Obniżka! Swanson Kwercetyna (Quercetin) 475 mg - 60 kapsułek Zobacz większe

Swanson Kwercetyna (Quercetin) 475 mg - 60 kapsułek

Ocena 
mpn3576

84,98zł brutto

-25,00zł

109,98zł brutto

Kwercetyna 475mg, SWANSON, 60 kapsułek

Kwercetyna zalicza się do związków chemicznych pochodzenia roślinnego, flawonoidów, które wykazują dużą biologiczną aktywność. Oprócz powyższych kwercetyna działa antyoksydacyjnie jako naturalny przeciwutleniacz.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Zastosowanie: suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.
 
Zalecane spożycie: 1-2 kapsułki dziennie.
 
Składniki: kwercetyna, otoczka kapsułki: hypromeloza, mąka ryżowa, laurynian wapnia, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu.
 
1 kapsułka zawiera: kwercetyna (dihydrat kwercetyny) 475mg.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut(zamiennik) zróżnicowanej diety.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostepny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej i w suchym miejscu.
Produkt odpowiedni dla wegetarian.
 
Producent:
Swanson Health Products
Fargo, ND 58108
 
Wyłączny Dystrybutor w Polsce:
PRO SPORT S.C.
ul. Pogodna 18
71-376 Szczecin
________________________________________________________________
koniec informacji o produkcie

Korzyści kwercetyny

 1.          Zmniejsza zapalenia

Flawonoidy, w tym kwercetyna, zwalczają naturalny, zachodzący z wiekiem, proces utleniania. Zatrzymują działanie wolnych rodników – wpływających negatywnie na działanie komórek, uszkadzających błony komórkowe i zwiększających liczbę mutacji komórek. Zapalenia są głównym źródłem większości chorób – serca, raka, zaburzeń psychicznych i autoimmunologicznych.

 •          Lekarze i pacjenci zgłaszają efektywne działanie kwercetyny przy:
 •          Miażdżycy
 •          Wysokim cholesterolu
 •          Chorobach serca i krążenia
 •          Cukrzycy
 •          Zaćmie
 •          Alergiach, astmie i katarze siennym
 •          Wrzodach żołądka
 •          Zaburzeniach poznawczych
 •          Infekcjach wirusowych
 •          Zapaleniu prostaty, pęcherza moczowego i jajników
 •          Nowotworach
 •          Zapaleniach skóry

 

2.     Zwalcza alergie

Kwercetyna to naturalna antyhistamina, dzięki temu naturalnie zmniejsza skutki alergii sezonowych i pokarmowych. Histaminy to substancje chemiczne uwalniane po wykryciu przez organizm alergenu. Kwercetyna może pomóc ustabilizować uwalnianie histaminy z niektórych komórek immunologicznych, co zmniejsza takie objawy jak: kaszel, łzawiące uczy, wycieki z nosa, pokrzywkę, obrzęki ust i języka a także niestrawność. Była stosowana już w starożytnych chińskich preparatach zwalczających alergię. Badania udowodniły podobną skuteczność kwercetyny do niektórych antyalergicznych leków na receptę.

 3.     Wspomaga zdrowie serca

 Jedząc dużo kolorowych owoców i warzyw, zawierających flawonoidy zmniejszamy ryzyko zapadnięcia na choroby serca. Badania na zwierzętach i ludziach wykazały, że flawonoidy przeciwdziałają miażdżycy. Przeciwutleniacze chronią przed odkładaniem się złego cholesterolu – LDL, pomagają też w regulacji ciśnienia krwi. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś/aś, że czerwone wino dobrze działa na serce – to dlatego, że jest naturalnym źródłem kwercetyny.

4.     Zwalcza ból

Stosowanie suplementów z kwercetyną zmniejsza bóle związane z zapaleniem stawów, infekcją gruczołu krokowego i dróg oddechowych. Pacjenci przechodzący z diety typowo zachodniej na dietę bogatą w warzywa i owoce doświadczają mniej bólu i nawrotów choroby.

5.     Poprawia wytrzymałość

 Kwercetyna jest dodawana do niektórych sportowych suplementów ze względu na jej pozytywny wpływ na przepływ krwi. Dzieje się tak dlatego, że przeciwutleniacze poprawiają zdrowie naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen i inne składniki odżywcze do mięśni i tkanek. W pewnym badaniu stwierdzono, że regularne przyjmowanie kwercetyny pomaga chronić rowerzystów przed rozwojem infekcji dróg oddechowych, wywołanych ciężkim wysiłkiem fizycznym podczas ćwiczeń.

6.     Może pomóc w walce z rakiem

Flawonoidy mają potencjał hamowania rozwoju i mutacji komórek nowotworowych. Łagodzą też objawy leczenia nowotworu – radioterapii i chemioterapii. Do potwierdzenia antynowotworowych właściwości kwercetyny należy wykonać więcej badań. Większość badań byłą przeprowadzana do tej pory na zwierzętach.

7.     Pomaga chronić zdrowie skóry

Flawonoidy blokują uwalnianie wielu cytokin prozapalnych, takich jak IL-8 i TNF, które pomagają zatrzymać objawy związane ze stanem zapalnym skóry.


Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Swanson Kwercetyna (Quercetin) 475 mg - 60 kapsułek

Swanson Kwercetyna (Quercetin) 475 mg - 60 kapsułek

Kwercetyna 475mg, SWANSON, 60 kapsułek

Kwercetyna zalicza się do związków chemicznych pochodzenia roślinnego, flawonoidów, które wykazują dużą biologiczną aktywność. Oprócz powyższych kwercetyna działa antyoksydacyjnie jako naturalny przeciwutleniacz.

30 innych produktów w tej samej kategorii: