Mydło Aleppo - 32% oleju laurowego - 100g Zobacz większe

Mydło Aleppo - 32% oleju laurowego - 100g

Ocena 
mpn2645

21,90zł brutto


FINigrana®-Aleppo – Mydła z Aleppo - Czysta oliwa z oliwek oraz olej laurowy

Posiada certyfikat ekologiczny, niemieckiej instytucji certyfikującej BDiH. Mydła Finigrana są produkowane od przeszło 1200 lat zgodnie z tradycyjną recepturą pochodzącą z syryjskiej miejscowości Aleppo. (ALEPPO, ALEPPIA, ALEPO)

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Mydło Aleppo 32% oleju laurowego -OK. 100g

Posiada certyfikat ekologiczny, niemieckiej instytucji certyfikującej BDiH. Mydła Finigrana są produkowane od przeszło 1200 lat zgodnie z tradycyjną recepturą pochodzącą z syryjskiej miejscowości Aleppo.

Mydła z Aleppo dzięki swej delikatnej formule nadają się do każdego rodzaju skóry. Oliwa z oliwek oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednie natłuszczenie. Olej laurowy zapewnia przyjemny zapach oraz odpowiada za właściwości antyseptyczne. Stosowane do produkcji mydeł naturalne składniki roślinne zapewniają wyjątkową pielęgnację.

Łagodny proces zmydlania mydła Finigrana charakteryzuje wysoka jakość, uzyskana dzięki tradycyjnej metodzie produkcji oraz dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców roślinnych ( czysta oliwa z oliwek i olej laurowy).

Mydło jest poddawane gotowaniu tak długo, dopóki nie zakończy się proces zmydlania. Po ostudzeniu mydło jest ręcznie cięte na odpowiedniej wielkości kawałki, stemplowane i odkładane na 9-miesięczny proces ostatecznego dojrzewania. Wówczas powstaje sprężona esencja mydła.

Mydło nie pocięte na kawałki może być składowane przez 10 lat, bez utraty jakości.

Receptura i przebieg procesu produkcyjnego mydła z Aleppo:

Do dnia dzisiejszego w Aleppo stosuje się oliwę z oliwek jako główny składnik, który po zmieszaniu z ługiem sodowym w ogromnych kotłach i gotowaniu w temperaturze 200°C całkowicie zamienia się w glicerynę i sól sodową. Tuż przed ostatecznym końcem zmydlania dodawany jest olej laurowy, który nadaje właściwości antyseptyczne mydłom Aleppo. Ług spuszcza się z kotła, a mieszaninę mydlaną tak długo przepłukuje się świeżą wodą, aż do zaniku ługu. Pozostawia się ją na noc, do całkowitego odparowania wody i wystudzenia. Pastę rozprowadza się na podłożu i tnie na kwadratowe kawałki, stempluje nazwą producenta i znakiem jakości

Tak przygotowane bloki zielono-oliwkowe układa się w wysokie kolumny i pozostawia na 6- 9 miesięcy w dobrze przewiewnych pomieszczeniach, gdzie mydła suszą się i dojrzewają. W czasie dojrzewania powierzchnia mydeł Aleppo pokrywa się charakterystyczną warstewką platynową koloru ochry. Wewnątrz mydła pozostają oliwkowo- zielone.

Wysoka jakość mydeł jest gwarantowana dzięki :

  • łagodnemu procesowi produkcji
  • czystym, roślinnym składnikom
  • wysokiej wydajności
  • rezygnacji ze stosowania środków konserwujących
  • podlegają rozkładowi biologicznemu
  • pomyślnie przebytym testom dermatologicznym dla wszystkich rodzajów skóry, przy czym nie wykonywano badań na zwierzętach

 

Mydła Finigrana zostały dermatologicznie przetestowane w następujących badaniach:

  • Testy dermatologiczne wykonane w Monachium przez Dermatest : “W badaniu dermatologiczno- alergicznym mydło Finigrana otrzymało notę bardzo dobrą .”
  • badanie potwierdzające całkowite zużycie czystej oliwy z oliwek (analiza na zawartość kwasów tłuszczowych)
  • badanie na zawartość pozostałości środków ochrony roślin (badanie przesiewowe na obecność pestycydów).

 

Mydło Finigrana jest wysokiej jakości produktem naturalnym, którego podstawą jest czysta oliwa z oliwek.

Mydła Finigrana posiadają certyfikat ekologiczny BDiH

Skład: sodium olivate, sodium laurelate, vegetable glycerin, aqua

Napisz opinię
Mydło Aleppo - 32% oleju laurowego - 100g

Mydło Aleppo - 32% oleju laurowego - 100g

FINigrana®-Aleppo – Mydła z Aleppo - Czysta oliwa z oliwek oraz olej laurowy

Posiada certyfikat ekologiczny, niemieckiej instytucji certyfikującej BDiH. Mydła Finigrana są produkowane od przeszło 1200 lat zgodnie z tradycyjną recepturą pochodzącą z syryjskiej miejscowości Aleppo. (ALEPPO, ALEPPIA, ALEPO)

6 innych produktów w tej samej kategorii: