Farba do włosów BRĄZ 65 ml Zobacz większe

Farba do włosów BRĄZ 65 ml

Ocena 
mpn2248

10,90zł brutto

Szukasz sposobu jak dodać włosom objętości?
Szukasz sprawdzonego środka niczym z apteczki babuni?
Kosmetykiem do włosów, który ma te cechy jest naturalna farba ziołowa i odżywka koloryzująca.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Produkt przeznaczony jest do wielorazowego użytku. Na włosy do połowy szyi starcza na 2 razy.
Na opakowaniu widoczne jest zdjęcie modelki. Gdy przyjrzysz mu się, będziesz wiedzieć jakiego efektu kolorystycznego możesz się spodziewać po użyciu farby.

Oprócz tuby z naturalną farbą i odżywką koloryzującą do włosów opakowanie zawiera

  • czepek,

  • rękawiczki ochronne.

Skład farby

Pierwsze wrażenie - farba właściwie nie ma zapachu. 
Zanim nałożymy ją na włosy – poświęćmy chwilę uwagi składowi. Pozwoli to lepiej zrozumieć jej działanie.

Na opakowaniu można przeczytać co wchodzi w skład farby. Głównymi składnikami są rozpuszczalniki (woda, alkohol), składniki pielęgnujące włosy oraz  barwniki. 

Aqua – to nic innego jak woda.

Cetearyl Alcohol - alkohol cetearylowy. Jest mieszaniną alkoholi tłuszczowych. Składa się z alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego. Ma postać białej, woskowatej substancji. Używany jest powszechnie w przemyśle kosmetycznym jako:

  • zmiękczacz i regulator lepkości,

  • stabilizator emulsji

  • dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła

Ogólnie mówiąc jest to substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - Metosiarczan Hydroxyethylmonium Dipalmitoylethyl jest to humektan i zmiękczacz, a jednocześnie substancja zapobiegająca elektryzowaniu włosów.

Ceteareth-20 – to półsyntetyczny składnik uzyskiwany z kwasów tłuszczowych i tlenku etylenu. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów. Biała, rozpuszczalna w wodzie masa, która używana jest jako emulgator w emulsji typu O/W (olej w wodzie). Emulsje stworzone z Ceteareth-20 są w wysokim stopniu nieczułe przeciw zakłócającym składnikom.

Glikol - glikol propylenowy. Glikol propylenowy jest cieczą bezbarwna i bezwonną.  Substancja rozpuszczalna w wodzie. Działa konserwująco. Jest rozpuszczalnikiem stosowanym w emulsjach. Wzmacnia siłę rozpuszczania fazy wodnej.

Znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle tworzyw sztucznych, kosmetycznym, papierniczym. Jest substancją, którą najczęściej używa się w kosmetyce (w emulsjach i pastach do zębów) jako składnik utrzymujący wilgotność. Środek ekstakcyjny do produkcji ekstraktów roślinnych.

Herba Lawsoni - to nic innego jak… Henna. Henna to roślina kwitnąca i pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych regionów Afryki, południowej Azji i północnej Australii.

Jest ona powszechnie stosowana w farbach do włosów i tatuażach. Tatuaże wykonywane henną uważane są za najbardziej bezpieczną i bezbolesną alternatywną formę ozdoby ciała.

Jest stosowana do barwienia włosów i skóry od tysięcy lat.

p-fenylenodiamina - do trwałego farbowania włosów wykorzystywane są syntetyczne barwniki oksydacyjne, diaminy aromatyczne (a w szczególności p-fenylenodiaminę). Stosowana jest również w: barwnikach do tkanin, tatuażach z henny, kremach przeciwsłonecznych.

HCB2 – to HC Blue 2 lub Covariane Bleu W6122, czyli barwnik niebieski stosowany w półtrwałych preparatach do farbowania włosów.

HRC3 – to HC Red 3 lub Covariane Rouge W3123, czyli barwnik czerwony stosowany w półtrwałych preparatach do farbowania włosów.

HCY2 – to  HC Yellow 2 lub Covariane Jaune , czyli barwnik żółty stosowany w półtrwałych preparatach do farbowania włosów.

W ofercie są farby naturalne ziołowe w rożnych kolorach: Basma, Black Rose, Brąz, Chna, Dzika śliwka, Kasztan, Rubina, Rubina burgund, Wiśnia. Wszystkie zawierają rozpuszczalniki i składniki odżywcze. Aby uzyskać oczekiwany kolor poszczególne barwniki mieszane są w odpowiedni dobranych proporcjach.

Czas na efekt

Skoro wiemy co zawiera farba, możemy przystąpić do użycia.

Włosy należy umyć i wypłukać.

Aby uniknąć zafarbowania skóry szyi, twarzy i dłoni należy je przed farbowaniem nakremować.

Na dłoń można założyć rękawiczkę ochronną, która znajduje się w opakowaniu. Farbę należy wygniatać z tuby i równomiernie nakładać na włosy. Ma ona konsystencję bardzo gęstej śmietany i nie sprawia większych kłopotów przy stosowaniu.

Głowę należy nakryć folią lub czepkiem, aby uniknąć przypadkowego pobrudzenia przedmiotów, do których włosy dotkną.

Teraz czeka nas około 30 minut oczekiwania na efekt końcowy. Po ich upływie należy spłukać farbę ciepłą wodą.

Zalety naturalnej farby i odżywki do włosów w tubie

Ciekaw jestem, czy zastanawiałaś się jakie zalety ma naturalna farba i odżywka do włosów w tubie? Oto na co najczęściej zwracają uwagę osoby, które już je stosowały:

  • nakładanie - trochę mniej wygodne niż z aplikatora, ale znacznie wygodniejsze niż z miski,

  • efekt - kolor intensywny np. kasztan, który wychodzi jaśniutki (jak na opakowaniu), a nie prawie czarny, jak po innych farbach,

  • trwałość – kolor utrzymuje się kilka tygodni przy codziennym myciu włosów, oczywiście stopniowo tracąc na intensywności. Farba, mimo że zmywalna nie brudzi wody przy myciu a co za tym idzie ręczników.

  • wpływ na włosy - wydają się gęstsze, grubsze i o wiele lepiej się modelują. Po systematycznym stosowaniu farby, włosy sprawiają wrażenie bardziej gęstych, a dzięki odżywce zyskują blask.

Składniki pozwalają na mieszanie kolorów, jednak dla uzyskania powtarzalności efektu zalecane jest używanie jednej farby.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Farba do włosów BRĄZ 65 ml

Farba do włosów BRĄZ 65 ml

Szukasz sposobu jak dodać włosom objętości?
Szukasz sprawdzonego środka niczym z apteczki babuni?
Kosmetykiem do włosów, który ma te cechy jest naturalna farba ziołowa i odżywka koloryzująca.

21 innych produktów w tej samej kategorii: