąca do rodziny jasnotowatych o wzniesionej łodydze pokrytej ząbkowanymi, lancetowatymi liśćmi. Porasta tereny bagienne i błotniste w całej Europie i na wielu obszarach Azji. W celach fitoterapeutycznych pozyskuje się ziele karbieńca pospolitego. Zawiera ono glikozyd – lykopinę, olejek eteryczny, garbniki, kwas galusowy i inne kwasy organiczne. Przed wieloma laty z karbieńca pozyskiwało się intensywnie czarny barwnik. Od dawna znajduje on zastosowanie także w medycynie naturalnej. Substancje aktywne obecne w Lycopus europaeus obniżają poziom hormonów tarczycy we krwi. Karbieniec łagodzi pobudzenie nerwowe, uspokaja rytm serca, wspiera prawidłowy metabolizm i ułatwia zasypianie u osób ze stwierdzoną nadmierną aktywnością tarczycy. Ziele to jest bezpieczne dla ludzi nawet w przypadku dłuższego stosowania. W okresie spożywania karbieńca pospolitego należy systematycznie przeprowadzać badania na poziom hormonów tarczycy.

Właściwości prozdrowotne

  • Obniża poziom hormonów tarczycy we krwi.
  • Koi objawy nadmiernej pracy tarczycy, to znaczy: uspokaja rytm serca, łagodzi pobudzenie nerwowe, korzystnie wpływa na metabolizm i ułatwia zasypianie.

Karbieniec pospolity – ziele cięte lub mielone.
Produkt najwyższej jakości!

Kraj pochodzenia: Polska

2. Składniki

Ziele karbieńca 100%.

3. Zalecany sposób użycia

ZIELE CIĘTE

Napar

1-1,5 łyżeczki ziela zalać szklanką wrzątku, przykryć i parzyć 15-20 minut, na koniec przecedzić. Przez pierwszy tydzień wypijać 1 szklankę dziennie, 2 tydzień – 2 szklanki, 3 tydzień i dalej – 3 szklanki.

W celu zaprzestania stosowania ziela należy w podobny sposób zmniejszać dawkę.
Podczas stosowania karbieńca należy regularnie sprawdzać poziom hormonów tarczycy!

ZIELE MIELONE

1 porcja to 2-3 g mielonego ziela. Przez pierwszy tydzień należy zażywać doustnie 1 porcję ziela dziennie, 2 tydzień – 2 porcje, 3 tydzień i dalej – 3 porcje. W celu zaprzestania stosowania ziela należy w podobny sposób zmniejszać dawkę. Podczas stosowania karbieńca należy regularnie sprawdzać poziom hormonów tarczycy!

4. Sposób przechowywania

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

5. Przeciwwskazania

Nie stosować podczas ciąży i laktacji.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
KARBIENIEC ZIELE MIELONE - 100G TARCZYCA

KARBIENIEC ZIELE MIELONE - 100G TARCZYCA

Działa skutecznie na tarczycę. Obniża wydzielanie  TYROKSYNY (hormon tarczycy) i reguluje obieg jodu, przy stwierdzonej nadczynności tarczycy i wynikających z niej schorzeniach, jak palpitacje serca, pocenie się i ogólny niepokój. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: