Podbiał liść 50g Zobacz większe

Podbiał liść 50g

Ocena 
mpn584

6,50zł brutto

W lekkich nieżytach górnych dróg oddechowych z objawami bólu w gardle oraz utrudnionym przełykaniu i odkrztuszaniu, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, pomocniczo w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, osłabieniu odruchu wykrztuśnego i w zanikowym suchym nieżycie gardła u palaczy tytoniu i osób w wieku podeszłym.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu leczniczego: LIŚĆ PODBIAŁU – Farfarae folium

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Farfarae folium.

Działanie.
 Wyciągi z liści powlekają błony śluzowe jamy ustnej, gardła i krtani, zmniejszają podrażnienie, powodują również spęcznienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny w górnych drogach oddechowych oraz pobudzenie ruchów nabłonka rzęskowego. Równocześnie następuje zmniejszenie napięcia mięśni gładkich górnych dróg oddechowych i ułatwienie odkrztuszania, obejmujące swym zasięgiem również oskrzela, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Korzystne pomocnicze działania wywierają garbniki (ściągające i przeciwzapalne) oraz olejek eteryczny (nieznaczne przeciwbakteryjne). Kwiaty podbiału mają silniejsze od liści właściwości przeciwskurczowe, natomiast słabsze powlekające i ściągające.

Zastosowanie. W lekkich nieżytach górnych dróg oddechowych z objawami bólu w gardle oraz utrudnionym przełykaniu i odkrztuszaniu, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, pomocniczo w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, osłabieniu odruchu wykrztuśnego i w zanikowym suchym nieżycie gardła u palaczy tytoniu i osób w wieku podeszłym.

Przeciwwskazania: Nie podawać dzieciom do 12 roku życia.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się systematycznego stosowania dłużej niż 4 – 6 tygodni w ciągu roku.

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżeczkę (1,0 – 1,5g) surowca zalać 1 szklanką (200ml) wrzącej wody, naparzać 10 – 15 minut, przecedzić. Pić ciepły świeżo przygotowany napar 3 – 4 razy dziennie.

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-­3329/LN

Postacie leku.
Odwar z łyżki liści na 1—1/2 szklanki wody (gotować 3 min, odstawić na 10 min, przecedzić), pić 1/4—1/3 szklanki 3-5 razy dz. między posiłkami; dla dzieci 1—2 łyżki kilka razy dz.;
korzystne jest łączenie naparu z bromkami, kodeiną lub solą emską;
zewnętrznie napar do okładów na skórę (otarcia naskórka, stłuczenia, siniaki, zaczerwienienia).
Liście podbiału są częstym składnikiem recepturowych mieszanek wykrztuśnych, np. wraz z Herb. Thymi, Fol. Plantaginis, Rad. Glycyrrhizae, Herb. Pulmonariae, Fl. Primulae, Fruct. Anisi, Fl. Millefolii. Dec. Fl. Farfarae — odwar z 2 łyżek kwiatów na 1—1/2 szklanki wody (gotować 5 min, odstawić na 10 min, przecedzić), pić 1/3—1/2 szklanki 2—3 razy dz. jako środek wykrztuśny i przeciwskurczowy; zewnętrznie do okładów i obmywań oraz jako środek kosmetyczny na tłustą skórę.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: