Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA Zobacz większe

Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

Ocena 
mpn3001

47,00zł brutto

·wykazuje korzystne właściwości w przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym

·wspomaga pożyteczne dla organizmu szczepy bakterii

·wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, co pozwala usprawnić procesy trawienne oraz przyswajanie pokarmów

·stosowany do inhalacji przynosi ulgę w uporczywych dolegliwościach układu oddechowego

·towarzyszy procesowi oczyszczania

Więcej szczegółów

Udostępnij

Chociaż znane jest przede wszystkim jako aromatyczna przyprawa, dzikie oregano wykazuje także wiele właściwości leczniczych.

Olejek z dzikiego oregano to prawdziwy skarbiec zdrowotnych mikroelementów.

Dobroczynne właściwości oregano utrwalone zostały już w nazwie rośliny, która w starożytnej grece oznaczała „łaskawość gór”.

Zielarze i medycy starożytnej Grecji i Babilonii stosowali lebiodkę pospolitą (to inna nazwa oregano) jako lek na choroby serca i płuc, a także do leczenia ukąszeń i ran.

Dzięki współczesnej nauce znamy jeszcze więcej zalet tej rośliny.

Charakterystyczny zapach oregano bierze się z zawartego w nim eterycznego olejku, bogatego w fenole, czyli przede wszystkim karwakrol i tymol. Olejek to także źródło flawonoidów, fitosteroli oraz witaminy A i C.

Najważniejszy składnik olejku – karwakrol – ma działanie ogólnie pobudzające. Wpływa na ośrodki naczynioruchowe, delikatnie przyspieszając oddech. Ma także właściwości moczopędne, napotne i żółciopędne, dzięki czemu wspomaga naturalne, oczyszczające procesy organizmu. Stosowany miejscowo, ma działanie przeciwbólowe i rozgrzewające – Oregamol może być więc używany przez osoby aktywne fizycznie, w razie nadciągnięć i przeciążeń mięśni. Odkażające właściwości karwakrolu wspomagają procesy gojenia się ran, ukąszeń i oparzeń.

Zawarty w olejku tymol znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości odkażających. Jego dezynfekującemu działaniu poddają się nie tylko na bakterie i grzyby, ale także niektóre wirusy. Doskonale sprawdza się przy leczeniu opryszczki czy aft. Tymol przyjęty doustnie, rozrzedza wydzielinę śluzową w górnych drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Jego działanie oczyszczające nie ogranicza się tylko do tego – działa również napotnie, pomagając organizmowi oczyścić się z bakterii i toksyn. Ta właściwość jest bardzo przydatna w leczeniu gorączki i przeziębień. Tymol bywa wykorzystywany także dla usprawnienia procesów trawiennych, ponieważ wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci.

Przeciwzapalne właściwości olejku z dzikiego oregano wspierane są także obecnością flawonoidów. Zawartość fitosteroli pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu „złego cholesterolu” w organizmie oraz wspomaga profilaktykę chorób układu krążenia.

Olejek zawiera także mnóstwo witaminy A (zwanej „przyjacielem oka i urody”, ponieważ wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku oraz dba o zdrowie skóry i paznokci) i witaminy C (pomagającej wykurować się z przeziębienia).

Powstały na bazie olejku z dzikiego oregano Oregamol firmy Alter Medica może być uzupełnieniem codziennej diety. Nadaje się do stosowania w profilaktyce chorób i już w trakcie ich trwania.

Olejek z dzikiego oregano Oregamol Forte firmy Alter Medica.

Składniki:

oliwa z oliwek extra virgin, olejek z oregano (Origanum vulgare)standaryzowany na zawartość karwakrolu.

Przechowywanie:

Przechowywać szczelnie zamknięte w temperaturze pokojowej, w suchym mijescu, niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Produkt naturalny, przeznaczony dla osób dorosłych.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 

Ze względu na zawartość naturalnych składników – kolor, zapach i smak poszczególnyvh partii mogą się różnić.Nie ma to żadnego wpływu na jakość i działanie produktu.

Sposób użycia:

5 kropli, 1-2 razy dziennie, należy rozcieńczyć w ok 1/2 szklanki wody, herbaty lub soku. Należy dobrze rozmieszać. Stosować rozcieńczony.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

Olej Oregano Forte 30ml ALTER MEDICA

·wykazuje korzystne właściwości w przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym

·wspomaga pożyteczne dla organizmu szczepy bakterii

·wspomaga produkcję śliny, soku żołądkowego i żółci, co pozwala usprawnić procesy trawienne oraz przyswajanie pokarmów

·stosowany do inhalacji przynosi ulgę w uporczywych dolegliwościach układu oddechowego

·towarzyszy procesowi oczyszczania

30 innych produktów w tej samej kategorii: