Fix KARCZOCH LIŚĆ 3g a 20 torebek Zobacz większe

Fix KARCZOCH LIŚĆ 3g a 20 torebek

Producent: FLOS

Ocena 
mpn1162

7,50zł brutto


Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i triglicerydów we krwi, przy zachowaniu niskotłuszczowej diety. Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia. Choroby wątroby.

Więcej szczegółów

Udostępnij

KARCZOCH LIŚĆ FIX

Liść karczocha stosowany jest w lecznictwie i medycynie tradycyjnej pomocniczo w leczeniu schorzeń wątroby i woreczka żółciowego, w podwyższonym poziomie cholesterolu LDL, w zaburzeniach trawienia, wzdęciach.

Badania kliniczne wykazały, że stosowane systematycznie wyciągi z karczocha wywierają wpływ na poziom cholesterolu w organizmie - mogą obniżyć jego poziom we krwi nawet o ok. 30%. Za korzystne i cenne właściwości karczocha naukowcy uznali wybiórcze obniżanie szkodliwej frakcji cholesterolu LDL - oraz korzystny wpływ na frakcję HDL - tej, która w sposób naturalny zapobiega odkładaniu się blaszki miażdżycowej na ścianach tętnic. Wyciąg z karczocha można stosować przez dłuższy czas, tym bardziej, że chroni on wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanym przez leki, alkohol i inne czynniki toksyczne. Za działanie lecznicze surowca odpowiadają flawonoidy, fenolokwasy i gorzkie laktony seskwiterpenowe. Trzeba pamiętać, że opisane wyżej właściwości lecznicze posiadają tylko standaryzowane preparaty lecznicze, o statusie leku i z odpowiednio wysokim poziomem składników aktywnych.

Liść karczocha można łączyć z kurkumą, ostropestem, mniszkiem, dziurawcem, Działa on odtruwająco, przyspiesza eliminację toksyn z organizmu.

Liść karczocha jest również źródłem flawonoidów (luteolina, apigenina). Jest silnym antyoksydantem.

 

Zastosowanie lecznicze: 

Wewnętrznie: Zawarte w karczochu związki czynne pobudzają wytwarzanie żółci przez wątrobę i ułatwiają jej przepływ w drogach żółciowych. Karczoch działa również rozkurczowo i ochronnie na wątrobę oraz ogólnie oczyszczająco na organizm. Przyspiesza procesy usuwania szkodliwych produktów przemiany materii poprzez zwiększenie wydzielania moczu, łatwiejsze metabolizowanie związków cukrowych. Wpływa korzystnie na poziom związków tłuszczowych i cholesterolu we krwi. Karczoch polecany jest przy: chorobach wątroby związanych z zaburzeniami wytwarzania i przepływu żółci (zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamica żółciowa, żółtaczka, dolegliwości po wycięciu pęcherzyka żółciowego). Pomocniczo w zaburzeniach gospodarki lipidowej jako środek o działaniu przeciwmiażdżycowym oraz obniżający poziom cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi. Ponadto w niewydolności nerek, skazie moczanowej oraz cukrzycy.
 

  
Przeciwwskazania: Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny  Compositae (Złożone), niedrożność dróg żółciowych.      

 

Napisz opinię
Fix KARCZOCH LIŚĆ 3g a 20 torebek

Fix KARCZOCH LIŚĆ 3g a 20 torebek

Wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i triglicerydów we krwi, przy zachowaniu niskotłuszczowej diety. Ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zgaga i nudności spowodowane zaburzeniami trawienia. Choroby wątroby.

6 innych produktów w tej samej kategorii: