Pięciornik kłącze 50g Zobacz większe

Pięciornik kłącze 50g

Ocena 
mpn582

6,00zł brutto


Wyciąg z kłączy pięciornika stosuje się doustnie w biegunce, nieżycie i nieznacznych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, zakażeniach bakteryjnych i zatruciach pokarmowych, pomocniczo — w czerwonce i w durze brzusznym. Zewnętrznie — w stanach zapalnych i ropnych jamy ustnej, gardła, skóry;, odbytu, pochwy i sromu...

 

 

Więcej szczegółów

Udostępnij

Nazwa produktu : KŁĄCZE PIĘCIORNIKA – Tormentillae rhizoma 

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100 g produktu zawiera 100 g kłącza pięciornika (Tormentillae rhizoma)

Wskazania do stosowania: Doustnie: wspomagająco w biegunce, miejscowo: do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła jako środek ściągający.

Wyciąg z kłączy pięciornika stosuje się doustnie w biegunce, nieżycie i nieznacznych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, zakażeniach bakteryjnych i zatruciach pokarmowych, pomocniczo — w czerwonce i w durze brzusznym. Zewnętrznie — w stanach zapalnych i ropnych jamy ustnej, gardła, skóry;, odbytu, pochwy i sromu. Również w świądzie, niektórych dermatozach o charakterze wysiękowym i w nadmiernej potliwości (kąpiele), oparzeniach I i II stopnia (okłady), upławach (irygacje), zapaleniu wrzodziejącym jelita grubego i odbytnicy (lewatywa). Kłącze pięciornika wchodzi w skład mieszanki ziołowej Tannosan, natomiast wyciągi — w skład maści Tormentiol i czopków Hemorol oraz służą do otrzymywania Tinct. Tormentillae

Wyciągi z kłączy i ziela pięciornika obkurczają naczynia krwionośne, zwiększają miejscowo krzepliwość krwi (wpływ przeciwkrwotoczny), ścinają powierzchniową warstwę błony śluzowej (właściwości ciągające), przez co zmniejszają obrzęk i stan zapalny, ograniczają drażniący wpływ jadów i bakterii na tkanki przewodu pokarmowego, zmniejszają przekrwienie i wysięk. Pięciornik to klasyczny środek przeciwbiegunkowy (antidiarrhoicum) i przeciwzapalny. Pomaga w leczeniu nieżytu żołądka, jelita cienkiego i grubego. Wspomaga leczenie hemoroidów (wlewki doodbytnicze, czopki z ekstraktem, maść, żel z wyciągiem pięciornikowym). Nalewka, ekstrakt, odwar z pięciornika zastosowane na skórę zmniejszają wydzielanie łoju, obkurczają rozszerzone naczynia krwionośne i rozszerzone pory. Zarówno po podaniu doustnym jak i zewnętrznym działa przeciwbakteryjnie. Hamuje rozwój Salmonella. Shigella, E. coli i in.  Pięciornik jest przydatny do pięlęgnowania skóry łojotokowej, z owrzodzeniami, wypryskami, wrzodami sączącymi, trądzikiem różowatym, z rozszerzonymi porami i plamicami naczyniowymi. Odwar doskonały do płukania włosów przetłuszczających się i dla nadania połysku, puszystości oraz lekkiego odcienia brązowego.

Odwar z kłączy pięciornika dobry do irygacji przy zapaleniu pochwy, ponadto do nasiadówek i płukanek warg sromowych, odbytu, moszny, prącia – przy infekcjach i stanach zapalnych, odparzeniach.

Odwar pięciornikowy jest skuteczny w leczeniu obrzęku dziąseł po zabiegach stomatologicznych, płukania jamy ustnej i gardła przy zapaleniu.

Wskazania: nieżyt przewodu pokarmowego objawiający się biegunką i nudnościami; choroba wrzodowa; zespół jelita drażliwego; stany zapalne żołądka i jelit; hemoroidy, świąd odbytu (lewatywy, maść, nasiadówki, płukanki, czopki), stany zapalne dziąseł, paradontoza, zajady, bolesne nadżerki w jamie ustnej, zapalenie gardła (doustnie, płukanki), stany zapalne układu płciowego (zewnętrznie), trudno gojące się rany (zewnętrznie); zapalenie spojówek i powiek, nadmierne łzawienie (okłady z odwaru 30-45 minutowe, zmieniane co 10-20 minut); białe upławy

Postacie. Rhiz. Tormentillae pulv. — dawki 0,5—1,0 g pio dosi w opłatkach 3—4 razy dz. jako antidiarrhoicum. Dec. Rhiz. Tormentillae — łyżkę kłączy na 1—11/2 szklanki wody (gotować 5 min, przecedzić), po 1—2 łyżki na szklanką wody kilka razy dz. do obmywań, okładów, płukania; do irygacji i lewatyw należy rozcieńczyć 1 : 1 wodą. Tinct. Tormentillae — doustnie 20—50 kropli w kieliszku wody 2—4 razy dz.; zewnętrznie per se do pędzlowania dziąseł, do płukania 10—15 kropli w 1/4 szklanki wody. Maść Tormentiol — zewnętrznie w ropnych i alergicznych chorobach skóry, uszkodzeniach naskórka, trudno gojących się ranach, odleżynach.

Przeciwwskazania: Nie znane

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: U osób wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli ­ doustnie: 1⁄2 łyżeczki (ok. 2g) surowca zalać 3⁄4 szklanki (150 ml) wody, gotować powoli pod przykryciem 15 minut, ostudzić, przecedzić. Pić po 3⁄4 szklanki odwaru do 3 razy dziennie. Do użytku zewnętrznego sporządzić odwar z 2 łyżek (20 g) surowca na szklankę wody. Świeżo przygotowany odwar stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Jeżeli biegunce towarzyszy ból brzucha, gorączka, nudności, wymioty, w stolcu zaobserwowano ślady śluzu, krwi, ropy albo w przypadku wystąpienia innych niepokojących objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci. W przypadku nieustąpienia objawów biegunki w ciągu 1­-2 dni od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego lub ich nasilenia się należy skontaktować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności. Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr: IL-­3708/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu lecz., bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy produkt niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Ziele ze względu na zawartość kwasu garbnikowego, który jest głównym składnikiem aktywnym pięciornika, posiada właściwości ściągające dzięki czemu pomocne są szczególnie w trakcie występowania biegunek, stosując je w postaci doustnej jako odwar z tej rośliny. Stosuje się go również zewnętrznie jako składnik płukanki do ust w przypadku dolegliwości błony śluzowej jamy ustnej, do leczenia aft, upławów oraz owrzodzeń jamy ustnej. Można stosować w formie kompresu do leczenia skutków kontuzji, oparzeń czy sińców. Łącząc ekstrakt z pięciornika z gliceryną uzyskujemy preparat który z powodzeniem leczy miejsca odmrożone. 

 

 

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Pięciornik kłącze 50g

Pięciornik kłącze 50g

Wyciąg z kłączy pięciornika stosuje się doustnie w biegunce, nieżycie i nieznacznych krwawieniach w przewodzie pokarmowym, zakażeniach bakteryjnych i zatruciach pokarmowych, pomocniczo — w czerwonce i w durze brzusznym. Zewnętrznie — w stanach zapalnych i ropnych jamy ustnej, gardła, skóry;, odbytu, pochwy i sromu...

 

 

6 innych produktów w tej samej kategorii: