Spirulina 400 tabl. 250 mg. Zobacz większe

Spirulina 400 tabl. 250 mg. MyVita

Ocena 
mpn2829

29,90zł brutto


Algi Spirulina to wysuszone glony, które występują w czystych głębinach morskich i przez wielu są nazywane zielonym złotem lub wodnym żeń-szeniem. 

Spirulina pozwala zachować wysoki poziom energii i sił witalnych, pomaga w zmęczeniu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Algi Spirulina to wysuszone glony, które występują w czystych głębinach morskich i przez wielu są nazywane zielonym złotem lub wodnym żeń-szeniem. 

Spirulina pozwala zachować wysoki poziom energii i sił witalnych, pomaga w zmęczeniu.

Spirulina zawiera wysokowartościowe białko(60%składu) oraz jest źródłem łatwo przyswajalnego żelaza. Zawiera witaminę A w formie beta karotenu, witaminy z grupy B,(w tym 12), nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym GLA) oraz inne cenne mikroelementy. 

Spirulina wspomaga detoksykację, jest idealna dla osób uzupełniających swoją dietę w cenne składniki, w szczególności wegetarian, sportowców, osób starszych oraz będących na diecie.

 

Spirulina zawiera:  
● 3900% więcej beta karotenu niż karotka 
● 2300% więcej żelaza niż szpinak
● 375% więcej białka niż tofu
● 300% więcej wapnia niż mleko

 Produkt o działaniu wzmacniającym organizm i pobudzającym system immunologiczny. Zawiera niebieskozielone algi, bogate w wiele witamin, składników mineralnych i wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest pełnowartościowym dodatkiem do diety, szczególnie polecany jako istotny składnik diety wegetariańskie

Zastosowanie:

  • niedoczynność tarczycy;
  • anemia - profilaktyka i leczenie anemii spowodowanej niedoborem żelaza, różne formy złośliwej anemii, w tym raka krwi (białaczka)
  • dieta bezmięsna
  • oczyszczenie jelit i odbudowa mikroflory układu pokarmowego, chroniczne choroby jelit, profilaktyka nowotworu jelita grubego
  • oczyszczanie i odtruwanie organizmu z metali ciężkich i innych toksyn, w tym promieniotwórczych
  • algi są istotnym składnikiem diety dekontaminującej;
  • odchudzanie - hamuje łaknienie, jednocześnie dostarczając składniki odżywcze (1g spiruliny to pod względem odżywczym 1 kg różnych warzyw!)
  • zapobieganie oraz leczenie nowotworów dalsza profilaktyka po chorobie nowotworowej;
  • infekcje;
  • zapalenie zatok, katar, kaszel - spirulina odflegmia organizm;
  • wrzody żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia podudzi;
  • choroby skórne;
  • stany zapalne dróg rodnych;
  • profilaktyka chorób układu krążenia, zwłaszcza nadciśnienia tętniczego i miażdżycy.

 

Zawiera tak dużą koncentrację substancji odżywczych, że nie można porównać jej z żadną inną rośliną.

Glony, do których należą m.in. niebieskozielona spirulina, zawierają wiele czynnych związków, niezbędnych do wzrostu i regeneracji komórek. 

Duża zawartość pełnowartościowego białka (ok. 60-70%) czyni z nich cenny dodatek do diet wegetariańskich.

Niedobór białka w pokarmach może doprowadzić do zahamowania rozwoju fizycznego i intelektualnego oraz zmniejszenia odporności na choroby zakaźne.

Kolejnym atutem glonów jest prawie kompletny zestaw witamin i składników mineralnych.

Te proste rośliny zawierają m.in. wszystkie witaminy z grupy B, w tym witaminę B12, (co czyni glony jeszcze cenniejszym pokarmem dla wegetarian), beta-karoten, zeaksantynę, witaminy C, E oraz K.

To naturalne źródło dobrze przyswajalnego przez organizm żelaza, potasu, wapnia, siarki, jodu oraz pierwiastków śladowych, takich jak mangan, cynk i krzem.

Duża zawartość składników mineralnych niweluje zakwaszenie organizmu i przywraca równowagę kwasowo- zasadową.

Spirulina posiada zdolność odtruwania organizmu z metali ciężkich i innych toksyn.

Zawiera bardzo rzadki kwas gamma-linolowy (GLA), w naturze wyłącznie w kobiecym pokarmie i niektórych olejkach roślinnych, np. w olejku z wiesiołka czy ogórecznika, kwas linolowy, witaminę B12, żelazo, kwasy RNA i DNA, silne antyoksydanty, zielony chlorofil, niebieski barwnik, fitocjanin oraz ponad piętnaście karotenoidów, w tym najbardziej znany ß-karoten, którego jest w spirulinie 10 krotnie więcej niż w marchwi.

To tylko niektóre ze składników, które świadczą o wysokich walorach zdrowotnych spiruliny.

 Dzięki swojemu unikalnemu składowi, spirulina od dziesiątek lat jest wykorzystywana w profilaktyce i wspomaganiu leczenia wielu chorób.

W pierwszym rzędzie nauka potwierdziła niezwykłą skuteczność stosowania spiruliny w walce z różnymi infekcjami, zaczynając od grypy czy wirusa odry, a kończąc na niezwykle groźnym wirusie HIV.

Dzięki dużej zawartości związków mineralnych, spirulina niweluje zakwaszenie organizmu i przywraca równowagę kwasowo-zasadową oraz posiada zdolność odtruwania organizmu z metali ciężkich i innych toksyn.

Przyjmowanie spiruliny obniża poziom "złego" cholesterolu, a zwiększa poziom frakcji HDL, czyli "dobrego cholesterolu".

Spirulina wykazuje silne działanie krwiotwórcze - poprzez pobudzanie szpiku kostnego, ulega przyspieszeniu proces powstawania zarówno białych, jak i czerwonych krwinek.

Obecność bardzo łatwo przyswajalnego żelaza, korzystnie wpływa na produkcję hemoglobiny - czerwonego barwnika krwi, który jest odpowiedzialny za transport tlenu w naszym organizmie. 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Spirulina 400 tabl. 250 mg. MyVita

Spirulina 400 tabl. 250 mg. MyVita

Algi Spirulina to wysuszone glony, które występują w czystych głębinach morskich i przez wielu są nazywane zielonym złotem lub wodnym żeń-szeniem. 

Spirulina pozwala zachować wysoki poziom energii i sił witalnych, pomaga w zmęczeniu.

6 innych produktów w tej samej kategorii: