Swanson Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) 500mg. 60 kaps. Zobacz większe

Swanson Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) 500mg. 60 kaps.

Ocena 
mpn2714

32,00zł brutto


Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) - można skutecznie zastosować w profilaktyce następujących chorób:

 • rak żołądka
 • nieżyt żołądka
 • wrzody żołądka
 • wrzody dwunastnicy
 • rak przełyku.
 • zastosowania w leczeniu choroby Alzheimera i Parkinsona

Więcej szczegółów

Udostępnij

Lion's mane to wyjątkowy grzyb - soplówka jeżowata (Hericium erinaceus). Nazwa lwia grzywa (tak przetłumaczymy zwrot "lion's mane") bardzo barwnie opisuje wygląd grzyba który zwłaszcza w starszych okazach soplówki jeżowatej przypomina bardzo grzywę dorosłego lwa.

Soplówka jeżowata ma przede wszystkim bardzo dobry wpływ na nasz układ nerwowy:

- posiada doskonałe właściwości neuroprotekcyjne (badanie dokonane na grupie 50-80'letnich japońskich mężczyzn i kobiet z rozpoznaniem łagodnych zaburzeń poznawczych sugeruje, że lwia grzywa jest doskonała w poprawianiu łagodnych zaburzeń funkcji poznawczych)

- poprawia pamięć oraz funkcje mentalne

- w swoim składzie zawiera aktywne związki które stymulują syntezę NGF (czynnik wzrostu nerwów - który u osób dorosłych jest odpowiedzialny m.in. za właściwą czynność neuronów)

- posiada właściwości immunostymulacyjne

- jest bardzo pomocna w trakcie menopauzy (jak pokazały wyniki badań, soplówka jeżowata poskutkowała w łagodzeniu przypadłości w takich parametrach jak: "koncentracja", "rozdrażnienie" i "niepokój")

- doskonale  wpływa na samopoczucie

Spośród  opinii osób zażywający produkt dominują takie jak:

"mój umysł działa lepiej"

 "biorę Lion's Mane od ponad roku, działa bardzo pozytywnie na mój nastrój"

 "Jest to najlepszy produkt do poprawy pamięci".

Full Spectrum Lion's mane doskonale sprawdza się wśród osób uczących się, starszych czy chcących podreperować zdolności kognitywne.

Składniki i zastosowanie Hericium w leczeniu i profilaktyce

W grzybach Hericium zaobserwowano sporą obecność potasu, cynku, żelaza, germanu, selenu, fosforu i niewielką ilość sodu. Poza tym znajdują się  w nim wszystkie niezbędne aminokwasy oraz polisacharydy i polipeptydy.

Prof. dr Schnitzler z Uniwersytetu Weihenstephan przywiózł Hericium do Niemiec z Azji, gdzie przez kilka lat wykonywał swoją pracę. Między innymi jego badania dowiodły  niektóre właściwości grzyba znane już z literatury.

Soplówka jeżowata posiada prawdopodobnie spore możliwości w zakresie leczenia układu trawiennego, począwszy od przełyku poprzez żołądek aż do jelita.

Zwyczajowa Medycyna Chińska używa Hericium zwłaszcza przy raku żołądka, nieżycie i wrzodach żołądka, wrzodach dwunastnicy i raku przełyku.

Zgodnie z rezultatami jednego z badań Hericium doskonale sprawdza się w leczeniu pacjentów chorujących na nieżyt żołądka. U 82% chorych stwierdzono spory postęp w zakresie typowych objawów choroby, u 58% odnotowano pełne ustąpienie nieżytu. Przy tym spostrzeżono trwałą odbudowę błony śluzowej żołądka.

Hericium można też  hodować w porównywalny sposób jak Shiitake, Reishi i inne grzyby  w ogrodzie lub na balkonie.

 Zalecane dzienne spożycie wynosi ok. 100 g świeżych grzybów lub analogicznie 10 g grzybów suszonych.

Informacja naukowa

Uniwersytet Techniczny w Monachium

Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską wielorakie substancje zawarte w owocniku można skutecznie zastosować w profilaktyce następujących chorób:

rak żołądka
nieżyt żołądka
wrzody żołądka
wrzody dwunastnicy
rak przełyku

(Xu i Wang, 1986), (Zhang, 1989)

Osiągalnym lekarstwem w Chinach są tabletki z koncentratu soku tłoczonego z grzyba, a nadto w sprzedaży są suszone owocniki i toniki, zawierające tłoczony sok. (Yiu, 1989), (Kawagishi, Mizuno)
Grzyb zwany lwią grzywą bądź małpią głową wysoko podnosi odporność organizmu

(ma własności immunostymulujące), działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie ran.

 Posiada wiele ważnych pierwiastków śladowych (np. Zn, Fe, Se, Ge i in.), minerałów i witamin.

 Jego działanie przynosi rewelacyjne efekty  przy wszelkich problemach z układem trawiennym. Nie są znane żadne efekty uboczne zażywania tego grzyba. (Yiu, 1989)

Niektóre składniki działają stymulująco na czynnik wzrostu nerwów, co dopuszcza możliwość ewentualnego zastosowania w leczeniu choroby Alzheimera.


Skupienie 17 różnych aminokwasów w Hericium, w tym 7 ważnych dla organizmu ludzkiego, jest o 30 – 150% większa w konfrontacji z pieczarką, boczniakiem czy Shiitake. (Eisenhut, 1995), (Zhang, 1989), (Yiu, 1989)
Dlatego też grzyb może być z powodzeniem używany jako wysokowartościowy zamiennik mięsa w diecie wegeteriańskiej. Uniwersytet Techniczny w Monachium, Katedra Warzywnictwa, prowadzi badania cytotoksyczne działanie ekstraktów grzybów na komórki nowotworowe, zwyczajny test sypkiego podłoża z mączki drzewnej i biotechnologiczną produkcję granulatu grzybów w hodowli wgłębnej (kultura wodna). Eksperymenty na cytotoksyczność pokażą, czy granulat wykazuje istnienie ważnych komponentów porównywalnych do tych występujących w owocniku.

 

Skład:
Porcja 1 kapsułka

 • Lwia grzywa Grzyb(soplówka jeżowata) (owocniki) - 500mg
 • mikrokrystaliczna celuloza (włókna roślinne), żelatyna, mogą zawierać jedną lub obie z następujących czynności: stearynian magnezu, krzemionka

 

Sposób użycia: 
Jako suplement diety, przyjmować jedną kapsułkę dwa razy dziennie z wodą.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Swanson Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) 500mg. 60 kaps.

Swanson Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) 500mg. 60 kaps.

Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) - można skutecznie zastosować w profilaktyce następujących chorób:

 • rak żołądka
 • nieżyt żołądka
 • wrzody żołądka
 • wrzody dwunastnicy
 • rak przełyku.
 • zastosowania w leczeniu choroby Alzheimera i Parkinsona

6 innych produktów w tej samej kategorii: