Świetlik ziele 50g Zobacz większe

Świetlik ziele 50g

Ocena 
mpn595

6,00zł brutto

Wspomagająco, miejscowo w łagodnych stanach podrażnienia spojówek i brzegów powiek. Pobudza serce i nerwy, stosuje sieje (ziele) w naparze w nieżytach żołądka i dwunastnicy, jak również do zakrapiania i przemywaniu oczu w ropieniu, osłabieniu wzroku, krótkowzroczności (awitaminoza!) i zbyt dużym napięciu wewnętrznym w gałce ocznej

Więcej szczegółów

Udostępnij

ZIELE ŚWIETLIKA  - Euphrasiae herba

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Euphrasiae herba

Wskazania do stosowania: Wspomagająco, miejscowo w łagodnych stanach podrażnienia spojówek i brzegów powiek.

Działanie: Łagodnie przeciwzapalne, ściągające.

Przeciwwskazania: Nieznane
 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:Należy stosować jedynie świeżo przygotowany odwar z ziela do przemywań oraz jałową gazę do przygotowania kompresów lub przemywań powiek. Stosować oddzielny gazik do każdego oka. Jeśli objawy nasilą się lun nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie produktu u dzieci należy skonsultować z lekarzem.

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nieznany

Interakcje: W przypadku stosowania innych leków okulistycznych możliwość użycia kompresów lub przemywań odwarem z ziela należy skonsultować z lekarzem.

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Sposób stosowania i droga podania: Odwar – 2 łyżki stołowe (2 – 4g ) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) zimnej wody, gotować pod przykryciem, utrzymując stan łagodnego wrzenia w ciągu 5 minut, ostudzić, przecedzić. Jałową gazę zwilżyć odwarem i przykładać kilkakrotnie na powieki w postaci kompresu lub użyć do przemywania brzegów powiek. Przemywanie lub przykładanie kompresów powtórzyć do 3 razy dziennie, każdorazowo przygotowując świeży odwar.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym  i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze do 30ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:  Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

 

Zastosowanie lecznicze:

Napar świetlika pobudza czynności wydzielnicze żołądka,wątroby i jelit,działa ściągająco i przeciwzapalnie.Francuzi zalecają stosowanie świetlika w chrypce,kaszlu,katarze nosa,a także przy biegunkach i nadkwasocie żołądka.

Wszyscy zgodnie zalecają i zachwycają się korzystnymi efektami przy leczeniu oczu.Świetlik działa skutecznie przy schorzeniach siatkówki oka,zapaleniu spojówek,tęczówki i łzawieniu oraz reguluje ciśnienie w gałce ocznej,leczy zapalenie wiosenne spojówek i uporczywe stany zapalne brzegów powiek i skóry powiek Poprawia tworzenie się purpury wzrokowej na siatkówce w plamce żółtej,czyli w czopkach i w pozostałej części siatkówki,czyli w pręcikach,ułatwia przyswojenie witaminy A,która jest głównym czynnikiem decydującym o ostrości wzroku i o widzeniu zarówno w świetle jak i o zmierzchu.

Leczenie świetlikiem często tak poprawia wzrok,ze możliwa jest zmiana okularów na słabsze.

Świetlik wspomaga pamięć i jest skuteczny w lekkich zakażeniach.W USA wyciągiem ze świetlika leczą przewlekłe katary nosa.

Do leczenia oczu:1/2 łyżeczki sproszkowanego ziela zaparzyć w 1/3 szklanki wrzącej wody przez 5 minut jak herbatę i stosować do okładów na oczy na noc.Leczenie takie kontynuować przez dwa do czterech miesięcy.Pozostały płyn wraz z proszkiem wypić.

Inne zastosowanie:zaparzać przez 5 minut dwie łyżeczki na 2 szklanki wody wrzącej.Po ostygnięciu pić porcjami przed jedzeniem przy braku łaknienia,nadkwasocie i nieżycie żołądka.

Przy schorzeniu przewodu pokarmowego,stosuje się także inne zioła,na przykład mieszankę ziołową Digestosan lub Gastrogran,które są doskonałe w działaniu.Jako kataplazmy stosować 3 łyżeczki świetlika zmacerowanego w 200 gramach gorącej wody,po lekkim ochłodzeniu,przykładać ciepłe na 10 – 15 minut.

 

ZIELE ŚWIETLIKA

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: