Nowy Promocja SWANSON TOKOTRIENOLE 50MG - 60 KAPS. (witamina E) Zobacz większe

SWANSON TOKOTRIENOLE 50MG - 60 KAPS. (witamina E)

79,89zł brutto

-23,00zł

102,89zł brutto

Tokotrienole posiadają cenne, terapeutyczne właściwości oraz zdolności zapobiegania powstaniu chorób pojawiających się wraz z wiekiem, których same tokoferole mogą nie zapewnić. Co więcej, tokotrienole wspomagają redukcję istotnych czynników ryzyka niektórych, groźnych i przewlekłych chorób. 
 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Tokotrienole DeltaGold z Annatto, 50mg, SWANSON, 60 kapsułek 

Suplement diety - Tokotrienole DeltaGold z Annatto.
 
Zastosowanie: suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.
 
Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie.
 
Składniki: tokotrenole, otoczka kapsułki: żelatyna, olej sojowy, substancja utrzymująca wilgoć: gliceryna, oczyszczona woda.
 
1 kapsułka zawiera: tokotrienole DeltaGold 50mg.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.
 
Producent: 
Swanson health Products
Fargo, ND 58108
 
Dystrybutor: 
Pro Sport s.c.
ul. Pogodna 18
71-376 Szczecin
________________________________________________________________

Informacje o tokoferolach

Suplementy witaminy E zawierające jedynie tokoferole, nie zapewniają maksymalnych korzyści. Pomimo, że tokoferole są bardzo istotne dla zdrowia to brakuje im wielu synergicznych korzyści oferowanych przez swoich kuzynów – tokotrienole. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że witamina E to grupa ośmiu różnych związków.

Komercyjne suplementy skupiają się jedynie na 4 z nich – tokoferolach, pomijając bardzo istotne dla zdrowia tokotrienole. Naukowcy wykazali, że tokotrienole posiadają cenne, terapeutyczne właściwości oraz zdolności zapobiegania powstaniu chorób pojawiających się wraz z wiekiem, których same tokoferole mogą nie zapewnić.

Podczas badań naukowych zaobserwowano, że wśród chorujących na nowotwór trzustki myszy, którym podawano tokotrienole, występowała większa przeżywalność wynosząca 70%, w porównaniu do wyniku zaledwie 10% w grupie kontrolnej! Guz trzustki jest szczególnie szybko postępującą i śmiertelną postacią nowotworu, dlatego wyniki tych badań dają nadzieję na nowe sposoby leczenia. Co więcej, tokotrienole wspomagają redukcję istotnych czynników ryzyka niektórych, groźnych i przewlekłych chorób. Dla przykładu, wyniki badań wykazały, że ułatwiają odbudowę naczyń tętniczych po udarze, zmniejszają poziom homocysteiny, poprawiają wrażliwość na insulinę, chronią istotne obwody mózgu, a także zapobiegają utracie masy kostnej.

W przeciwieństwie do tokoferoli, posiadają również silne, obniżające poziom lipidów, przeciwnowotworowe i neuroprotekcyjne właściwości.

Ostatnie badania nad tymi niedocenianymi formami witaminy E, dostarczają nowych sposobów walki z czynnikami ryzyka powstawania wielu chorób.

Co musisz wiedzieć: przełomowe badania nad tokotrienolami

 • Typowe suplementy witaminy E zawierają jedynie alfa-tokoferol, najlepiej znany związek z rodziny witaminy E.

 • Pomimo, że tokoferole są bardzo cennymi substancjami odżywczymi, to nie posiadają dodatkowych korzyści oferowanych przez swoich kuzynów – tokotrienole.

 • Z racji małych, ale istotnych różnic strukturalnych, tokotrienole mogą bardziej zaangażować się we wnikliwe procesy biologiczne, takie jak modulacja ekspresji genów i regulacja funkcji życiowych enzymów.

 • Tokotrienole, poza silnym działaniem przeciwnowotworowym i przeciwcukrzycowym, posiadają właściwości chroniące serce, kości, wątrobę czy układ neurologiczny, które opierają się na ich unikalnych funkcjach w organizmie.

 • Teraz wiemy, dlaczego niektóre badania wykazywały, że suplementacja witaminy E nie przynosi oczekiwanego efektu. W pewnym sensie odpowiada za to zastosowanie podczas prób samego alfa-tokoferolu, pomijając inne tokoferole oraz tokotrienole

 • Udoskonalenie profili lipidowych

  Tokotrienole zmniejszają poziom cholesterolu w osoczu, blokując reduktazę HMG-CoA. Ten enzym jest etapem ograniczającym szybkość wytwarzania cholesterolu, więc blokowanie go jest skutecznym środkiem obniżania poziomu cholesterolu. W rzeczywistości, wspólne leki statynowe stosowane do obniżania poziomu lipidów również działają poprzez hamowanie reduktazy HMG-CoA, chociaż robią to za pomocą innego mechanizmu. Badania na ludziach wykazują, że suplementacja Tokotrienolem może obniżyć całkowite stężenie lipidów w surowicy o 23%, cholesterolu całkowitego o 30% i cholesterolu LDL (złego) o 42%.

  Ograniczenie homocysteiny

  Stwierdzono również, że Tokotrienole zmniejszają poziom homocysteiny we krwi, kolejny ważny czynnik wpływający na chorobę sercowo-naczyniową. Kiedy naukowcy użyli frakcji bogatej w tokotrienol w badaniu szczurów w celu zmniejszenia stresu oksydacyjnego w osoczu i stresie oksydacyjnym serca, odkryli, że okazały się one mocniejsze niż foliany, standardowa witamina zmniejszająca homocysteinę. U królików suplementacja Tokotrienolem po diecie o wysokiej zawartości tłuszczu znacząco obniżyła liczbę markerów uszkodzenia zarówno zapalenia jak i mięśnia sercowego.

  Ochrona przed niedokrwieniem

  Jeśli naczynie zostanie zablokowane tokotrienole zapewniają silną oporność na utratę przepływu krwi znanego, jako niedokrwienie, które jest ogólnie zaangażowane w rozwój zawału serca lub udaru mózgu. To zostało mocno wykazane w badaniu królików, w którym suplementacja nie tylko obniżyła lipidy, ale także chroniła mięśnie serca przed uszkodzeniami spowodowanymi niedokrwieniem wywołanym w laboratorium. Dotyczyło to zwłaszcza alfa i gamma-tokotrienolu, co znacząco obniżyło obszar uszkodzenia mięśnia sercowego.

  Zapobieganie uszkodzeniom mózgu związanym z udarem

  Ostry udar niedokrwienny (zmniejszony dopływ krwi do obszaru mózgu) pozostaje wiodącą przyczyną zgonów i niepełnosprawności na całym świecie. Udowodniono się, że doustne tokotrienole chronią i zapobiegają uszkodzeniom mózgu związanym z udarem w modelach zwierzęcych. Ochrona ta jest wynikiem kilku niezależnych mechanizmów. Tokotrienole działają przez:

  • - Spowolnienie przemiany kwasu arachidonowego (najbardziej obfitego kwasu tłuszczowego mózgu) w cząsteczki prozapalne, zmniejszając tym samym zapalenie, które pojawia się po ostrym udarze.
  • - Zmniejszenie wpływu cząsteczek indukujących uszkodzenie utleniaczy w tkance mózgowej.
  • - Zwiększenie rekrutacji tętnic w celu szybkiego przywrócenia przepływu krwi do obszarów rannych przez udar.

  Poprawa zespołu metabolicznego i korzyści w cukrzycy

  Badania przedkliniczne wykazały, że tokotrienole mogą odwrócić wiele zmian w syndromie metabolicznym, w tym poprawić profile lipidów, zmniejszyć zmiany miażdżycowe, obniżyć poziom glukozy we krwi i oznaczyć glikację, normalizować ciśnienie krwi. Na poziomie funkcjonalnym tokotrienole poprawiają działanie mięśnia sercowego, poprawiają tolerancję glukozy i insuliny oraz zmniejszają przenikanie komórek zapalnych do mięśnia sercowego.

  Jak udowodniły testy prowadzone na zwierzętach chorujących na cukrzycę, tokotrienole poprawiają zarówno poziom cukru we krwi jak i funkcjonowanie nerek.Efekt ten przypisuje się właściwościom obniżania stężenia cukru i lipidów, jak również zdolnościom modulowania specyficznych czynników wzrostu, które zapobiegają osadzaniu się białka fibrylarnego w tkankach nerek.

  Kolejne badania potwierdziły zdolność tokotrienoli do poprawy wrażliwości na insulinę oraz utylizację cukru w całym organizmie, w sposób podobny do działania niektórych, kosztownych leków przepisywanych na cukrzycę .Dieta bogata w tokotrienole pomogła zredukować proces glikacji, nawet u zdrowych szczurów.

Napisz opinię

SWANSON TOKOTRIENOLE 50MG - 60 KAPS. (witamina E)

SWANSON TOKOTRIENOLE 50MG - 60 KAPS. (witamina E)

Tokotrienole posiadają cenne, terapeutyczne właściwości oraz zdolności zapobiegania powstaniu chorób pojawiających się wraz z wiekiem, których same tokoferole mogą nie zapewnić. Co więcej, tokotrienole wspomagają redukcję istotnych czynników ryzyka niektórych, groźnych i przewlekłych chorób. 
 

30 innych produktów w tej samej kategorii: