Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA Zobacz większe

Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

23,58zł brutto

·wykazuje korzystne właściwości w przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym

·wspomaga pożyteczne dla organizmu szczepy bakterii

·wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, co pozwala usprawnić procesy trawienne oraz przyswajanie pokarmów

·stosowany do inhalacji przynosi ulgę w uporczywych dolegliwościach układu oddechowego

·towarzyszy procesowi oczyszczania

Więcej szczegółów

Udostępnij

Chociaż znane jest przede wszystkim jako aromatyczna przyprawa, dzikie oregano wykazuje także wiele właściwości leczniczych.

Olejek z dzikiego oregano to prawdziwy skarbiec zdrowotnych mikroelementów.

Dobroczynne właściwości oregano utrwalone zostały już w nazwie rośliny, która w starożytnej grece oznaczała „łaskawość gór”.

Zielarze i medycy starożytnej Grecji i Babilonii stosowali lebiodkę pospolitą (to inna nazwa oregano) jako lek na choroby serca i płuc, a także do leczenia ukąszeń i ran.

Dzięki współczesnej nauce znamy jeszcze więcej zalet tej rośliny.

Charakterystyczny zapach oregano bierze się z zawartego w nim eterycznego olejku, bogatego w fenole, czyli przede wszystkim karwakrol i tymol. Olejek to także źródło flawonoidów, fitosteroli oraz witaminy A i C.

Najważniejszy składnik olejku – karwakrol – ma działanie ogólnie pobudzające. Wpływa na ośrodki naczynioruchowe, delikatnie przyspieszając oddech. Ma także właściwości moczopędne, napotne i żółciopędne, dzięki czemu wspomaga naturalne, oczyszczające procesy organizmu. Stosowany miejscowo, ma działanie przeciwbólowe i rozgrzewające – Oregamol może być więc używany przez osoby aktywne fizycznie, w razie nadciągnięć i przeciążeń mięśni. Odkażające właściwości karwakrolu wspomagają procesy gojenia się ran, ukąszeń i oparzeń.

Zawarty w olejku tymol znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości odkażających. Jego dezynfekującemu działaniu poddają się nie tylko na bakterie i grzyby, ale także niektóre wirusy. Doskonale sprawdza się przy leczeniu opryszczki czy aft. Tymol przyjęty doustnie, rozrzedza wydzielinę śluzową w górnych drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Jego działanie oczyszczające nie ogranicza się tylko do tego – działa również napotnie, pomagając organizmowi oczyścić się z bakterii i toksyn. Ta właściwość jest bardzo przydatna w leczeniu gorączki i przeziębień. Tymol bywa wykorzystywany także dla usprawnienia procesów trawiennych, ponieważ wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci.

Przeciwzapalne właściwości olejku z dzikiego oregano wspierane są także obecnością flawonoidów. Zawartość fitosteroli pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu „złego cholesterolu” w organizmie oraz wspomaga profilaktykę chorób układu krążenia.

Olejek zawiera także mnóstwo witaminy A (zwanej „przyjacielem oka i urody”, ponieważ wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku oraz dba o zdrowie skóry i paznokci) i witaminy C (pomagającej wykurować się z przeziębienia).

Powstały na bazie olejku z dzikiego oregano Oregamol firmy Alter Medica może być uzupełnieniem codziennej diety. Nadaje się do stosowania w profilaktyce chorób i już w trakcie ich trwania.

Olejek z dzikiego oregano Oregamol Forte firmy Alter Medica.

Składniki:

oliwa z oliwek extra virgin, olejek z oregano (Origanum vulgare)standaryzowany na zawartość karwakrolu.

Przechowywanie:

Przechowywać szczelnie zamknięte w temperaturze pokojowej, w suchym mijescu, niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Produkt naturalny, przeznaczony dla osób dorosłych.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 

Ze względu na zawartość naturalnych składników – kolor, zapach i smak poszczególnyvh partii mogą się różnić.Nie ma to żadnego wpływu na jakość i działanie produktu.

Sposób użycia:

5 kropli, 1-2 razy dziennie, należy rozcieńczyć w ok 1/2 szklanki wody, herbaty lub soku. Należy dobrze rozmieszać. Stosować rozcieńczony.

Na razie nie dodano żadnej opinii.

Napisz opinię

Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

·wykazuje korzystne właściwości w przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym

·wspomaga pożyteczne dla organizmu szczepy bakterii

·wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, co pozwala usprawnić procesy trawienne oraz przyswajanie pokarmów

·stosowany do inhalacji przynosi ulgę w uporczywych dolegliwościach układu oddechowego

·towarzyszy procesowi oczyszczania

30 innych produktów w tej samej kategorii: